REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 czerwca 2022, 13:21 komentarzy 19
FAMILMED, prywatna przychodnia oferująca specjalistyczne poradnie, wchodzi na rynek usług medycznych w Iławie.

FAMILMED, prywatna przychodnia oferująca specjalistyczne poradnie, wchodzi na rynek usług medycznych w Iławie.

Wywodząca się z Kwidzyna przychodnia FAMILMED, prowadząca prywatne poradnie specjalistyczne, uruchomi podobną działalność w Iławie.

Poznaliśmy lokalizację, orientacyjny termin rozpoczęcia działalności i wstępny zakres usług medycznych dostępnych w nowej placówce.

FAMILMED, prywatna przychodnia z Kwidzyna, prowadząca tam szereg poradni specjalistycznych, rozwija swoją działalność, wchodząc na rynek usług medycznych w naszym mieście.

- Iławę obserwowaliśmy od około 1,5 roku. Stwierdziliśmy, że jest tutaj bardzo ciężki dostęp do lekarzy specjalistów, zwłaszcza dziecięcych. Wielu pacjentów szuka pomocy w innych miastach, w tym m.in. w naszej poradni w Kwidzynie. Stąd decyzja, aby w Iławie uruchomić kolejną placówkę FAMILMED - powiedział nam szef przychodni, Jacek Maliszewski.

Znamy już wstępną listę dostępnych w nowej placówce usług medycznych. Pacjentów będą tam prywatnie przyjmować kardiolog - dziecięcy i osób dorosłych, chirurg naczyniowy, ortopeda, chirurg dziecięcy, specjalista medycyny estetycznej, okulista - dziecięcy i osób dorosłych, dermatolog i endokrynolog - dziecięcy i osób dorosłych. Będą również świadczone usługi z zakresu radiologii - badania USG, powstanie punkt pobrań krwi do diagnostyki, będzie też dostępna fizjoterapia - masaże. Lista jeszcze nie jest zamknięta - ostateczne szczegóły poznamy bliżej otwarcia. Dziś można podać, że rozmowy w sprawie nawiązania współpracy trwają jeszcze dodatkowo z laryngologiem, neurologiem - dziecięcym i osób dorosłych oraz neurochirurgiem. Obsługiwani w nowej przychodni będą m.in. posiadacze kart Lux Med.

Uruchomienie przez nową placówkę działalności jest wstępnie zaplanowane na drugą połowę września lub pierwszą października. Na swoją siedzibę w naszym mieście FAMILMED wybrał lokal z zasobów spółdzielni mieszkaniowej "Praca".

- Mogę potwierdzić, że już podpisaliśmy umowę dotyczącą najmu lokalu - mówi prezes "Pracy" Tomasz Mazurewicz. - Obecnie trwają tam prace adaptacyjne - dodaje.

FAMILMED zajmie obszerny lokal na ulicy 1 Maja 2 w Iławie, gdzie w przeszłości działał m.in. jeden z niepublicznych żłobków.

W prace dotyczące uruchomienia w Iławie działalności przez nowy podmiot medyczny włączył się też miejski samorząd. Prezes spółdzielni podziękował za to władzom miasta,  tj. zastępcy burmistrza Dorocie Kamińskiej, która prowadziła początkowe rozmowy w tej sprawie. Temat został poruszony podczas walnego zebrania spółdzielni w miniony piątek.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
Swojak

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~wszystko wiedzący ;))) 19 ponad rok temuocena: 100% 

  Odp. dla AM -- KEMED działający na NFZ zrezygnował z lokalu oferowanego przez Miasto i ITBS, bo mu zaproponowali taki duży czynsz, jakby prowadzenie przychodni na NFZ było super dochodowym biznesem. Jeśli Miasto chce mieć przychodnię na NFZ, to niestety lokal musi być za symboliczną opłatę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Roman 18 ponad rok temu

  Miasto jak zwykle dużo gada mało robi I wzięli sobie przychodnie aby ludzie bulili kasę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 17 ponad rok temuocena: 0% 

  kolejni janusze biznesu od dymania ludzi!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozczarowana 16 ponad rok temuocena: 100% 

  Płacę tak wysoką składkę zdrowotną, że ucieszyłabym się, gdyby nasze Starostwo pochwaliło się, że Ci wszyscy specjaliści będą przyjmować na NFZ. Iławianie nie są zamożni, bo nie ma tu dobrze płatnej pracy. To chyba wstyd, że władze chwalą się, że dają lokal pod prywatne gabinety, a nie zatrudniają specjalistów na NFZ, choćby dermatologa. Miała powstać trzecia Przychodnia lekarzy rodzinnych. Oj, nie lubią społeczeństwa nasze władze. A szkoda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Będąc prywatnie( bo na NFZ nie ma możliwości zasięgnąć porady) z opisem badania wykonanego pr,ez tego samego lekarza za dosłownie trzy zdania zainkasował.......200 zł..Nadmieniam że to żaden dr nauk medycznych przynajmniej nie tej specjalizacji o której państwo myślicie.Moze kiedy będzie konkurencja specjalistów to stawki będą przystepne dla pacjentów.. .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KM 14 ponad rok temuocena: 100% 

  A Kemed, który miał być w Iławie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil 13 ponad rok temuocena: 100% 

  Fajnie by było gdyby podpisali umowę z Luxmed naprawdę potrzebna jest placówka współpraca z Luxmed

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emar 12 ponad rok temu

  Jest umowa z TU Zdrowie, nie wiem czy z Luxmed,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cep 35-ty , cepa cepem poganiał 11 ponad rok temuocena: 32% 

  a może znajdzie się w końcu specjalista , który zajmie się nierokującym przypadkiem ~~iławianina 35-tego ~~ który już nawet do swojego nicka się nie przyznaje , tylko pieprzy co chwila na tym forum swoje bzdurne piardy na różne tematy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~on już tak ma... 10 ponad rok temuocena: 100% 

  Wybaczcie drodzy czytelnicy różnych forów infoilawy. Ale z tym powyższym psychopatą, cierpiącym na zaawansowane zaburzenia psychiczne nie da się prowadzić żadnej dyskusji. Wypada jedynie ignorować jego chamskie i idiotyczne popisy traktując je jako niebyłe. Klepie bez przerwy swe idiotyzmy i bezmyślnie powtarza oraz przeinacza słowa napisane przez kogoś innego. Z równym skutkiem co z nim można by się droczyć z upierdliwym, głupawym Jasiem z piaskownicy, który z radością wszystko w niej niszczy. Dziwić się tylko można, że redakcja infoilawy toleruje jego nieustanne chamskie popisy przeradzające prawie każdą dyskusję na jej forach w istny ściek jego bezmyślnego bełkotu, chamstwa i napastliwości. Gdyby jeszcze ten prymitywny typ miał cokolwiek do powiedzenia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Idioto masz jakieś omamy już z tym 35 zastanów się czy czasami tobie nie jest brak specjalisty tak na poważnie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~cep 35-ty , cepa cepem poganiał 8 ponad rok temuocena: 94% 

  Ty masz dalej te urojenia z tym 35 tym? Może to tobie potrzeba lekarza specjalisty? Zobacz pod łóżkiem czy tam ci się nie czai jakiś 35 ty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zauważalski 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Zauważyłem, że Familmed jest odpłatny i nie współpracuje z NFZ. A Szpital ma kontrakt z NFZ i płaci personelowi tak, jak mu płaci NFZ. ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pielęgniarka 35-tego 6 ponad rok temuocena: 24% 

  a poniżej wszystko ciemne i kółko się zamyka i 35-ty zarobi zastrzyk w tyłek i pójdzie lulku i przestanie bredzić wkoło macieju .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wszystko jasne 5 ponad rok temuocena: 73% 

  Różnica jest jednak taka, że w tej firmie będzie się można (prawdopodobnie) leczyć. Choć odpłatnie. A w szpitalu zaś mamy okazję się nie leczyć. Choć nieodpłatnie. Ale nieodpłatnie tylko z pozoru, ponieważ NFZ utrzymuje szpitale z naszych podatków. Także wtedy, gdy te szpitale, tak jak iławski, są w znacznym stopniu nieczynne. I dlatego musimy chodzić, by nie umrzeć zbyt szybko, do płatnych przychodni prywatnych. Czyli płacić dwukrotnie. Ale nie ma tego złego, co by nam na zdrowie nie wyszło. Za to mamy, prawie "bezpłatną", TVPiS niejakiego Kurskiego. Za drobne 2 mld rocznie z naszych podatków. A których brakuje m. in. na utrzymanie iławskiego szpitala. I kółko się zamyka...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cud mniemany? 4 ponad rok temuocena: 82% 

  Tutaj można. A do szpitala nie można znaleźć żadnych specjalistów. A może się nie chce ich poszukać? Łatwiej przecież przebywać ciągle na L-4, a zastępcom nie pozwalać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 3 ponad rok temuocena: 27% 

  Do wszystko jasne skutki to były i są widoczne od czasu kiedy w Iławie rządzą POpaprańcy dzięki nimi sytuacja iławskiego szpitala jest w takim stanie w jakim jest. Miejmy nadzieję że to się już niebawem zmieni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxxx 2 ponad rok temuocena: 20% 

  Rodzinni będą teleporady dawać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~PACJENT 1 ponad rok temuocena: 67% 

  A lekarze rodzinni?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3684 sekundy