REKLAMAZDZ
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lipca 2022, 12:24 komentarzy 9

(Fot. materiały organizatora.)

Uroczysty Koncert Galowy VII Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO już 16 lipca o godzinie 20:00 w amfiteatrze nad jeziorem w Iławie.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Galowy VII Mazurskiego Festiwalu Operowego BELCANTO, podczas którego wybrzmi słynne "Nessun dorma" i inne równie piękne fragmenty arcydzieł muzyki operowej. 

Cieszyć ucho będą także hity muzyki włoskiej, m.in. z repertuaru Al Bano i Rominy Power. W widowisku zobaczymy trzech wybitnych tenorów: Dominika Sutowicza oraz uczniów mistrza Luciano Pavarottiego, Dario Di Vietri i Claudio Rocchi. Wraz z nimi wystąpią także: Iwona Socha (sopran), Katarzyna Zając-Caban (sopran), Piotr Wołosz (bas), a także olsztyński chór Bel Canto.

Galę w reżyserii Magdaleny Wołosz poprowadzi Jan Połowianiuk, artystom akompaniować będzie Orkiestra Symfoniczna Fundacji AVANGART pod dyrekcją Marty Kosielskiej.


Mazurski Festiwal Operowy BELCANTO to najbardziej rozrywkowy festiwal operowy w Polsce, który na stałe wpisał się w wakacyjny krajobraz Warmii i Mazur. Na scenie możemy zobaczyć znakomitych śpiewaków operowych z całego świata, którzy oprócz opery wykonują także utwory muzyki rozrywkowej z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w zaskakujących aranżacjach.

Co roku festiwal zdobywa coraz większą publiczność. To wszystko dzięki połączeniu wysokiego poziomu artystycznego, odpowiednio dobranego repertuaru, spektakularnej reżyserii, fantastycznej oprawy świetlno-multimedialnej oraz najwyższego poziomu realizacji dźwięku. W połączeniu z wakacyjną aurą i wyjątkowym mazurskim klimatem festiwal tworzy cudowną atmosferę wykwintnej uczty dla oka i ucha uczestników tego wydarzenia.


Bilety do nabycia na https://www.ebilet.pl/klasyka/opera-operetka/festiwal-operowy/ oraz w Informacji Turystycznej przy ul. Niepodległości 13 w Iławie, tel. 89 648 58 00.

Dla posiadaczy Karty Seniora oraz Karty Dużej Rodziny oferowane są rabaty.

ZAPROSZENIA DLA CZYTELNIKÓW PORTALU

Niespodzianka dla Czytelników portalu Info Iława - we współpracy z organizatorem festiwalu przygotowaliśmy dla Was TRZY PODWÓJNE ZAPROSZENIA na BELCANTO w Iławie! Aby wziąć udział w losowaniu, prosimy o:

 • publiczne udostępnienie na swojej ścianie na Facebooku konkursowego posta (tutaj link) ORAZ
 • opublikowanie pod konkursowym postem komentarza - w treści wpisz lub oznacz osobę, którą chciałbyś/chciałabyś zaprosić na koncert.

f

Wyniki ogłosimy w poniedziałek, 11 lipca, w aktualizacji tego artykułu, podając imiona i nazwiska zwycięzców. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia! 

AKTUALIZACJA Z PONIEDZIAŁKU, 11 LIPCA

Miło nam ogłosić wyniki zabawy. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do następujących osób, które zdobywają podwójne zaproszenia na festiwal Belcanto w Iławie:

 • Dorota Otręba;
 • Edyta Wasiewska;
 • Małgorzata Osmańska.

f

Bilety będą nas Was czekać w miejskim biurze Informacji Turystycznej (w bocznym skrzydle ratusza) - po odbiór zapraszamy z dowodem tożsamości OD CZWARTKU. Życzymy miłej zabawy, a wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za udział i zainteresowanie!

Festiwal Operowy BELCANTO po raz pierwszy w Iławie.

Ilość zdjęć 13

REKLAMAPS QUALITY

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 9 2 miesiące temu

  Jeździć i śpiewać NIE SWOJE UTWORY... Coś okropnego... Zaproście prawdziwego Al Bano i Rominę Power...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 8 2 miesiące temuocena: 25% 

  Opetało tu kogoś z tym wypisywaniem farmazonów na temat występów w amfiteatrze. Uważam ze występ tego rodziaju z artystami odpowiednimi i repertuarem i orkiestrą powinien być zaprezentowany wyłącznie, albo w Hali lub w Kinie, ale płatny, w granicach 50-80 zł. Wiem, że ten repertuar nie jest dla młodego pokolenia, ale starszego, od 40-50 wzwyż. Podobny repertuar jaki był w hali. Młodych tam nie było. Młodzież iławska ma wiele występów darmowych na wolnej przestrzeni w okolicy stadionu, wiecie o czym mówię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kultura wg. ... do 44-tego 7 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jeśli cię męczą "farmazony" i masz kłopoty ze złożeniem literek w wyrazy, a je z kolei w zdania, i jeszcze z ich zrozumieniem, to masz zawsze proste wyjście. Nie czytaj. A jeśli już je wydukasz, to zastanów się co ja niżej napisałem. Czy przypadkiem w pewnym stopniu nie to samo co ty? Tylko nieco innymi słowami?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kultura" wg. ICK, cd. 3 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak miejscowe ICK wyobraża sobie dalszą przyszłość tego obiektu? Tak naprawdę na imprezy płatne chodzi tam skromna garstka najbardziej zdesperowanych widzów. Najlepiej o tym świadczą zdjęcia z ostatniego, tamtejszego, pożal się Boże, występu dość prymitywnego kabareciku dla kretynów, żądnych najbardziej prostackiej rozrywki. Widać wyraźnie, że przed sceną z tzw. artystami zgromadziła się na tej imprezie jedynie skromna garstka gorących sympatyków głupiego rechotania z byle czego. .. Więc po co właściwie to odgradzanie amfiteatru szmacianymi zasłonami wyglądającymi jak pomięte prześcieradła z jakiegoś zamtuza, wyciągnięte z barłogu tamtejszej kokoty? Co to ma wspólnego z jakąkolwiek kulturą? Jeśli organizatorzy chcą zarabiać krocie na garstce widzów, to niech wynajmą sobie jakąś salkę np. w hali sportowej i tam odgrywają swoje spektakle. Wszyscy z powodzeniem się zmieszczą. I niech dzięki temu nie robią obskurnymi zasłonami i zafoliowanymi płotami wstydu naszemu miastu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~kultura" wg. ICK, cd. 2 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Cena takiego biletu to przecież istna pestka dla przeciętnego mieszkańca naszego miasta. Bagatela... Weźmie się szybko w banku pożyczkę zabezpieczoną hipoteką lub tzw. chwilówkę w jakiejś firmie lichwiarskiej na ok. 80% odsetek i już bilet będzie miało się w garści. Aby zaczerpnąć nieco kultury po iławsku. PS. I na koniec drobna uwaga. Amfiteatr zarządzany przez Iławskie Centrum tzw. Kultury budowany był kiedyś z funduszów miejskich. Czyli za pieniądze wszystkich ówczesnych mieszkańców Iławy. I na początku chyba nie było w nim żadnych imprez płatnych. A działo się w nim wiele... Obecnie prawie nic się w nim nie dzieje. A jeśli już coś od wielkiego dzwonu, to najczęściej są to imprezy płatne, zasłaniane paskudnymi szmatami i folią plastikową. Czy więc obecnie amfiteatr należy już tylko do mieszkańców chodzących tam za opłatą? A co z tymi, którzy kiedyś już ten amfiteatr opłacili ze swych podatków miejskich?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kultura" wg. ICK, cd. 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pozostaje jeszcze problem dźwięków, które za darmo będą się rozchodziły dość daleko poza amfiteatr. A dźwięk nie uznaje przecież żadnych "kajdan, okowów" i płotów. Leci sobie gdzie chce. Ale nie można przecież dopuszczać, aby ktokolwiek podsłuchiwał sobie dźwięki dochodzące z amfiteatru zupełnie bezpłatnie, stojąc bezczelnie np. w alejce na brzegu jeziora. Trzeba więc załatwić jeszcze jakieś skuteczne zagłuszarki... Zaś bilety na imprezę "już" od 80 zł. Ale mogą być także "od" 237,5 zł od osoby (górnej granicy ceny za bilety organizatorzy przemyślnie nie określili). A może przy wyborze najdroższej opcji cenowej każdy widz, poza wrażeniami dźwękowo-wizualnymi, otrzyma dodatkowo miskę kawioru astrachańskiego (zamiast michy ryżu od pana premiera) oraz pękatą butelkę szampana Dom Perignon, rocznika koniecznie sprzed 1950 roku?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~"kultura" wg. ICK 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czy z okazji tego koncertu iławski amfiteatr znów będzie zasłaniany przed "bezpłatnymi" ciekawskimi wielką szmatą od strony galerii oraz kurtynami z plastikowej folii z pozostałych stron? Wygląda to wręcz ohydnie i "pięknie" świadczy o naszym mieście. Szczególnie wobec wakacyjnych gości z różnych stron. A może zainstalować tam już na stałe wysoki lity płot z płyt na betonowym fundamencie, zaopatrzony od góry w drut żyletkowy oraz urządzenia alarmujące? Taki sam jaki postawiła ostatnio "humanitarna" tzw. dobra(?) zmiana na granicy z Białorusią? Plany budowli może uda się uzyskać od oberpolicmajstra Mariusza Kamińskiego. Za jakąś flaszkę. Bo on podobno bardzo lubi...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jimmy 2 2 miesiące temuocena: 75% 

  ja to już się dziwie wszystkiemu, niech włodarze powiedzą gdzie i kiedy można zrobić imprezę typową dla wszystkich radiowych nagrań.... komercję.... letnia trasa np. radio eska... przecież to mega promocja dla miasta nad najdłuższym jeziorem w Polsce i największą wyspą śródlądową w Europie...Imprezy proponowane przez miasto przyciągają tylko starszych ludzi... czy te miasto ma umrzeć na mapie naszego kraju...?!?!?! Wystarczy popatrzeć na kalendarze miast okolicznych i od razu widać różnicę... masakra... Iława miasto do mieszkania dla 50

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~renifer od św. Mikołaja 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jimmy, ja to wszystko rozumiem. Ale nie twórz przy okazji dziwnych, bzdurnych mitów, choć może niezbyt nieistotnych dla poruszanego tematu. Iławska Żuława wcale nie jest największą wyspą śródlądową w Europie. Na licznych jeziorach w Finlandii oraz w Rosji, na największych jeziorach Europy (Ładodze i Onedze) są wyspy wielokrotnie większe. Np. największa na jeziorze Ładoga wyspa Wanaam ma powierzchnię 36 km2. Czyli 3600 ha. A iławska Żuława ma tych hektarów - raptem 82,4. Jest więc mniejsza od wyspy na Ładodze - prawie 44 razy...Z kolei na niezbyt odległym jeziorze Onega największą wyspą jest Wielka Klimecka, która optycznie wydaje się prawie 3 razy większa od wyspy Wanaam. Czyli jej powierzchnia wynosiłaby ok. 100 km2. A więc byłaby większa od iławskiej Żuławy ok. 120 razy. Wystarczy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8659 sekundy