REKLAMAŻabka
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 czerwca 2022, 19:14 komentarzy 40

(Fot. Info Iława.)

Absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu i wotum zaufania dla burmistrza - to dwa z dzisiejszych głosowań na uroczystej sesji Rady Miejskiej w Iławie.

Uważa się je za wyjątkowo ważne, bo stanowią ocenę pracy organu wykonawczego miejscowej władzy, czyli burmistrza. Są też papierkiem lakmusowym aktualnie panujących stosunków pomiędzy radą a burmistrzem. Już wiemy, jak te głosowania wypadły w tym roku.

Głosowania poprzedziła dyskusja. Do kwestii inwestycji i finansów miasta odniósł się radny Włodzimierz Ptasznik. Zwrócił uwagę na korzystny udział w zeszłorocznych wydatkach inwestycyjnych finansowania zewnętrznego, jak również chwalił za realizację ważnych dla rozwoju miasta inwestycji "pod ziemią". Jednocześnie zauważył, że od kilku już lat nie udaje się poprawić stanu zadłużenia Iławy, wynoszącego aktualnie około 40 milionów złotych. Ze wszystkimi uwagami radnego zgodziła się "w 100%" skarbnik Joanna Wiśniewska, przyznając, że jego analiza była bardzo solidna.

- Ta kadencja to przełom dwóch perspektyw unijnych - komentował z kolei burmistrz, Dawid Kopaczewski. - Ta nowa perspektywa jeszcze się nie rozpoczęła. Raczej już w tym roku nie wystartujemy z Regionalnym Programem Operacyjnym. Jednocześnie staramy się ograniczać wydatki (bieżące). Nie jest to jednak łatwe, bo wynagrodzenia rosną, podobnie jak wiele innych kosztów. Nie wspomnę o oświacie, która każdego roku generuje o milion, dwa, a nawet 4 mln zł dodatkowych wydatków. Niestety, przez to zdolność inwestycyjna spada. Ale podchodzimy do tego ze spokojem, staramy się przygotowywać do nowej perspektywy unijnej. Uważam, że bardzo przyzwoicie jest to przez nas realizowane.

- Żeby ta Koalicja Obywatelska nie blokowała tych pieniędzy, bo w tym jest cały problem - dorzucił radny Dariusz Rozborski

W głosowaniu w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium radni oddali 17 głosów "za", 1 "przeciw" (Ryszard Foryś), 1 osoba wstrzymała się od głosu (Andrzej Rykaczewski). Głosowanie w sprawie wotum zaufania przebiegło podobnie, z tym że wstrzymał się jeszcze jeden radny, Wojciech Szymański.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

40Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~delotello 40 5 dni temuocena: 90% 

  Hmm ograniczamy wydatki bieżące - ciekawe bo jest taka instytucja miejska w Iławie, gdzie niewiele się dzieje, a zatrudnienie wzrasta. Oczywiście w papierach wszystko gra, jest ich tony, wciąż produkuje się nowe, debatuje, analizuje, zatrudnia nowych "fachowców", a efektów wymiernych brak...... No ale są śmiechy, chichy, bo czas leci, a nikt się nie czepia;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolito 39 2 dni temuocena: 100% 

  Nie pomówienia, i nie bzdury. Wystarczy, że spoją w UM gdzie ostatnio kogoś zatrudniono, i są zakusy na kolejną "znajomą" osobę, a wszystko będzie jasne :) Widać leonardo, że boisz się o swój miejski stołeczek ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leonardo 38 3 dni temuocena: 33% 

  ok - czyli standardowo pomówienie i gadanie bzdur byleby gadać - anonimowość w sieci sprzyja obnażaniu ludzkich kompleksów ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolito 37 3 dni temuocena: 67% 

  Leonardo, a co boisz się, że to o tobie i twojej pracy ha ha ha ;) Nie precyzujmy, bo i tak to nic nie da. Ten podmiot kiedyś działał fajnie, a teraz to taka "zasłona dymna" - produkujemy papiery, debatujemy, tak dużo... dużo pracy, że trzeba ściągać znajomych fachowców....., administracja rozdmuchana...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lolito 36 3 dni temuocena: 67% 

  Ten, co zminusował to wie. Wystarczy zapytać się burmistrza, gdzie ostatnio takie umowy zawarto ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leonardo 35 4 dni temuocena: 100% 

  a jaka to instytucja?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 34 5 dni temuocena: 100% 

  Skoro brak lekarzy w szpitalu spowodowany jest wysokimi wymaganiami płacowymi proszę o oficjalną informację jakie kwoty są proponowane. Ile daje szpital a ile chce lekarz. Np. ordynator pediatrii. To powinny być informacje dostępne dla każdego. Czy brak lekarzy to nieudolność w zarządzaniu przez powiat i zarząd powiatu z PO czy to wina lekarzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tuszewiak 33 3 dni temuocena: 100% 

  oczywiście, że to wina Tuska - a na jesieni nie będzie ziemniaków bo Tusk planuje stonkę zrzucić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 32 4 dni temuocena: 17% 

  Wina POpapranych putinowskich klakierów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kuna 31 5 dni temuocena: 36% 

  Ponieważ całą sesję śledzi kamera, to szczególnie aktywna jest Prasek róznymi pod publiczkę wypowiedziami, długimi monologami. Wczoraj np. oddawała "hołd" dla lekarzy, nawołując aby o nich tak bardzo dbać, by ich ściągać do pracy. Tylko nie dodała jakie sobie życzą wymagania płacowe i mieszkaniowe. Polska nie jest na tyle bogata, by płacić na wstępie po 2-3 tys dolarów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~listonosz 30 3 dni temu

  Gadanie bzdur pod publiczkę. To normalne bo politycy wiedzą, ze przeciętny Polak mało co wie i mało rozumie więc łyknie każdą bzdurę i nie zorientuje się że został zmanipulowany, bo żeby się zorientować to trzeba trochę myśleć i weryfikować informacje

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 29 5 dni temuocena: 37% 

  Idź Burmistrz z tąd

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~o błocie trzydziestym piątym 28 5 dni temuocena: 28% 

  no i z błota wylazła nasza żaba zaczadzona trzydziesta piąta i poniżej nadaje . jest to notoryczny popieracz niemagistra kwaśnego . Widocznie wkurza go kaftanik i pielęgniarka wtykająca mu w tyłek zastrzyki , więc zaczyna szukać koja w celi i planuje tam zabawić na dłużej . Na domiar złego sól mu wpadła do oka, a że była nadęta to ślip boli . To tylko kilka myśli // i dlatego proszę administratora o nie usuwanie //z wszechkomentatora astronomicznego barana 35-tego

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zardzewiała katarynka 27 5 dni temuocena: 83% 

  Bełkocz, bełkocz. Sam dajesz najlepsze świadectwo jak denny poziom umysłowy reprezentują trolle wysługujący się swym miejscowym pisowsko - konfederackim szefom. Jedni warci drugich. I tylko tacy debile jak ty, ciągle klepiący na okrągło te same bzdety, są na ich usługi. Twoje nieustające ględzenie tego samego jak zardzewiała katarynka, daje o tobie wszystko mówiące świadectwo. Możesz z powodzeniem uważać się za jedną z najbardziej tępych miernot w całej rozległej okolicy. A pewnie nawet i dalej...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szarik 26 5 dni temuocena: 50% 

  No nie mogę Pani Prasek zabrała głos w sprawie wybiegu dla psów - nigdy nie była, nie wie o czym mówi ale nie przeszkadza jej to wypowiadać się o sprawach o których nie ma pojęcia. Polecam spacerek po południu na psi wybieg albo na weekendzie - w porach gdy właściciele psów wychodzą ze swoimi przyjaciółmi na spacer - wtedy można się przekonać ilu mieszkańców Iławy korzysta z tego miejsca i jaki potrafi być tam tłok. Szkoda, że radnych nie cechuje umiejętność milczenia gdy przychodzi do wypowiadania się w sprawach o których nie mają pojęcia - jak krótkie byłyby wtedy sesje rady miejskiej i ileż bardziej merytorycznie bogate

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mateusz 25 5 dni temuocena: 76% 

  a kolesiostwo z PIS-ZPR nigdy "Za" - poza wyjątkiem głosowania o podniesieniu diet dla radnych - jakie to typowe dla tej partii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mateusz 24 4 dni temuocena: 100% 

  DO Link prawda zabolała :) Głosowania nie są niejawne i widać kto jak głosuje, akurat PIS-ZPR w Iławie nigdy nie są za (chyba, że chodzi o kasę dla nich). Jeśli jest inaczej to proszę podaj w którym głosowaniu unieśli się ponad swój własny partyjny interes i mieli na uwadze dobro mieszkańców.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 23 5 dni temuocena: 43% 

  Sprawdź lepiej sobie co jest typowe dla kolesiostwa z POpapranej koalicji zdejmij sobie klapy z oczu klakierze :-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ ¯\_(ツ)_/¯ 22 5 dni temuocena: 31% 

  Jak centrala IV Rzeszy nie przyśle hajsu to "samorząd" nie będzie miał co wydawać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~13 21 5 dni temuocena: 90% 

  Przyśle, przyśle. Nasi ukochani przywódcy podpisali cyrograf żeby mieć na kiełbasę wyborczą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr Cogito 20 5 dni temuocena: 77% 

  Centrala IV Rzeszy nie przyśle hajsu - bo PIS daje tylko swoim. Takie zwyczaje dyktatury

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w błoto, cd. 2 19 5 dni temuocena: 68% 

  Ciekawe także czy pisowsy kolesie radnego Rozborskiego kiedykolwiek oddadzą Polakom te ogromne kwoty, które swym partyjniackim zaczadzeniem właśnie lekką ręką w błoto rzucają... Kiedyś o to pewnie upomni się prokuratura. Oczywiście wtedy, gdy uwolni się od magistra Ziobry. A on, za notoryczne łamanie prawa (w tym głownie Konstytucji) i defraudację setek milionów społecznych złotych, będzie miał okazję zapoznać się na dłużej i dokładniej z warunkami "hotelowymi" panującymi w polskich zakładach karnych. Także przez niego obecnie nadzorowanych. Więc ma już teraz możliwość, by upatrzeć sobie jakieś co wygodniejsze tzw. kojo w jakiejś wybranej celi. Gdzie zapewne zabawi na dłużej. I pewnie nie tylko on...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~świr 35 18 5 dni temuocena: 26% 

  powyższy towarzysz 35-ty jest zwolennikiem błota , szczawiu i mirabelek .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w błoto, cd. 17 5 dni temuocena: 62% 

  A zasady te mają bronić obywateli przed dyktatorskimi zapędami pisowskiej oligarchii oraz dawać im dostęp do niezależnego wymiaru sprawiedliwości, który dla tej władzy jest istną solą w oku. I dlatego obecnie skutecznie i bezwzględnie niszczonego...Ciekawe dlaczego radnego Rozborskiego nie wkurzają codzienne kary w wysokości 1 mln euro jako płaci nasz kraj (tzn. zostaną one kiedyś odjęte od przeróżnych dotacji ) jakie wszyscy musimy bulić za barani upór i chęć sprawowania dyktatorskiej władzy nad sędziami przez wiecznie nadętego, bezczelnego Ziobrę oraz jego pryncypała, pisowskiego wszech-prezesa, równie oszalałego dyktatora obecnej, pisowskiej Polski. Ze słusznie naliczonych dotychczas kar uzbierało się już ponad miliard zł! Niech sobie radny Rozborski i jego pisowscy kumple policzą ile miast polskich wielkości Iławy mogłoby się rocznie znakomicie rozwinąć za tę astronomiczną kwotą wyrzuconą w błoto w imię swych partyjniackich celów przez antypolską tzw. dobrą zmianę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto obraz barana 16 5 dni temuocena: 19% 

  a powyżej na 35-ty ciągdalszuje z baranim uporem .prosto w błoto .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 15 5 dni temuocena: 32% 

  Przerażające jest to że tak tępym można być jak ty i reszta twoich klakierów, którzy myślą że jak by POpaprańce rządzili to była by kraina mlekiem i miodem płynąca, że nie było by milionowych kar euro . Czas Donalda minął na szczęście dla Polski bo to on chciał dialogu z rosją celowo z małej litery, z rosją taką jaką ona jest a jaka jest każdy to widzi ochchchch wy putinowskie szczekające parobasy wstydźcie się nie jesteście i nie możecie nazywać się Polakami. Jesteście jak te pseudo żołnierze putina :-).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Semja 14 5 dni temuocena: 57% 

  Że Ci się chce im to tłumaczyć? i tak nie zakumają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wali wali 13 5 dni temuocena: 50% 

  Ludziom juz się nawet hejtowac nie chce. Na hejt to trzeba zasłużyć:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~w błoto... 12 5 dni temuocena: 64% 

  Pisowski radny Rozborski jak zwykle błysnął swą specyficzną, tzw. inteligencją. Przecież to nie Koalicja Obywatelska blokuje pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego, które mają pochodzić ze wstrzymanych dotacji unijnych. Robią to zaś skutecznie tacy panowie jak tzw. prezydent Duda, wszech-prezes z Nowogrodzkiej oraz jego oszalały sojusznik -niejaki Ziobro, "wybitny" magister prawa, najbardziej nienawidzący innych prawników. Wszyscy oni pospołu od 7 lat skutecznie niszczą polski wymiar sprawiedliwości, który chcą przerobić na posłuszną sobie partyjną przystawkę. A zakończenie tej destrukcyjnej (oraz antypolskiej) kreciej roboty jest warunkiem wypłacenia przez Unię wszelkich dotacji. Nie może bowiem być tak, by traktować Unię jedynie jako nieustanny bankomat, przy jednoczesnym drwieniu sobie z zasad w niej obowiązujących i przyjętych kiedyś podpisem nikogo innego jak... Lecha Kaczyńskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie powiem " bowiem " 11 5 dni temuocena: 24% 

  jak trzydziesty piąty wpadł w błoto z ziemniaczanki , no to mamy fetor niezły . ten dzięcioł jest oszalały i wścieka się jak pielęgniarka wyłącza mu światełko . Bowiem , sam nie zdaje sobie sprawy jak często pisze " bowiem"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~padre 10 5 dni temuocena: 80% 

  ale to normalne jest, że nie wini za to swoich kolegów z PISzpr. Przecież złodziej też wini policjantów za to że inny złodziej siedzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Koza mała 9 5 dni temuocena: 25% 

  Jak to z racji końca roku szkolnego "Dziecko" zdało do następnej klasy !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niespełna rozumu może 8 5 dni temuocena: 90% 

  DRozborski cały sezon Pan Demi chodził i opowiadał że dojedzie burmistrza Kupa czy wskiego i co??Ja się pytam!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyborca 7 5 dni temuocena: 50% 

  Taki wpływ ma czteroletnie urabianie i widać jak na dłoni dzisiejsze głosowanie. WYBORCO ! Pamiętaj to przy nadchodzących wyborach ! ! !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~powiedz mi 6 5 dni temuocena: 50% 

  kto cię tak przez te cztery lata urabia, że takie bzdury wypisujesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 5 5 dni temuocena: 17% 

  Dam się ukamieniować, jesli Dawid nie zostanie dalej burmistrzem Iławy. Tylko z jaką obstawą, to już wielka niewiadoma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bv 4 5 dni temuocena: 53% 

  Klika

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orzeł 3 5 dni temuocena: 39% 

  Dobrze. Niech mu juz w spokoju pozwolą dociągnąć do końca kadencji za 15 tys miesiecznie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dr hab. 2 5 dni temuocena: 69% 

  "A burmistrz nadal będzie robił swoje", hahaha, czyli kolejne hotele dla owadów? Podoba mi się twoje poczucie humoru.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DR 1 5 dni temuocena: 43% 

  Oj głupiś, bardzo głupiś. Ale zacznijcie teraz krzyczeć wszyscy hejterzy, macie swoje 5 minut. A burmistrz nadal będzie robił swoje, i jak się okazuje mimo Waszych krzyków potrafi to robić nie najgorzej.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5237 sekundy