REKLAMASenator Orzechowska
REKLAMAKisielice1
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 czerwca 2022, 09:20 komentarzy 3

(Fot. KPP w Iławie.)

W miejscowych szkołach ruszył przedwakacyjny cykl spotkań dzieci z policjantami. Jego celem jest odświeżenie najważniejszych zasad dotyczących bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim. Powtórz je z pociechą w domu!

Już za kilka dni rozpoczynają się upragnione wakacje, a wraz z nimi ogólnopolskie policyjne działania pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2022 – Dzielnicowy w szkole”, które potrwają do 31 sierpnia 2022 roku. Właśnie w ramach tej akcji policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Iławie st. asp. Joanna Kwiatkowska spotyka się z uczniami iławskich szkół, przypominając, iż:

 • kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników;
 • nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek; 
 • nie wskakujemy również do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem oraz 
 • nie przebywamy w wodzie, kiedy zakazuje tego ratownik i w czasie, gdy wywieszona jest flaga czerwona.  

f

St. asp. Joanna Kwiatkowska uczulała również, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu.

Dodała, że kiedy dzieci będą w domu, mają pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Poinformowała, że w kategoriach cyberprzemocy mieści się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, ich publikowanie i rozsyłanie lub podszywanie się pod kogoś w sieci.

Przypomniała, kto to jest nieletni oraz jakie ma prawa i obowiązki. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjantka przedstawiła również środki wychowawcze i poprawcze, które mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej.

Na koniec spotkania policjantka wspólnie z dziećmi przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci i młodzież, idąc przez ulicę, często są rozkojarzeni i rozmawiając ze swoimi kolegami, nie zwracają uwagi na to, co się dzieje na drodze.


Wakacje dla uczniów to wspaniały czas relaksu i odpoczynku, jednak aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili do swoich domów wypoczęci, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Zb 3 ponad rok temu

  10 sort. Chamstwo to widać,słychać i czuć u ciebie na komendzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zb 2 ponad rok temuocena: 50% 

  Sam przekazuję ważne informacje swoim dzieciom i nie chciałbym aby to robiła obca baba w mundurze, zwłaszcza w tym mundurze. Ale niestety, taki kraj a ona będzie miała statystykę ilości spotkań.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 sort 1 ponad rok temuocena: 0% 

  To nie problem kraju, lecz niestety takich ludzi którzy nie potrafią być mili w żadnej sytuacji. Mam nadzieję, że tego chamstwa nie przekazujesz swoim dzieciom. Wstydź się, nawet jak piszesz anonimowo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9957 sekundy