REKLAMAZDZ
REKLAMASadek

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

W poprzedni weekend na torze regatowym Brdyujście odbyła się XVIII edycja mistrzostw Polski smoczych łodzi. 

Na zawody zorganizowane przez Polską Federację Łodzi Smoczych ściągnęły osady z całej Polski, a wśród nich drużyna Iławskich Smoków Jezioraka, która rywalizowała na dystansie 200 metrów w Pucharze Federacji.

W Pucharze Federacji każdy zespół startował cztery razy. Zwycięzca każdego biegu inkasował 3 punkty, za drugie miejsce były 2 punkty, a za trzecie 1 punkt. Po trzech rundach Iławskie Smoki Jezioraka miały na koncie komplet punktów i przewagę 3 punktów nad drugą drużyną. Jednak to czwarty bieg był decydujący, ponieważ w tym biegu pierwsza na mecie drużyna miała otrzymać aż 5 punktów, co mogło odwrócić losy rywalizacji. Jednak drużyna ISJ w tym dniu była dobrze dysponowana i nie dała swoim rywalom szans na zmianę końcowego wyniku, wygrywając czwarty raz z rzędu i zapewniając sobie zwycięstwo w całych zawodach.

Był to trzeci start ISJ w Pucharze Federacji. We wcześniejszych edycjach w 2019 i 2021 zajmowali drugie miejsca.

Końcowa klasyfikacja zawodów o Puchar Federacji:

  • 1. Iławskie Smoki Jezioraka - 14 punktów;
  • 2. Stiegelmeyer Stolno – 8 punktów;
  • 3. Smocza Warta – 4 punkty.

f

- To było nasze pierwsze zwycięstwo w Pucharze Federacji - relacjonuje Bogusław Markowski, zawodnik ISJ. - Wynik bardzo nas cieszy, szczególnie że trzy tygodnie wcześniej w Chełmnie zarówno Stiegelmeyer, jak i Smocza Warta w bezpośredniej rywalizacji były od nas lepsze.

Gratulujemy iławskiej osadzie sukcesu!

REKLAMATom-bet
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4088 sekundy