REKLAMAOrange
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 czerwca 2022, 13:42 komentarzy 19

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Już w niedzielę, 19 czerwca kilkanaście minut po godzinie 14:00 z placu przy "czerwonym" kościele w Iławie wyruszy VI Marsz dla Życia i Rodziny. 

Uczestnicy przejdą głównymi ulicami naszego miasta do kościoła p.w. Chrystusa Króla Wszechświata. 

- Tam iławskie rodziny zostaną zawierzone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Fatimskiej. Rodzina gromadzi się przy stole, dlatego po marszu zapraszamy na poczęstunek - podają koordynatorzy. - Hasło tegorocznego marszu "I ślubuję Ci" zwraca uwagę na nierozerwalność małżeństwa i rangę przysięgi małżeńskiej.

Dlatego przed marszem, podczas Mszy św. o godz. 13:00 w kościele Przemienienia Pańskiego, będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Organizatorzy zapraszają iławian do uczestnictwa:

Jeśli takie wartości jak życie od poczęcia do naturalnej śmierci, małżeństwo i rodzina są także twoim życiowym fundamentem - zamanifestuj to koniecznie razem z nami w niedzielę, 19 czerwca.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy czynnie włączyli się w organizację Marszu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~a może wyścig? 19 5 miesięcy temuocena: 100% 

  Zdziwić się można, że wykorzystując "szczytne" hasło planowanej manifestacji, pewien namiętny i niewyżyty fan pseudo-motoryzacji z Lubawy nie zaproponował w zastępstwie pochodu...wyścigu samochodowego w centrum Iławy. Bałaby dodatkowo jakaś porcja "rozrywki". No i co z tego, że impreza byłaby równie absurdalna jak niedawny, kopcący i warczący w niedzielne południe iławski wyścig rzęchów samochodowych? Mający podobno uczulić społeczeństwo na problemy cierpiących na przypadłości związane z...autyzmem. Czyli dolegliwością, w której dodatkowy hałas i zamieszanie jest podobno istną torturą. Ale to się zupełnie nie liczy. Najważniejsze są (raczej wątpliwe) cele propagandowe, choć osiągane w najbardziej absurdalny sposób. Wyścig pod "podniosłymi" hasłami obecnych organizatorów na pewne spotkałby się także z jakąś formą wsparcia (być może również sponsorskiego) ze strony tzw. Niebiańskiej Opatrzności. To przecież oczywista oczywistość-jak mawia pewien miły organizatorom, wiadomy wszech-prezes.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ale w oczy kłuje... 18 5 miesięcy temuocena: 19% 

  Ile zła i opluwania w komentarzach. Od razu widać, po której stronie należy stanąć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~??? 17 5 miesięcy temuocena: 67% 

  Po której? I dlaczego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ffe4 16 5 miesięcy temuocena: 79% 

  Mam nadzieję, że będą się biczować. W końcu jacyś turyści przyjadą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cookies 15 5 miesięcy temuocena: 89% 

  Rodzina słowem silna- proszę sobie posłuchać piosenki pewnego posła z byłego zespołu "Piersi".To stary utwór ale tekst jest bardzo aktualny :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tubylec 14 5 miesięcy temuocena: 41% 

  Małżeństwo,rodzina,dzieci-to sól życia i pełnia miłości. Kiedy kobieta i mężczyzna wyznają sobie miłość w obliczu Boga i mówią sakramentalne Tak-to piękna sprawa. Niestety dzisiaj jest duża nagonka i hejt na tradycyjne wartości i Rodzinę,wręcz dzieci postrzegane są jako coś co przeszkadza w realizacji egoistycznych zachcianek i celów. I na koniec pełna rodzina to dla mnie Tata,Mama i Dzieci-ja nie widzę inaczej. A wszystkim Tym,którzy tu plują i politykują szczerze współczuję..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~informacja niepotwierdzona 13 5 miesięcy temuocena: 19% 

  35-ty "także tubylec" poniższy nieustanie zaglądający ludziom w "majtki" to nikt inny jak iławianin 35 jest już po opieką pielęgniarki . 35-ty potwierdź , albo zaprzecz dzięciole .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~papuga 35-ta 12 5 miesięcy temuocena: 29% 

  a 35-ty poniżej tylko szczeka i oszczywa innych jak ten kundel z wywalonym ozorem .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do radyja 11 5 miesięcy temuocena: 60% 

  Głupkiem, żyjącym jedynie światłem odbitym i biegającym po forach niczym węszący kundel z wywalonym ozorem, byłeś, jesteś i takim już pozostaniesz. Stać cię jedynie na rolę tępej papugi powtarzającej bezmyślnie słowa, które inni napisali. Potrafisz tylko szczekać i obszczywać innych. Na nic własnego cię nie stać. Nic dziwnego, skoro masz jedynie dwie szare komórki w swym pustym łbie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~radyjo 35-te 10 5 miesięcy temuocena: 40% 

  a poniższy ~~także tubylec~~ i ~~także tubylec cd. ~~ to nasz znajomy luminiscencja 35-ty iławianin zresztą . Stuka w klawiaturę jak dzięcioł i ordynarnie pluje ciągle swoimi nienawistnymi , zeskorupiałymi i oślizłymi komentarzami . " Bozia " go takim stworzyła , więc on swojej zajadłej nienawiści i swej orientacji nie wybierał . I nie może jej zmienić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~także tubylec, cd. 9 5 miesięcy temuocena: 63% 

  Z kolei Kobiety traktowane są przez zajadłe środowiska kruchtowe i prawicowe jedynie jako bezwolne macice do rodzenia dzieci. A skoro chcesz zobaczyć lub usłyszeć nieustannie ordynarne plucie, idiotyczne politykierstwo, sączące się wodospady kłamstw i bzdur, często artykułowane przez skrajnych i bezmyślnych prawicowych politykierów np. (typu perukarza Suskiego) i związanych z nimi hierarchów kościelnych (patrz np. - nienawistna, zeskorupiała i oślizła krakowska Jego Luminescencja Jędraszewski, nieustanie zaglądający ludziom w "majtki") i zajadłą nienawiść, to włącz sobie twe zapewne ulubione TVPiS Info lub rydzykowe radyjo. Tam się dopiero nasłuchasz i naoglądasz...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~także tubylec 8 5 miesięcy temuocena: 61% 

  A kto organizuje nagonkę na ciebie i twe wartości? Bez żartów. Żyj sobie zgodnie ze swoimi przekonaniami. Tylko daj święty spokój innymi osobom chcącym żyć po swojemu, nie czyniąc nikomu żadnej krzywdy. Jeśli zaś chodzi o nagonkę, to i owszem, jest ona w społeczeństwie (a już szczególnie w polityce) bardzo widoczna. Tylko że nie organizują jej ci, których ty chciałbyś najwyraźniej o nią oskarżyć. Ale za to aktywnie w tej sprawie działające przeróżne środowiska kościółkowe ściśle związane z zakutym ciemnogrodem typu np. Mordor Iuris i wręcz faszyzującą skrajną prawicą. Nienawidzące wszystkich, którzy chcą egzystować według własnych potrzeb (w tym także biologicznych) i własnego modelu życia. Środowiska związane z hierarchią kościelną oraz zajadła nienawistną prawica chciałyby poza margines społeczeństwa wyrzucić np. wszystkie osoby z mniejszości seksualnych. Ale je przecież "Bozia" takimi stworzyła, nie one same. One sobie swej orientacji nie wybierały. I nie mogą jej zmienić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~omy 7 5 miesięcy temuocena: 79% 

  Daj namiary na dealera Tubylec, widać że ma dobry szajs.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sse4 6 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Rozdział kościoła od państwa. Jeszcze parę lat, ze dwie kadencje sejmu i młodzież pokaże wam, gdzie wasze miejsce. Do kościoła i pomagać potrzebującym, nic więcej nie powinniście robić, ale wam chce się rządzić i bawić w politykę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ht6 5 5 miesięcy temuocena: 86% 

  Hipokryci... Zorganizowana religia to zło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jaka "nierozerwalność"? 4 5 miesięcy temuocena: 87% 

  Cytuję: "Hasło tegorocznego marszu "I ślubuję Ci" zwraca uwagę na nierozerwalność małżeństwa i rangę przysięgi małżeńskiej". Bardzo ciekawe i jakże "prawdziwe"... To dlaczego w takim razie, zapewne umiłowany także przez organizatorów i przyszłych uczestników marszu, aktualny prezes TVPiS -Jacek Kurski- gdy znudziła mu się jego niezbyt już młoda żona, niedawno po raz drugi dostał ślub kościelny? Tym razem ze swą młodszą, dotychczasową kochanką. I to dzięki protekcji kościelnych znajomków oraz pewnie sutego tzw. co łaska, ale nie mniej, niż... Ciekawe czy nie z kasy TVPiS, na którą corocznie wyrzucane jest w błoto ponad 2 mld zł wyciąganych bezczelnie przez tzw. dobrą zmianę z kieszeni wszystkich podatników. I kto sobie w tym przypadku zakpił z hasła, pod którym odbędzie się duchowo natchniony przemarsz ulicami naszego miasta? Czy przypadkiem nie obłudni i zakłamani kościelni hierarchowie? Najwyraźniej w Kościele wszystko jest jedynie kwestią ceny. Oraz właściwej opcji partyjnej...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tvp 3 5 miesięcy temuocena: 92% 

  rodzina najwazniejsza rzecz. mowie to ja kurski prezes tvp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 2 5 miesięcy temuocena: 22% 

  Super.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XDDDDDDDDDDDDD 1 5 miesięcy temuocena: 38% 

  XDDDDDDDDDDDDDDDDD

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4227 sekundy