REKLAMApup
REKLAMAsuknie
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2022, 12:21 komentarzy 2

(Fot. archiwum organizatora.)

Zachęcają do właściwego odżywiania, ćwiczeń fizycznych, przypominają o tym, jak ważne jest nawodnienie i światło słoneczne, ale też wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek i spokój. Chrześcijańska Służba Charytatywna jest organizatorem wystawy EXPO Zdrowie w Iławie.

Takie wydarzenia odbyły się już w wielu miastach w Polsce. Teraz Expo Zdrowie zawita do Iławy.

Będzie można m.in. - bezpłatnie - poznać swój biologiczny wiek, będący podstawą do indywidualnej konsultacji lekarskiej. Ile lat ma Twój organizm? Dowiesz się po wykonaniu pomiaru ciśnienia i tkanki tłuszczowej, cukru, BMI i testu wysiłkowego. Na miejscu będą też prowadzone konsultacje medyczne.

To wszystko dostępne będzie przed halą sportowo-widowiskową od wtorku, 28 czerwca do czwartku, 30 czerwca w godzinach 12 - 17. Całość uzupełnią wykłady: "Zdrowy styl życia - inwestycja w zdrowie" (we wtorek) oraz "Jak pokonać stres i żyć szczęśliwie?" (w środę). Pierwszy wykład poprowadzi pani Beata Śleszyńska, drugi - pan Piotr Stachurski.

Organizatorzy nie mają wątpliwości, że wystawa EXPO Zdrowie to przedsięwzięcie potrzebne.

- W Polsce co roku ponad 100 tysięcy osób ma zawał serca. Około 25% z nich umiera, zanim nadejdzie jakakolwiek pomoc, a następne 45% – w trakcie drugiego zawału - można przeczytać na stronie internetowej projektu. - Przyczyną połowy przedwczesnych zgonów są choroby serca i układu krążenia. Również co roku w naszym kraju stwierdza się około 100 tysięcy kolejnych zachorowań na raka. Polacy chorują na nowotwory coraz częściej i coraz wcześniej. Podobnie nadwaga i otyłość występują u coraz większej liczby dzieci i nastolatków oraz u około 65% dorosłych. Szacuje się, że ponad 2 miliony osób choruje na cukrzycę, a rocznie umiera z tego powodu ponad 7 tysięcy Polaków.

Receptą na epidemie chorób cywilizacyjnych jest zdrowy styl życia. 

- Ocenia się, że gdyby w pewnych środowiskach zostały wprowadzone zasady zdrowia prezentowane podczas organizowanych przez nas wystaw, odsetek przedwczesnych zgonów, zapadalności na choroby serca czy raka mógłby zmaleć o 60–80%, a średnia długość życia (przy równoczesnej poprawie jego jakości) – wzrosnąć o 6–12 lat - podaje CSC.

Organizator zaprasza na Expo Zdrowie w Iławie: wykonaj bezpłatne badania i konsultacje medyczne, uzupełnij wiedzę i uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMABetiko

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Czuowiek Maupa 2 ponad rok temu

    Środek tygodnia, godziny 12-17 xD

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~xv 1 ponad rok temuocena: 33% 

    Po diabła te nauki jak żreć, bo tak połowa polaków robi. Czyż nie widać tego nawet u 30-latków bruszyska, a nie mówiąc o wyżej notowanych w wieku

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3267 sekundy