REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
Od lewej: Klaudia Żelazowska, Leonarda Pawłowska, Dariusz Mądro, Karolina Skirel, Arkadiusz Szewczyk, Grzegorz Sikorski.

Od lewej: Klaudia Żelazowska, Leonarda Pawłowska, Dariusz Mądro, Karolina Skirel, Arkadiusz Szewczyk, Grzegorz Sikorski.

Od czwartku do niedzieli (23-26 czerwca) na torze wioślarskim w Iławie rozegrano XX Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Płaskodennym Osób Niewidomych i Słabowidzących. 

To wyjątkowe wydarzenie sportowe gości w Iławie od 2001 roku, choć w międzyczasie mistrzostwa przenoszono do innych miejscowości; do Iławy powróciły w 2016 r. Organizatorem mistrzostw był Iławski Klub Sportowy „Morena”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Iławskiego.

Wyniki

K2 - 500 m kobiet

Po złoto popłynęły Klaudia Żelazowska i Małgorzata Meier, pokonując Bożenę Wiechowską oraz Agnieszka Pokojską, które skończyły bieg na drugim miejscu. Brąz przypadł Magdalenie Palamar i Karolinie Skirel. Całe podium zdominowały rywalki z tego samego klubu – IKS „Morena”.

K2 - 1 000 m kobiet

Powyższy układ medalowy pozostał bez zmian.

K2 - 500 m mężczyzn

Dariusz Mądro i Krzysztof Paszyna z klubu „Podkarpacie” Przemyśl zwyciężyli z przewagą prawie 22 sekund nad rywalami z IKS „Morena”: panami Tomaszem Marciniakiem i Marcinem Binkusiem. Najniższe miejsce na podium zajęła osada iławskiej "Moreny": Rafał Chaberski i Grzegorz Meier.

K2 - 1 000 m mężczyzn

Analogicznie jak u Pań, taki sam skład na podium ułożył się wśród osad męskich.

K2 - 500 mikst

Była to najbardziej zacięta rywalizacja i liczyły się setne sekundy. Pierwsi linię mety przekroczyli Marcin Binkuś oraz Karolina Skirel, tuż za nimi gwizdek usłyszeli Klaudia Żelazowska oraz Tomasz Marciniak. Podium dopełniła załoga: Agnieszka Pokojska i Rafał Chaberski. Wszystkie składy pochodziły z klubu IKS „Morena”. W wyścigach uczestniczyły również osady mieszane z różnych klubów na zasadach pozakonkursowych. Umożliwia to regulamin mistrzostw, co powoduje chęć większej rywalizacji wśród kajakarzy. Znakomicie spisała się osada mieszana Dariusz Mądro oraz Magdalena Palamar, którzy zostali uhonorowani dodatkowymi nagrodami.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjne zwycięstwo odniosła iławska „Morena”.

Wręczono również dodatkowe puchary dla najlepszych zawodników – Puchar im. Stanisława Piaska otrzymali Dariusz Mądro oraz Karolina Skirel. Gospodarzem imprezy był Ośrodek TVP w Sarnówku, który gościł wszystkich uczestników zawodów. Podczas pobytu kanał TVP Info realizował program Pogoda w Twoim Mieście, organizatorzy oraz zawodnicy zostali poproszeni o krótki wywiad i demonstrację pływania kajakami. Po zakończonych zawodach odbyła się impreza z ogniskiem w tle i tradycyjnie pieczonymi kiełbaskami przy akompaniamencie gitar. Świeże powietrze i wspaniała aura sprawiły, że zabawa przy skocznej muzyce trwała do późnych godzin nocnych.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Iławskiego. Każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkowe koszulki z nazwą imprezy. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami i statuetkami, ponadto upominki przekazało Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta Iława, Urząd Gminy Iława oraz firma Sport A-Z.

Profesjonalny sprzęt kajakarski, jak i zaplecze socjalne zapewniła Przystań „Omega”, to z niej wyruszały wszystkie ekipy z asystą sędziów zmiany: Ewą Zakrzewską oraz Elizą Szewczyk. Z miejsca zakwaterowania do przystani był zorganizowany przejazd autokarem tak, by każdy mógł być na czas według harmonogramu. Nad bezpieczeństwem i przebiegiem całej imprezy czuwali ratownicy WOPR z łodzią asekuracyjną, na której władzę jako sędzia startu sprawowała niezmiennie od lat Leonarda Pawłowska. Obowiązkowo każdy zawodnik musiał mieć na sobie kamizelkę ratunkową, na którą była założona koszulka z numerem startowym. Dodatkowo, dla usprawnienia, każdy zawodnik otrzymał czapeczkę z przypisanym odpowiednim kolorem do toru, na którym startował.

Sędzią głównym był Grzegorz Sikorski, sędziami mety byli Arkadiusz Szewczyk i Marek Rudnicki, usytuowani na 500 m oraz 1 000 m wraz z łodzią „Margre”. 

Koordynatorem zawodów była Klaudia Żelazowska, która "przejęła wiosło" po ś.p. Stanisławie Piasku.

Pogoda była wspaniała, choć pamiętać trzeba było o odpowiedniej ochronie przed słońcem i nawodnieniu organizmu w tak upalne dni, podczas trwania rywalizacji na wodzie.

FOTORELACJA Z XX  INDYWIDUALNYCH I DRUŻYNOWYCH  MISTRZOSTW  POLSKI W KAJAKARSTWIE PŁASKODENNYM OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH.

Fot. IKS „Morena”.

Kajakarskie mistrzostwa zorganizowane przez klub „Morena”. Wręczono Puchar im. Stanisława Piaska.

Ilość zdjęć 16

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9594 sekundy