REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
Agata Barwińska w Porcie Iława - w 2021 roku witano ją tutaj uroczyście aż dwa razy, po największych w karierze sukcesach.

Agata Barwińska w Porcie Iława - w 2021 roku witano ją tutaj uroczyście aż dwa razy, po największych w karierze sukcesach. (Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

17 głosami "za", przy braku głosów "przeciw" oraz wstrzymujących się, iławscy radni przyznali dziś tytuł "Zasłużonej dla Miasta Iławy" żeglarce Agacie Barwińskiej.

Jednomyślne głosowanie odbyło się podczas poniedziałkowej absolutoryjnej sesji Rady Miejskiej w Iławie.

W uzasadnieniu do uchwały zwracano uwagę, że Agata Barwińska, "najbardziej utytułowana w historii miasta sportsmenka, ambasadorka miasta i jego sportowych ambicji", mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w olimpijskiej klasie Laser Radial, nie tylko odnosi ogromne sportowe sukcesy, ale i pozostaje wierna Iławie i macierzystemu klubowi w swoim rodzinnym mieście:

Członkinią iławskiego MOS-u i SSW, teraz już na specjalnych, honorowych prawach, wciąż jest i - jak deklaruje - nie zamierza tego zmieniać. Będąc tak utytułowaną żeglarką,  mogłaby reprezentować inny, o wiele bogatszy klub, a jednak jest wierna i swojemu klubowi, i miastu. Taka bezinteresowna lojalność wobec środowiska i ludzi, którzy pomagali jej w karierze sportowej i życiowej, to jedna z wielu wspaniałych cech charakteru Agaty. I to one, wraz z ogromną determinacją, uporem i wytrwałością, pozwoliły jej sięgnąć po wielkie laury sportowe i jednocześnie pozostać skromną i niezwykle sympatyczną osobą. 

Agacie Barwińskiej gratulujemy zaszczytnego tytułu!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
 

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4424 sekundy