REKLAMAincome2
REKLAMAPracownia
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2022, 10:23 komentarzy 1
To członkowie nowo powołanej do życia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Spółdzielni Uczniowskiej

To członkowie nowo powołanej do życia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Spółdzielni Uczniowskiej "Zgredek". Na zdjęciu także dyrektor "Jedynki" Beata Niksa – Żubertowska. (Fot. archiwum szkoły.)

Projekt reaktywacji szkolnego sklepiku biorą na swoje barki sami uczniowie. A dokładniej: członkowie nowo powołanej do życia w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie Spółdzielni Uczniowskiej "Zgredek".

W ten sposób będą się uczyć podstaw biznesu. I to biznesu społecznego, bo znaczną część swojego dochodu przeznaczą na rozwój lokalu i pomoc mniej zamożnym koleżankom i kolegom.

Sklepiki, zastępowane automatami vendingowymi, od lat stopniowo znikały z krajobrazu polskiej szkoły. Teraz okazuje się, że uczniom brakuje takich miejsc - lepiej zaopatrzonych, nie tylko w przekąski, ale i artykuły szkolne i często - tańszych.

Tak właśnie jest w iławskiej "czerwonej" szkole, gdzie prowadzenia szkolnego sklepiku podejmą się... sami uczniowie. Mogą przy tym liczyć na wsparcie grona pedagogicznego i dyrekcji.

- Otwarcie sklepu przewidujemy we wrześniu wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 - podaje "Jedynka". - Będzie tam można kupić pożądane przez dzieci i młodzież artykuły spożywcze oraz artykuły biurowe. 

Szkoła nie ma wątpliwości, że wymagający projekt będzie świetną, praktyczną lekcją podstaw biznesu. Co ważne - biznesu, który nie jest nastawiony wyłącznie na zysk.

- Znaczna część dochodu uzbieranego w okresie działania projektu będzie inwestowana w rozwój lokalu oraz pomoc mniej zamożnym uczniom - podkreśla szkoła.

Teraz przed uczniami, członkami spółdzielni uczniowskiej „Zgredek”, czas przygotowań do uruchomienia sklepiku. Wspiera ich w tym Fundacja Projekt ARCHE, która nie ukrywa:

Współpracować z tak ambitną młodzieżą i otwartą na nowe wyzwania Panią dyrektor to dla nas zaszczyt.

Fundacja zachęca też, aby - w miarę możliwości - pomóc "Zgredkowi" w realizacji marzenia o uruchomieniu sklepiku. Można to zrobić, wystawiając fanty na charytatywną licytację na portalu Allegro.pl - aby pieniądze wsparły projekt, należy wybrać cel "Spółdzielnia Uczniowska Zgredek". Można też wpłacić darowiznę na subkonto Fundacji Projekt ARCHE 30 1600 1462 1027 9310 1000 0008, wpisując w tytule "Spółdzielnia Uczniowska Zgredek".

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. archiwum szkoły.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Koko 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

    ZAdna sensacja. Będąc w postawówce w pewnej wsi w okolicy Julinu nauczyciel od fizyki i matmy , wychowaca, założy sklepik w szafie zamykanej na kluczyk. Oczywiście były tam drobiaski szkolne jak zeszyciki ołowki gumki liniałki atrament piórka do pisania. ZAopatrywałem sklepik osobiście w Iławie z rabatem, by był zysk netto dla nas założycieli sklepu. Po kilku miesiącach chyba prawie 4-5-ciu zrobił nam remanent i wyszła superata około 260 zł. I się zaczęło. Ze trzy razy przeliczaliśmy i zawsze to samo. W koncu się wkurzył się, mnie nawymyśłał ze ojciec za karę krowę sprzeda i kazał nam iść do domu. Jakoś ucichło, ale i sklepik kazał zlikwidować. Po czasie się przyznałem ze nie wydawałem reszty w grosikach, po 1grosiku, co dało nadwyżki w kasie. Uważajcie na grosiki. Hej!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5424 sekundy