REKLAMAŻabka
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2022, 14:20 komentarzy 24

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Oddział chorób wewnętrznych, tzw. interna, w Powiatowym Szpitalu w Iławie pracuje obecnie w wymiarze 16, a nie - jak wcześniej - 24 łóżek.

Jest to kolejny oddział w iławskim szpitalu, po pediatrycznym i położniczym, borykający się z problemami natury kadrowej. Jednak interna, w przeciwieństwie do pediatrii i położnictwa, nadal pracuje.

Uchwałę zmniejszającą z 24 do 16 liczbę łóżek na Oddziale Chorób Wewnętrznych Powiatowego Szpitala w Iławie opiniowała rada społeczna szpitala. Obecnie iławska "interna" pracuje już w zmniejszonym wymiarze 16 łóżek. Dotychczas nie wyłoniono stałego ordynatora, natomiast jest osoba pełniąca obowiązki szefa oddziału. Ogłoszenie o naborze na stanowisko ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych szpital opublikował 19 maja, natomiast już od kwietnia placówka, oferując "bardzo dobre wynagrodzenie i pomoc w relokacji", szuka dodatkowych lekarzy internistów.

Wciąż trwają też prace zmierzające do przywrócenia pracy zawieszonych oddziałów pediatrycznego i położniczego. Polegają na staraniach o zapewnienie wystarczającej obsady lekarskiej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAJeziorak
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMApolkolonie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3834 sekundy