ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2022, 09:19 komentarzy 7

(Fot. materiały stowarzyszenia.)

Wśród uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do Iławy, są też seniorzy. Do integracji i wspólnego aktywnego spędzania czasu zapraszają ich polscy rówieśnicy.

Wszystko w ramach projektu "Iławscy Seniorzy - Seniorom z Ukrainy", realizowanego przez Stowarzyszenie Iławscy Seniorzy z partnerami: Funduszem Inicjatyw Obywatelskich i Ośrodkiem Psychoedukacji w Iławie.

- Serdecznie zapraszamy uchodźców z Ukrainy do udziału w tym projekcie - zachęca Lech Żendarski, prezes SIS. - Nawiążemy nowe znajomości i będziemy się wzajemnie wspierać, a także uczyć języków. Chcemy integrować naszych iławskich seniorów z seniorami z Ukrainy.

Wśród działań projektowych znajdą się m.in. spotkania, warsztaty, integracyjny piknik oraz zajęcia artystyczne i kulinarne.

Na zgłoszenia pozostało już niewiele czasu - są one przyjmowane do 30 czerwca i decyduje kolejność zgłoszeń. W projekcie weźmie udział 50 osób.

- Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do zgłaszania się w Centrum Aktywności Lokalnej w Iławie (na ulicy Wiejskiej 2D, pokój nr 33) w każdą środę w godz. 14-15 - zaprasza L. Żendarski.

Możliwy jest też kontakt telefoniczny pod numerem 604 30 40 73.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~śmiało tawariści ,,, urraaaaaaaa 7 ponad rok temuocena: 25% 

  a jak jest po ukraińsku ORMO ? towarzysz 35-ty wraz z naczelnym bucem powinni to wiedzieć !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikoś 6 ponad rok temuocena: 39% 

  Państwo polsko-ukraińskie? Zgodnie z zapowiedziami rządu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szantrapa 35 5 ponad rok temuocena: 17% 

  a ta waleriana poniżej , to nikt inny jak nasz cembał 35-ty . ten cielec sądzi o rozsądku, czy wręcz zdrowiu psychicznym? czyli muł pasiasty gada sam do siebie . ten towarzysz 35 - ty gada o spójności , niepodległości , albowiem , bowiem cielak lepi pierogi .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może trochę waleriany? 4 ponad rok temuocena: 75% 

  Nikosiu, nie żartuj sobie A kto tu wspomina o popieraniu PiS-u? Przecież ta partia jest prawie tak samo wroga i szkodliwa naszemu państwu jaki obecny kremlowski, nienawistny satrapa. A jeśli uważasz, że wspólna potańcówka, lepienie pierogów, czy spotkanie polskich i ukraińskich seniorów na pikniku przy pieczeniu kiełbasek zagrozi bezpieczeństwu, niepodległości, spójności terytorialnej, niezależności i integralności naszego państwa, to cóż tu można sądzić o twym rozsądku, czy wręcz zdrowiu psychicznym? Może zażyj jakieś kropelki na uspokojenie swej skołatanej duszy? Lub na otrzeźwienie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicky 3 ponad rok temuocena: 16% 

  Takie generowanie albo-albo to tylko sterowanie. Są i inne drogi, ale dla zjadacza TVP/TVN one nie istnieją bo sam nie pomyśli, a tylko mówi to czym go zaprogramują przez media.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikoś 2 ponad rok temuocena: 16% 

  Nie, chcę Polskie. Po prostu Polskie, a nie wpychanie w nie naszą wojnę, ale masz prawo popierać PiS. Twoja wola.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trolle już działają 1 ponad rok temuocena: 75% 

  Wolałbyś polsko-putinowskie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3808 sekundy