REKLAMAŻabka
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2022, 10:42 komentarzy 8
Informacja z lutego o tym, że w tym miejskim lokalu może uruchomić działalność przychodnia KEMED, jest już nieaktualna.

Informacja z lutego o tym, że w tym miejskim lokalu może uruchomić działalność przychodnia KEMED, jest już nieaktualna.

Firma KEMED zrezygnowała z uruchomienia swojej nowej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej w miejskim lokalu na ulicy Jagiellończyka w Iławie; jednocześnie zadeklarowała chęć dalszej współpracy w zakresie utworzenia w naszym mieście takiej placówki - to informacje, jakie przekazał w odpowiedzi na pytania portalu www.infoilawa.pl burmistrz Dawid Kopaczewski.

Należący do miejskiej spółki ITBS lokal w budynku mieszkalno-usługowym na ulicy Jagiellończyka w Iławie został wytypowany na siedzibę nowej przychodni zdrowia w naszym mieście - taką informację potwierdził portalowi www.infoilawa.pl w lutym tego roku Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski. Tymczasem w czerwcu ITBS opublikował ogłoszenie, z którego wynikało, że ten lokal jest na wynajem.

Faktycznie, KEMED z tej lokalizacji zrezygnował, potwierdził nam Dawid Kopaczewski. 

- Przychodnia KEMED, z którą od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy na temat powstania trzeciej przychodni POZ, przesłała do nas pismo, w którym zapewnia o dalszej współpracy i działaniach na rzecz powstania przychodni w Iławie. W piśmie informuje nas o zmianie koncepcji i odejściu od lokalizacji przychodni w budynku miejskiej spółki - podał burmistrz.

W ocenie KEMED-u lokal wymaga zbyt dużych nakładów, wynika z udzielonej nam przez miasto odpowiedzi.

- Jak tłumaczy (KEMED - przyp.red.), jest to podyktowane ogromnymi wzrostami cen na rynku budowlanym i niedającą się oszacować w tej chwili inflacją. Wobec faktu, że lokal należący do ITBS nie jest przeznaczony na sprzedaż, to inwestowanie kilkuset tysięcy w jego modernizację jest zbyt dużym ryzykiem - podał burmistrz Kopaczewski. - Firma w tej chwili rozważa inne przedłożone przez miasto lokalizacje i nieruchomości - dodał.

Władze miasta nie zdradzają dokładnie, o które miejsca chodzi. Na sesji miejskiej rady burmistrz powiedział jedynie, że mowa o dwóch możliwych lokalizacjach, z czego jedna jest w centrum Iławy. Dawid Kopaczewski podkreślał też, że KEMED już współpracuje z miastem w zakresie udzielania świadczeń profilaktyki zdrowotnej; dotyczy to trzech z pięciu miejskich szkół.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAChełmzyca
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3076 sekundy