REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 czerwca 2022, 09:07 komentarzy 1

(Fot. UG w Iławie.)

To była bardzo aktywna sobota w Ławicach! Po emocjach sportowych, związanych z biegiem o Puchar Wójta, mieszkańcy gminy Iława i przybyli goście uczestniczyli w 17. Festynie Behringowskim.

Przybyłych licznie gości oraz mieszkańców Ławic powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego pn. „Odkrycia E. Behringa – szczepienia wciąż służą ludzkości”.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gromotach, zespół „Pełni Werwy” oraz zespół „Gosposie”. Gwiazdą wieczoru była Ewa Alchimowicz – Wójcik, która w swoim programie artystycznym zaprezentowała znane przeboje światowe i filmowe.

Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło parku zabaw dla dzieci, kiermaszu rękodzieła, degustacji potraw. Odbył się również, przeprowadzony przez wolontariuszy z iławskiego oddziału PCK, pokaz ratowniczy. Na licznie przybyłych gości czekała pyszna grochówka.

Organizatorami tegorocznego festynu byli: Gmina Iława, Fundacja im. prof. Emila von Behringa, Sołtys i Rada Sołecka wsi Ławice, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ławicach, Klub Integracji Społecznej w Ławicach oraz SP w Gromotach. Impreza była objęta patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

Na 17. Festynie Behringowskim.

Ilość zdjęć 31

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~bolo 1 miesiąc temuocena: 50% 

    NIE ŻAŁUJTA WÓJTA HARMACINSKIEGO! NAJLEPSZY WÓJT CONAJMNIEJ W OLSZTYNSKIM

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.105 sekundy