ZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 lipca 2022, 13:25 komentarzy 18

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Dokładnie 500 absolwentów szkół średnich z terenu powiatu iławskiego zdobyło świadectwo dojrzałości - znamy wyniki matur 2022.

Jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, w powiecie iławskim do wszystkich obowiązkowych egzaminów dojrzałości przystąpiło 721 uczniów.


Tegoroczna zdawalność matury - zbiorczo dla wszystkich miejscowych szkół - wyniosła u nas 69%. Jest to wynik gorszy od ubiegłorocznego, kiedy to zaliczeniem matury mogło się pochwalić 71% maturzystów ze szkół w powiecie iławskim.


Jeśli chodzi o poszczególne przedmioty, to język polski na poziomie podstawowym zaliczyło 93% lokalnych maturzystów. 90% - to z kolei zdawalność egzaminu z języka angielskiego, także na poziomie podstawowym. Tradycyjnie duże problemy sprawiła królowa nauk - egzamin z matematyki zdało 73% maturzystów ze szkół w naszym powiecie.

Odsetek maturalnych sukcesów w całym województwie warmińsko-mazurskim wynosi 75,7%. Prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego ma 16,9% maturzystów. 7,4% zdających oblało więcej niż jeden przedmiot.

Wyniki dla poszczególnych szkół poznamy w nadchodzącym czasie.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

18Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Adam 18 ponad rok temu

  lo Lubawa górą

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 17 ponad rok temu

  Iława w tym roku słabe wyniki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czekamy na dalsze teksty 35-tego 16 ponad rok temuocena: 45% 

  dawaj dalej głupcze 35-ty .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do palanta 35 15 ponad rok temuocena: 33% 

  44-ty pamięta doskonale jak leszek 35-ta pała oficerki szlifowała .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DAWAJ DALEJ !!! PALANCIE 14 ponad rok temuocena: 59% 

  oto poniżej cep nadęty leszek 35-ty dalej się błażni . pisze o babach na podlasiu , i nie wie gulak gdzie się sam ulungł. ULUNG to była herbata palancie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto cep 35-ty 13 ponad rok temuocena: 50% 

  no teksty o głąbach to wali poniższy cep towarzysz 35-ty , bo nie wytrzymuje własnych piardów .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kfc 12 ponad rok temuocena: 50% 

  Spadaj głąbie. Przestań pieprzyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klasyczny przypadek -już jest... 11 ponad rok temuocena: 45% 

  O właśnie, zgodnie z poniższymi przewidywaniami, już się pojawił wspomniany niżej klasyczny przypadek chamstwa, prymitywizmu i głupoty. Mający chroniczne uczulenie na cyfrę 35. Objawił się nawet trzykrotnie. Jak na razie...Najwyraźniej siedzi w napięciu rozdygotany, dyszący i spocony przy klawiaturze i w skupieniu czatuje...Ponieważ gdy przez krótki czas kogoś nie opluje, to czuje jakiś taki brak komfortu i przeciągi w pustym łbie oraz parcie poniżej pasa. Zarówno z tyłu jak i z przodu... Biedaczysko. Podobno takie ciężkie i dolegliwe przypadki z niedomagającą i skołataną głową leczą poprzez okadzanie "ode złego" wiejskie baby na Podlasiu. Tzw. szeptuchy. Więc może tam by mu jakoś pomogli? Ale na jego bezgraniczne i prymitywne chamstwo to już chyba nawet czarownicy kultu voodoo na wyspie Haiti nie znaleźliby skutecznej odtrutki. Przypadek wydaje się być kompletnie beznadziejnym. I że coś takiego ulęgło się w naszym kraju...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~towarzysz cep 35 nadaje dalej 10 ponad rok temuocena: 47% 

  oto cep nadęty leszek 35-ty dalej się błażni . pisze o babach na podlasiu , i nie wie gulak gdzie się sam ulungł. ULUG to była herbata palancie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ jak istny Speedy Gonzales... 9 ponad rok temuocena: 88% 

  Jeszcze powyższy tekst całkowicie nie ukazał się na forum, a już czatownik zdążył go oznaczyć czerwoną łapką. No, no...Czujny niczym warujący pies węszący...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Refleksja 8 ponad rok temuocena: 100% 

  "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie."

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~analfabeci z telefonami 7 ponad rok temuocena: 43% 

  Czyli 30% uczniów szkół średnich kompletnie przebimbało 3 lata nauki. Nie potrafili nawet napisać egzaminu, który można było zaliczyć wykazując „aż" 30% wymaganej wiedzy. Tak to jest jak do szkół średnich przyjmuje się wręcz kompletnych analfabetów po podstawówce. Byleby tylko na każdą sztukę pogłowia uzyskać dotację oświatową. A kiedyś by dostać się np. do LO to trzeba było zdać egzaminy piesmne. Ale gdyby dziś wprowadzić w ramach matury jedynie egzamin z obsługi telefonu oraz pisania, skrótowych, prymitywnych sms-ów, to stopień zdawalności wyniósłby co najmiej... 200%. Trzeba więc podjąć jakieś działnia i przyjrzeć się niektórym szkołom. Jeśli np. procent zdwalności matury wyniósł w jakiejś placówce 60%, to wymiar rekrutacji nowych uczniów winno się jej obniżyć o 40%. Bo po co utrzymywać ze społecznych pieniędzy rozdętą przechowalnię nieuków bawiących się ciągle telefonami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie śmiejmy się z chorego 35-tego 6 ponad rok temuocena: 57% 

  a cielak 35 czyli KLASYCZNY PRZYPADEK pisze dwa pięterka niżej , że. jest człeczyną z poważnym deficytem umysłowym . On już tak ma i na jego bzdety i obleśną słabiznę ,nie ma chyba lekarstwa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poniżej znowu cymbał 35 5 ponad rok temuocena: 70% 

  a poniżej klasyczny przypadek leszka 35-tego , czyli sralis mazgalis pierdolamento . co ten baran 35-ty wypisuje to każdy widzi , ale cep ów tego nie panimajet i dalej brnie w fetor i swoje odchody twórcze .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klasyczny przypadek 4 ponad rok temuocena: 33% 

  Właśnie tu niżej odezwał się taki klasyczny przypadek organicznego analfabety niepotrafiącego nigdy wydalić z siebie żadnej władnej myśli. Ciągle tylko, gdzi tylko się da, bełkocze swe chamskie i prymitywne bzdety uważając, że są nadzwyczaj oryginalne i dowcipne. Ale cóż, zawsze i wszędzie musi się odezwać jakiś egzemplarz typowego tzw. wiejskiego głupka. Ten baran z dołu z radością zawsze jest gotów pełnić taką rolę. Gdzie się tylko da. Jest najlepszym przykładem, że ludzkie zboczenia mogą przybierać niezliczone formy. Poczekajcie tylko chwilę drodzy czytelnicy, a zaraz ten biedny człeczyna z poważnym deficytem umysłowym znów się popisze swym wyszukanym "intelektem". On już tak ma i jego bzdety podniecają go niczym mocne zioło. I nie zdziwcie się także, gdy za chwilę obleśnie zacznie także, bezwstydnie wychwalać swą tzw. słabiznę wykrzykując tradycyjnie swą pieśń auto-pochwalną. Cytuję z niejakm obrzydzeniem: "Ale jaja". Czy ktoś mógłby mu poleci" jakiegoś skutecznego psychiatrę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bartłomiej 3 ponad rok temuocena: 52% 

  To właśnie o to chodzi. Przypomnę tylko tekst "ciemny lud wszystko kupi" za J. Kurskim oraz "Ludzie nie są głupi jak to się wydaję, oni są znacznie głupsi" za T. Lisem. Ciągłe obniżanie poziomu nauczania daje efekty po latach. Jednak za niszczenie szkolnictwa nie ma żadnej kary przewidzianej prawem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~świat się śmieje 2 ponad rok temuocena: 60% 

  a co się 35-ty analfabeto powyższy aż tak pultasz ? jak nie zdałeś leszku to będziesz dalej pucował oficerki majorowi , bo jak nie to cię kapral zje...dzie . albowiem i bowiem jesteś rozdęty i masz tak tępy upór, że puszczają ci zawory i smrodzisz fetorem jak z ziemniaczanki . winieneś nosić pampersy uczony na 300 % palancie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 ponad rok temuocena: 100% 

  W tym roku podobno też zdawali tylko pisemny, bez ustnego. Ułatwienie a i tak gorzej im poszło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3947 sekundy