REKLAMAd&b
REKLAMAOlszta

(Fot. materiały prasowe.)

Przedłużamy zamknięcie drogi krajowej nr 16 na odcinku Ostróda - Iława, informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie.

Znacznie większy zakres uszkodzeń nasypu oraz ulewne deszcze spowodowały, że konieczne jest wydłużenie prac naprawczych. 

W związku z tym droga krajowa nr 16 (DK16) na odcinku Ostróda - Iława będzie zamknięta dłużej, do 24 czerwca 2022 r. (początkowo planowano, że remont zakończy się 15 czerwca). Ruch nadal będzie odbywał się objazdem. 

Awaria nasypu

Przypominamy, że w okolicy Franciszkowa, na odcinku DK16 Ostróda - Iława, doszło do awarii nasypu drogi. Uszkodzenie nasypu zarządca stwierdził w trakcie przebudowy przepustu. Podczas przewiertu natrafił na pustą przestrzeń w nasypie, powstałą wskutek wypłukania konstrukcji drogi przez wody opadowe. Takie uszkodzenie zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Pierwotnie planowano naprawić nasyp drogi do 15 czerwca, jednak znacznie większy zakres uszkodzeń nasypu niż pierwotnie oceniono oraz ulewne deszcze uniemożliwiające odbudowanie korpusu drogi spowodowały, że konieczne jest przedłużenie zamknięcia DK16 na odcinku Ostróda - Iława do 24 czerwca 2022 r. 

GDDKiA/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6594 sekundy