REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2022, 11:20 komentarzy 12
Dawna wymiennikownia u zbiegu ulic Okulickiego i Baczyńskiego w Iławie - po gruntownej modernizacji - będzie pełnić nową funkcję: obiektu usługowo-handlowego. Znamy pierwszego najemcę.

Dawna wymiennikownia u zbiegu ulic Okulickiego i Baczyńskiego w Iławie - po gruntownej modernizacji - będzie pełnić nową funkcję: obiektu usługowo-handlowego. Znamy pierwszego najemcę. (Fot. Info Iława.)

Kiedyś: wymiennikownia. A w przyszłości? Osiedlowy budynek usługowo-handlowy. Poznaliśmy najemcę jednego z lokali w remontowanym obiekcie należącym do spółdzielni mieszkaniowej "Praca" w Iławie.

Aby posiadane zasoby były atutem, a nie problemem, trzeba w nie inwestować - zgodnie z takim podejściem władze iławskiej "Pracy" podjęły decyzję o modernizacji starej wymiennikowni, znajdującej się w głębi osiedla Podleśnego w Iławie, u zbiegu ulic Okulickiego i Baczyńskiego. 

- W tej chwili trwa gruntowny remont tego dużego obiektu, który przekształcimy w budynek usługowo-handlowy - mówi portalowi www.infoilawa.pl Tomasz Mazurewicz, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej "Praca" w Iławie.

W dawnej wymiennikowni zostaną wyodrębnione dwa duże lokale na działalność gospodarczą. Jeden z nich już znalazł najemcę.

- Mogę potwierdzić, że już podpisaliśmy umowę dotyczącą najmu lokalu o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych - podaje T. Mazurewicz. - Powstanie tam sklep sieci "Żabka".

Będzie to największy sklep tej sieci w naszym mieście.

"Praca" planuje do końca listopada przekazać lokal najemcy. Natomiast uruchomienie działalności tej nowej "Żabki" jest wstępnie planowane na początek nowego roku. 

Dostępny pozostaje drugi lokal użytkowy w remontowanej wymiennikowni, także o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. "Praca" obecnie poszukuje kolejnego najemcy, zainteresowanego prowadzeniem działalności gospodarczej na gęsto zaludnionym iławskim osiedlu. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Biznesmen 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Ja planuję wynająć drugi lokal i otworzyć osiedlową dyskotekę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 11 11 miesięcy temuocena: 71% 

  Wszystko fajnie, tylko gdzie są tam parkingi??? Jak samochody stoją na skrzyżowaniu i tuż przy przejściu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 10 11 miesięcy temuocena: 60% 

  O właśnie. Teraz jest tam kocioł, a co będzie gdy lokale zostaną uruchomione, pracownicy, dostawy i klienci. To będzie majdan

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nadzorczy 9 11 miesięcy temuocena: 100% 

  W zestawieniu Pani rozprawiającej się o kotach to dyskusja o kosztach za energię cieplną oraz rozliczeniach za wodę mogła Enduro wydać się nudnawa. A te kwestie poruszała wspomniana radna. Dziwnym trafem nie wspomni o porażce innego radnego. Lokalne polityczne gierki. A najlepszy ubaw miałem ze sprawozdania rady nadzorczej. Kto był ten wie o czym piszę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek 8 11 miesięcy temuocena: 83% 

  Enduro jako jedyna zadawała sensowne pytania. Szczerze pozytywnie mnie zaskoczyła, bo był czas kiedy faktycznie mnie irytowała. Zna się na robocie i pewnie dlatego prezes ją zaproponował. I pewnie też dlatego została wybrana jednomyślnie na walnym jako delegat spółdzielni do jej reprezentowania w krajowym zwiazku spółdzielców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek 7 11 miesięcy temuocena: 80% 

  Enduro obserwowałem całą sytuację i widziałem jak prezesowi zależało, aby P. Ewa była delegatem spółdzielni. Zgłosił, merytorycznie uzasadnił dlaczego ten wybór. I to on namówił drugiego kandydata do rezygnacji. Piszcie do cholery jasnej prawdę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Enduro 6 11 miesięcy temuocena: 17% 

  została wybrana jednomyślnie bo drugi kandydat zrezygnował bo się okazało że ma być jeden delegat a nie dwóch i z dwóch chętnych zrobił się jeden, wiec...wybór był dość oczywisty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Enduro 5 11 miesięcy temuocena: 13% 

  A może redakcja napisze jak pewna radna Ewa która chciała zostać wybrana do rady nadzorczej Spółdzielni ale nie została wybrana przez spółdzielców bo została bardzo mało głosów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek 4 11 miesięcy temuocena: 83% 

  Enduro nie apelowała, a przedstawiła się jak inni kandydaci. Wogóle z tym rzekomym konfliktem to ściema. Jest solidna podstawa do uwalenia tego walnego zgromadzenia. I mam na myśli nie tylko punkt wyborczy. Zresztą trudno mówić o rzetelnym głosowaniu skoro po podliczeniach odbytych w innym pomieszczeniu podano że oddano 93 głosy, a na sali było 69 osób. Celowo policzyłem, bo już na poprzednich wyborach dokonano tego cudu mnożenia głosów. Najśmieszniejszy jest fakt, że 46 wyborców to pracownicy spółdzielni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Enduro 3 11 miesięcy temuocena: 17% 

  Do o dziwo...skoro tak to czemu Ewa apelowała o poparcie jej kandydatury...i z tego apelu nic nie wyszło? :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~O dziwo 2 11 miesięcy temuocena: 86% 

  Jak piszesz to chociaż wysil się na prawdę. Był konflikt interesów jej etatu z radą nadzorczą. Aaaa no i zapomniałeś wspomnieć, że sam prezes spółdzielni zaproponował jej kandydaturę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ja 1 11 miesięcy temuocena: 25% 

  ona to już wszędzie . zaraz otworze lodówkę a tam ona

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5273 sekundy