REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 lipca 2022, 12:13 komentarzy 91

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Darczyńca, iławski przedsiębiorca, którego nazwiska nie ujawniono, darowizną w wysokości 9 tysięcy złotych sfinansuje zajęcia animacyjne na Wyspie Młyńskiej w Iławie. Zatwierdzenie takiej - dość niecodziennej - zmiany było wśród modyfikacji, jakie na wniosek władz miasta zatwierdzili wczoraj miejscy radni.

Radni dopytywali o szczegóły tej zmiany, która w uzasadnieniu do podjętej uchwały jest opisana jako "ICSTiR - wpływ darowizny. Zwiększenie o 9 tysięcy złotych".

- Na co jest przeznaczona ta darowizna? I czy tak można? Chyba po raz pierwszy mamy do czynienia z taką sytuacją - rozpoczęła dyskusję prowadząca obrady wczorajszej komisji radna Ewa Jackowska.

Odpowiedzi udzieliła Joanna Wiśniewska, skarbnik miasta.

- 9 tysięcy dostało centrum sportu od osoby fizycznej  z przeznaczeniem na animacje na Wyspie Młyńskiej - poinformowała (później wiceburmistrz Dorota Kamińska precyzowała, że chodzi o przedsiębiorcę, używającego jako nazwy firmy swojego nazwiska; to nazwisko nie padło).

Dalej skarbniczka wyjaśniała, że jest możliwość przekazania miastu darowizny. Gmina może takich pieniędzy nie przyjmować, albo może je przyjąć - wówczas jest zobowiązana wydać je zgodnie z wolą darczyńcy.

To wyjaśnienie jednak nie usatysfakcjonowało radnej Ewy Jackowskiej, która chciała, aby zostały przedstawione dalsze szczegóły dofinansowanej darowizną inicjatywy.

- Państwo wskazywali, że na Wyspie Młyńskiej nic się nie dzieje. Teraz będą się odbywać zajęcia animacyjne, skierowane do mieszkańców miasta Iławy - kontynuowała wyjaśnienia Joanna Wiśniewska.

- Czy może Pani powiedzieć dokładnie, jaki jest program? - nie dawała za wygraną Ewa Jackowska.

O tematykę zajęć dopytywał też inny radny, Andrzej Rykaczewski.

Wówczas głos przekazano wiceburmistrz Dorocie Kamińskiej, która wyjaśniła, że chodzi o letni projekt pod nazwą "Wakacyjne spotkania artystyczne". W jego ramach w każdy piątek wakacji na Wyspie Młyńskiej w Iławie można posłuchać śpiewu i gry na gitarach, a także obejrzeć prace plastyczne, ale też samu włączyć się w te działania, biorąc udział w warsztatach, które mają pomóc uaktywnić młodzież i wszystkich zainteresowanych iławian. Te działania znamy już z poprzednich wakacji.

- Znalazła się osoba - przedsiębiorca, który chciał pomóc sfinansować te działania - mówiła Dorota Kamińska.

To nadal nie wyczerpało ciekawości radnych. O podstawę prawną dotyczącą przyjęcia przez miasto darowizny poprosiła Ewa Jackowska - skarbnik odpowiedziała, że jest taka możliwość i nie ma tutaj żadnych przeszkód, natomiast konkretny artykuł prawa zacytował po chwili burmistrz.

Inny radny, Wojciech Szymański, poprosił o informacje na temat zasad wyłaniania animatorów do tego projektu. Na to pytanie Dorota Kamińska odpowiedziała, że tak jak w tamtym roku podpisano z wykonawcami umowę - zlecenie. Radny Szymański nie był jednak usatysfakcjonowany tą odpowiedzią. Jak podkreślił, nie chodziło mu o formę zatrudnienia, tylko o samą zasadę wyłonienia animatorów. Wiceburmistrz odpowiedziała, że w tym przypadku chodzi o stosunkowo niewielkie kwoty i nie mają tutaj zastosowania zasady dotyczące wyłonienia wykonawcy. Dodała, że wybrani animatorzy to osoby znane w Iławie, obecne w lokalnym życiu kulturalnym, zrzeszone w stowarzyszeniu.

- Czy tematy są założone? - dopytywał jeszcze Andrzej Rykaczewski. - Czy jest nadzór miasta, czy kuratora oświaty?

W odpowiedzi wiceburmistrz informowała: dzieci biorą udział w tych zajęciach razem z rodzicami i pod ich nadzorem, a warsztaty nie mają formy obozu czy półkolonii. 

- Czy te animacje nie powinny być prowadzone przez centrum kultury? - dopytywała jeszcze Ewa Jackowska.

- Jest to realizowane w ramach rekreacji. Ponieważ terenem zawiaduje ICSTiR, to centrum takie właśnie zadanie realizuje. Mamy przyjemność gościć tam także turystów. Propaguje to i zaprasza nasza Informacja Turystyczna - mówiła zastępczyni burmistrza.

Przeciągającą się dyskusję na temat uznała za niepotrzebną radna Elżbieta Prasek.

- Zebraliśmy się w sprawie dużych kwot, a dyskutujemy o 9 tysiącach złotych - zwróciła uwagę. - Jeśli macie wątpliwości, to chciałabym, abyście się tam przeszli i zobaczyli, co tam się dzieje. Ja się cieszę, że tam w ogóle coś się dzieje. Przecież to jest z darowizny. Mamy więcej innych problemów niż walka w tej sprawie. Kto ma wątpliwości, niech się przejdzie. Pytamy tylko po to, aby pytać?

- Pytamy, aby się upewnić, że darowizna jest bezinteresowna, czy nie ma tam drugiego dna - ripostował radny Wojciech Szymański.

- Szanowna pani, walczą to na Ukrainie. My wyjaśniamy. Ja nie uzyskałem wyjaśnienia. A chciałbym, żeby to było klarowne - wyraził swoje zdanie radny Ryszard Foryś.

Andrzej Rykaczewski także uznał dyskusję za potrzebną, argumentując:

Od tego są komisje, aby dyskutować o najmniejszej złotówce. Cieszę się, że znalazła się osoba, która dała pieniądze i znalazły się osoby, które prowadzą te animacje. Ale jeśli pojawiają się pytania, to komisja jest od tego, aby otrzymać odpowiedzi.

Elżbieta Prasek pozostała przy swoim zdaniu.

- Inne sumy, większe, padają. Nikt na ten temat nie zabiera głosu. Żeby miasto mogło funkcjonować, my będziemy musieli ciąć wydatki. Chyba zdajecie sobie sprawę z tego, że trzeba będzie coś zabrać. Jest źle, i tego chyba nie trzeba ukrywać. A wszystko spadnie na bary nasze i włodarzy miasta - mówiła radna, która za ważniejszy temat do dyskusji uznała wysoką inflację i jej negatywne skutki także dla miejskich finansów. Jej pytanie w tej sprawie nie spodobało się Wojciechowi Szymańskiemu, który uznał, że intencją było obarczenie winą za wysokie ceny rządzących.

- My musimy tylko się upewnić, że działamy zgodnie z literą prawa - podsumowywała dobiegającą końca dyskusję radna Ewa Jackowska.

Podczas głosowania na sesji radni zatwierdzili proponowane przez władze miasta zmiany w budżecie, w tym tę dotyczącą przyjęcia darowizny w kwocie 9 tysięcy złotych. Oddano 13 głosów "za", 1 "przeciw" (Ryszard Foryś), 5 radnych wstrzymało się od głosu (Ewa Jackowska, Michał Młotek, Dariusz Paczkowski, Aneta Rychlik, Wojciech Szymański).

Darczyńca pozostał anonimowy i w tym prawdopodobnie cały "szkopuł". Przejrzystość, transparentność w tym zakresie - zgodnie z zasadą, że w życiu publicznym źle widziane są tajemnice - mogłyby uciąć wszelkie spekulacje.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

89Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mieszkaniec 89 27 dni temuocena: 75% 

  Wizerunkowo klapa burmistrza. Za 9 tys wzbudził u ludzi podejrzenie niedobrych praktyk finansowych. Dziś darczyńca wspiera artystów, jutro kampanię burmistrza. W przyszłości umorzenie podatków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Braksłow 88 27 dni temuocena: 0% 

  Bez przesady....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DO TOWARZYSZA 35-TEGO 87 28 dni temuocena: 57% 

  no i komentator najaktywniejszy , czyli towarzysz 35-ty doczeka się zbioru swoich cytatów i bredni wiekopomnych , nikomu normalnemu niepotrzebnych . Przecież ten mędrzec nie ma obowiązku aż tak się obnażać że pisze o swojej inteligencji na poziomie ameby , czy owsika . Innym razem pisze , że wiatr mu hula między uszami . o fetorze z ziemniaczanki nie będę pisał ... bo pseudohistoryk może bije się akurat z krzyżakami i będzie ogłaszał swą WIKTORIĘ ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czekajmy na bohaterskiego rycerza 86 28 dni temuocena: 48% 

  no jak towarzysz 35-ty przeczyta te komentarze to będzie pluł żółcią do jutra / oby / się nie udławił własnymi żygowinami . ale może kolejny raz walczy pod Grunwaldem z Krzyżakami i zda relację prawdziwą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~precz z komuną 85 28 dni temuocena: 59% 

  zgłaszam wniosek , żeby umorzyć dożywotnio towarzysza 35-tego , oraz zakazać bezwzględnie wypróżniania się na tym forum , ponieważ co się kacap czerwony odezwie to wali fetor nieprzeciętny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~toć to siok 84 28 dni temuocena: 55% 

  czytałem , że komuna się skończy dopiero wtedy jak 35-ty kipnie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~komuh 83 28 dni temuocena: 56% 

  Żeby uciąć wszystkie spekulacje i te dobre domysły i te złe niech darczyńca położy anonimowo z gestem 500 tyś zł albo 1 mln zł po co się rozdrabniać na drobne 9 tyś zł nie lepiej -Pytanie czy taka darowizna nie podlega podatku ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tytus 82 28 dni temuocena: 71% 

  A ja mam pytanie czy w Iławie w tym roku jest jeszcze jedno planowane dofinansowanie jako sponsoring promocja miasta Iławy dla AZS Olsztyn ?- zamiast tą kasę przeznaczyć na cokolwiek związane z naszą Iławą chociażby na Sport dla dzieci?Czy kwota będzie podobna taka sama czy większa no bo przecież kryzys mamy w Polsce Inflacja i wszystko drożeje czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artysta 81 28 dni temuocena: 85% 

  A zastanawiał się ktoś dlaczego artykuł o ,, Soundlake'' był kilka godzin i zniknął zastanawiał się ktoś nad tym ?Tak tylko pytam czysta ciekawość nic po za tym .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 80 28 dni temuocena: 73% 

  ludzie jak PIS kreuje rozdawnictwo źle-ale nie ważne że wszyscy którzy najwięcej krzyczą na Pis i są Lewicą też pobierają 500 , 300 czy 13, 14 emerytura . Spokojnie ktoś ma gest i daje 9000 tyś i chce być anonimowy nie wszyscy robią coś dobrego tylko dla poklasku i prawidłowo . Brawo dla Darczyńcy tylko troszkę mało co to jest 9 tyś w tych czasach nie położy 100 tyś no chyba że rozmawiamy że to na jednego artystę ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ty już wstał 79 27 dni temuocena: 57% 

  wylazł z barłogu ten komentator co pisał po północy o siusiaku i barłogu właśnie . i od razu wysławia się po swojemu //tępe chamidło// przełożeni kretynów // mops pisze o jajach // więc wstał ze swego barłogu i poniżej zaczyna puszczać swoje bąki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nocne "obowiązki" 78 27 dni temuocena: 29% 

  Cóż to za dziwne zjawisko, że nagłupsze i najbardziej chamskie wpisy na forach tego portalu powstają najczęściej bardzo późną nocą lub bladym świtem, gdy większość obywateli śpi? Proszę popatrzeć - czereśnia z siusiakiem wydaliła swój wpis o godz. 4.34. Z kolei to tępe chamidło co zawsze z uczuleniem na nr 35 - o godz. 5.31. Czy jest to ten sam bęcwał? Być może. Ale ten z wielkim siusiakiem potrafi wydukać choć jakieś kulawe zdanie, mimo że z trudem. A debil od nr 35 nawet tego nie patrafi. Ciągle tylko bełkocze i nieudolnie klepie to, co inni napisali. Ale ewidentnie obaj (lub jeden) piszą to podczas jakiejś nocnej roboty, podczas której nudzą się jak mopsy. Więc może przełożeni tych kretynów (kretyna) zainteresowaliby się czym zajmują się ich podwładni (mundurowi?) w robocie? No bo jeden podziwia często swe jaja ( powtarza wtedy okrzyk - ale jaja) , a zwiotczała czereśnia zabawia się siusiakiem. Ciekawe czy chociaż swoim...Faktycznie - bardzo "inteligentne" towarzystwo...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no cóż 35-ty sięgnął bruku 77 27 dni temuocena: 55% 

  sytuacja beznadziejna co każdy widzi . rycerz 35-ty zamiast bić się z krzyżakami tuż po północy rozdaje komentarze m.inn. takie :/// Może zajmij się zgniłku czereśniowy swoim własnym siusiakiem./// A nie tak jak teraz i pewnie jak i w twym przypadku-nie barłożyli ciągle w pościeli najczęściej z kolejnymi konkubinami,///przeróżnych "pincet plusów" nie będą warte nawet funta kłaków.///Wszystkie te rozdęte,/// pasożytować na ochłapach w postaci kiełbasy wyborczej ///... piardy permanentne .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czereśnia 76 27 dni temuocena: 64% 

  Do gościa bez siusiaka skoro ty widzisz w programie społecznyn 500+ patologie z całym szacunkiem do ciebie ale widać z jakiego otoczenia pochodzisz jak za 500+kupujesz flaszki zamiast odłożyć np na kształcenie się dziecka to nie ma sensu z tobą tu dyskutować jak byś miał jajka wiedziałbyś do czego siusiak służy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ do czereśni z wielkim siusiakiem 75 27 dni temuocena: 40% 

  Może zajmij się zgniłku czereśniowy swoim własnym siusiakiem. I nie wymachuj nim na wszystkie strony. Kiedyś rodzice mieli tyle honoru, by utrzymywać swe dzieci samodzielnie. I nie liczyli na żadne 500 plusy z cudzych pieniędzy. Musieli być odpowiedzialni za swoją rodzinę. A nie tak jak teraz i pewnie jak i w twym przypadku-nie barłożyli ciągle w pościeli najczęściej z kolejnymi konkubinami, by narobić sobie stadko dzieciaków, aby następnie pasożytować na ochłapach w postaci kiełbasy wyborczej z łaski jakiejś dobrej(?) zmiany. Która z kolei wyciąga na to pieniądze kieszeni tych, którzy chcą chodzić do pracy, by z niej utrzymywać swych bliskich i siebie. Tak naprawdę wyciągając swe leniwe łapy po wszelkie pięćset plusy i inne datki z łaski pisowskich cwaniaków, okradasz swych sąsiadów, krewnych, znajomych i wszystkich tych, którzy chodzą do pracy, gdy ty produkujesz sobie kolejnego dzidziusia, by mieć na flaszki w sklepie z gorzałą. Tak to właśnie jest z tobą, pętaku siusiakowy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czeeeereśnia 74 28 dni temuocena: 60% 

  Do rozdaje ale nasze no tak a czyje ma rozdawać z Brukseli Buhhhaaa? Rozumiem że ty nie korzystasz z 500+dzieci wyrosły czy nie wiesz do czego siusiak służył jak była na to pora???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rozdaje, ale nasze 73 28 dni temuocena: 47% 

  Tylko że PiS kreuje rozdawnictwo nie swoich pieniędzy. Bo PiS jeszcze nikomu nic nie dał. Oczywiście poza całymi licznymi stadami swych niekompetentnych bonzów partyjnych i ich pociotków, którzy obsiedli instytucje oraz spółki skarbu państwa niczym stada tłustych much krowie placki na pastwisku. Wszystkie te rozdęte, pozorne programy socjalne są niczym innym jak tylko kiełbasą wyborczą. A ogromne pieniądze na to wydawane są wyciągane z kieszeni podatników płacących podatki (a płacą wszyscy), a także z akcyz za towary kupowane przez podatników, różnych dodatkowych opłat. Ktoś się cieszy, że do prawej kieszeni dzięki "dobrodziejstwu" tzw. dobrej zmiany włożono mu np. 10 zł, a nie zauważył, że w tym samym czasie z lewej kieszeni wyciągnięto mu zł 30. Tak się rozwija zjawisko inflacji galopującej obecnie po sklepowych półkach, gwałtownie rosną koszty zaciągniętych kredytów bankowych, itp. Wkrótce pieniądze otrzymywane w ramach przeróżnych "pincet plusów" nie będą warte nawet funta kłaków.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Liczydło 72 28 dni temuocena: 60% 

  " Każdy złodziej lubi od czasu do czasu przyjąć pozę filantropa" a tak serio, układ wyczuwalny na kilometr. Ja ci umorzę 50 tys, a Ty wrzuć parę groszy anonimowo dla artystów. I przedsiębiorca zadowolony i elektorat wdzięczny burmistrzowi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~DOWCIP 71 28 dni temuocena: 85% 

  dla relaksu , z dedykacją dla najaktywniejszego komentatora leszka 35-ty... ,,, 35-ty w szpitalu grał z kolegami w brydża ... pierwszy grajek w licytacji powiedział : SZACH , drugi na to : MAT, trzeci po zastanowieniu powiedział : DZWONEK . no to wtedy 35-ty rzucił karty i powiedział : TO JA IDĘ OTWORZYĆ ! ,,,,,,,,,,,,,,,, wyluzuj 35-ty ,,,, bo gotujesz się we własnym sosie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak tylko pytam . 70 28 dni temuocena: 81% 

  czy to prawda , że asior natchniony brydżysta towarzysz 35 -ty zamiast PIK mówi PYK , a waleta treflowego nazywa dupkiem żołędnym ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~po zastrzyku powinien zasnąć 69 28 dni temuocena: 88% 

  zamiast dzwonić wypada raczej współczuć i założyć kaftanik poniższemu 35-temu towarzyszowi czerwonemu , który to cep pamięta jak sam był cepami poganiany . ale skoro 35-ty , pieprzy wkoło macieju i to i owo i tamto i siamto .wreszcie woła o kaftan . sralis mazgalis permanentny .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzwonić na numer alarmowy 68 28 dni temuocena: 17% 

  Facet, o czym ty ciągle pierniczysz jak nawiedzony? Wyraźnie ci szajba odbiła. W jednym zdaniu tylko cztery razy użyłeś numeru 35, na który masz jakieś chorobliwe uczulenie. Czy ktoś z bliskich tego idioty mógłby wezwać karetkę oraz sanitariuszy z kaftanem bezpieczeństwa, bo może stać się niebezpieczny nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny i okolicznych sąsiadów. Odwaliło mu dekiel już całkowicie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~* 67 28 dni temuocena: 78% 

  Nie przysłużył się sprawie niemrawy bełkot w wykonaniu skarbnik. Lawirowała aż ucho więdło.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artysta 66 28 dni temuocena: 53% 

  W dzisiejszych czasach za darmo to możesz w pysk dostać. Mam uwierzyć, że sponsor który daje darowiznę nie ma w tym ukrytego celu? Zejdźcie na ziemię. Swoją drogą myślałem że Ci artyści robią to z pasji, a nie w celach zarobkowych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mgr inż. 65 28 dni temuocena: 73% 

  Pare darowizn po 100zl z okreslonym celem i rada miasta zablokowana.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dr. hab. 64 28 dni temuocena: 73% 

  albo po 10 zł - tam dopiero będą szukać drugiego dna :) chyba radnych d....a boli, że nie przechwycili darczyńcy wcześniej i nie mogli sobie tej zasługi przypisać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ratuszowy 63 28 dni temuocena: 62% 

  Od kiedy wernisażami i koncertami zajmuje się centrum sportu? Dlaczego tych występów nie promuje centrum kultury? Co tu się wyprawia ? Jakieś tajemnicze darowizny! No no no . Cuchnie na kilometr kłopotami. Może intencje były dobre, ale niestety w samorządzie tak się sprawy nie załatwia. W finansach ratusza musi być krystalicznie czysto !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rr 62 28 dni temuocena: 55% 

  i jest czysto - ktoś dał kasę, chce być anonimowy - koniec sprawy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawość pogłębiona 61 28 dni temuocena: 41% 

  Niektórzy tak głęboko zaglądają w zęby darowanemu koniowi, że aż zobaczą z daleka prześwit pod jego ogonem...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znowu 35-ty ? 60 28 dni temuocena: 86% 

  wydaje się , że komentator wszechobecny 35-ty ma ciekawość pogłębioną i to bardzo !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 2 59 28 dni temuocena: 56% 

  A ilu to mieszkańców przybywa na te spotkania "artystyczne", bo w roku ubiegłym na palcach jednej ręki można było policzyć.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prank 58 28 dni temuocena: 50% 

  ilu by nie przyszło- nie z twoich pieniędzy tylko z kasy darczyńcy idzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 57 28 dni temuocena: 80% 

  Ciebie na pewno tam nie będzie nie licz na to:-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nam dają - jeszcze gorzej...cd. 56 29 dni temuocena: 35% 

  A radny Foryś R. (wiadomo z której opcji politycznej) chyba ma jakieś kłopoty ze słuchem. Podczas każdego głosowania słyszy tylko pytanie - "kto jest przeciw?" Pytanie - "kto jest za?", do jego uszu najwyraźniej zupełnie nigdy nie dolatuje. Od dawna i niezależnie od jakiegokolwiek głosowanego zagadnienia. Może dolega mu uporczywa mizantropia?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zagadnienie 35-te 55 28 dni temuocena: 80% 

  prawdopodobnie uporczywy geniusz i mizantrop 35-ty narobił w majty i szuka pampersów .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do biedaczyska poniższego. 54 28 dni temuocena: 81% 

  a autorem poniższego beznadziejnego wpisu jest ponownie obłąkany komentator towarzysz , iławianin 35-ty . czytelnicy mogą dokładnie poznać czym się charateryzują przypadki beznadziejnej, psychicznej manii paranoidalnej. Biedaczysko...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stan beznadziejny 53 28 dni temuocena: 23% 

  Teraz ten z uczuleniem na nr 35, mimo ciężkiej "pracy" w nocy, nadal poniżej czatuje przy klawiaturze, by wylewać potoki swego bełkotu wprost z chamskiego szamba. Możecie drodzy czytelnicy na jego przykładzie dokładnie poznać czym się charateryzują przypadki beznadziejnej, psychicznej manii paranoidalnej. Biedaczysko...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pasożycie nie akcjuj 52 28 dni temuocena: 78% 

  pasożyt 35-ty powinien mieć zakaz wypróżniania się na tym forum . Poszedł spać po północy . teraz dopiero wstał i zaczyna wstawiać swoje bezsensowne piardy : ble, ble , ble

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pasożyt w akcji 51 28 dni temuocena: 25% 

  Ten dureń niżej, mający uczulenie na numer 35, wykorzystuje maszynkę do stawiania pod swym bełkotem zielonych łapek z poparciem. Kiedyś w ciągu 2 minut nastukał sobie ok. 18 zielonych łapek. A robi to najczęściej głęboką nocą lub bladym świtem, gdy siedzi znudzony za pieniądze obywateli na jakimś dyżurze. Dziś, jak dawni stachanowcy, w pocie czoła stukał sobie zielone łapki o godz. 6.14. A my wszyscy temu tępemu pasożytowi płacimy za jego "pracę"...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 35-ty jak zwykle 50 28 dni temuocena: 85% 

  a powyżej i poniżej natchniony komentator 35-ty , któremu zawsze źle znowu swoje ple, ple, ble, ble. gdyba chyba i truje i muli o tak przerażających, ohydnych, wywrotowych i heretyckich rzeczach jak np. demokracja, prawa człowieka, ochrona środowiska, tolerancja i o innych podobnych bezeceństwach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ nam dają - jeszcze gorzej... 49 29 dni temuocena: 37% 

  Burmistrz umarza komuś część podatków - źle... Może i faktycznie źle. Ale ktoś daje prywatne pieniądze - jeszcze gorzej...A część natchnionych radnych, głównie pochodzenia pisowskiego - ciągle tylko ple, ple, ble, ble. Sami nie potrafią nic pozytywnego zaproponować. Ale wiadomo o co najpewniej chodzi tym z tzw. dobrej zmiany. No bo ktoś ewentualnie będzie chciał próbować bałamucić na wyspie młyńskiej naszą młodzież i zwodzić ją na duchowe manowce. A nuż, nie daj Boże - będzie chciał z nią rozmawiać o tak przerażających, ohydnych, wywrotowych i heretyckich rzeczach jak np. demokracja, prawa człowieka, ochrona środowiska, tolerancja i o innych podobnych bezeceństwach. Bo jeśli nie o to im chodzi, to o co? Ale gdyby jakieś zajęcia dla młodzieży chciał tam organizować któryś z iławskich proboszczów - to wręcz by się prześcigali w głosowaniu za. A i pewnie zażądaliby na to dodatkowo z kasy miejskiej - tzw. co łaska. Ale nie mniej niż 18 tysięcy zł...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do heretyka i głąba 35-tego 48 28 dni temuocena: 67% 

  trutniu powyższy kacapie czerwony 35-ty sam NIC nie dałeś ,,, więc odwal się od normalnych przerażający, ohydny, wywrotowy heretyku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do linka 47 28 dni temuocena: 28% 

  Uśmiałem się do łez. Przeszedłeś w swym kretynizmie sam siebie. A czy odprawiłeś nad swą klawiaturą odpowiednie egzorcyzmy oczyszczające i pokropiłeś ją solidnie wodą święconą? Apage satanas.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 46 28 dni temuocena: 75% 

  Przestań bełkot swój wylewać kreaturo szatańska,putinowskie parobasie (-: precz nędzo, zarazo itp.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bella 45 29 dni temuocena: 81% 

  P. Ewa tak się chwali, że jest główną księgową.. to chyba powinna znać podstawę prawną:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@ 44 28 dni temuocena: 50% 

  To pytanie było z serii kobieta wie, pyta i daje szansę żeby się wycofać. Ta decyzja może pokłócić środowisko lokalnych artystów. Promowanie określonych artystów jest niedopuszczalne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 43 28 dni temuocena: 38% 

  Ależ ona znała podstawę prawną, wytęż myślenie. To nie było przypadkowe pytanie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zenek 42 29 dni temuocena: 91% 

  Radny klakier źle, radny myślący też źle. Ludziska. Tu nie chodzi o darowiznę, a jawny sposób jej pozyskania. Jeśli datek nie będzie rościł oczekiwań przedsiębiorcy np umorzenie podatku, zakup działki miejskiej po niższej cenie itp to należy klaskać. W gnatach starego człowieka czuję jednak, że powolutku zaczynają tworzyć się układy pod kampanię.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ 41 29 dni temuocena: 6% 

  To nie jest pinionc więc urzędnicy rozdadzą to komu chcą. Takie jest prawo. Duralex Sedlex hejtusie. ¯\(ツ)/¯

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zgadza się 40 29 dni temuocena: 100% 

  No i właśnie ta firma produkuje duralex. Także ten z którego jest twój łeb.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ 39 29 dni temuocena: 0% 

  Do "łeb z duralexu?" Chyba u ciebie w grajdołku. Duralex to nazwa firmy, która ma siedzibę w La Chapelle-Saint-Mesmin.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~łeb z duralexu? 38 29 dni temuocena: 100% 

  Duralex ciołku to hartowane szkło do wyrobu naczyń. Pewnie także twój mózg został z niego wytopiony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Norma 37 29 dni temuocena: 100% 

  Dura lex, sed lex Twarde prawo ale prawo ;) Jeśli używasz tego zwrotu to przynajmniej dowiedz się jaka jest prawidłowa forma zapisania ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~admin 36 29 dni temuocena: 6% 

  ja pier...le 9 tys. ujawnij się i jestes burmistrzem w przyszlej kadencji. wstyd mi ze jestem z iławy !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pegaz 35 29 dni temuocena: 92% 

  to leć na Białoruś, lamusie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 34 29 dni temuocena: 56% 

  No właśnie aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń o układy, burmistrz nie powinien dopuścić do takiej sytuacji. Gdyby żył w zgodzie z radą to przed komisją lub sesją omówiłby sprawę ucinając wszelkie spekulacje. Choć trudno zrozumieć brak dostępności innych osób niż te które pobłogosławila Pani Kamińska.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 33 28 dni temuocena: 44% 

  jeśli darczyńca nie ma nic przeciwko temu żeby to te osoby poprowadziły to o co biega? czepianie się dla czepiania? radni wyczuli zagrożenie, bo ktoś zaczyna robić więcej niż oni? Jaki tu układ? że ktoś dał kasę na zajęcia dla mieszkańców?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nina 32 29 dni temuocena: 82% 

  Robicie problem o śmieszną kwotę, i to, że dostaną to osoby, których Wy nie wybraliście. Szczerze mówiąc darczyńca może wydawać kasę na co chce i na kogo. Fajnie jak dofinansował jakieś działania, i jeśli poszło to do kieszeni określonych osób, to nic nam do tego, bo to on będzie świecił za ich działania. Nie ukrywam, że dobrze byłoby, aby darczyńca się ujawnił bo w końcu całość firmuje swoją twarzą um, więc powinno to być jawne, aby wykluczyć inne intencje, niż chęć opłacenia określonych działań dla społeczności lokalnej.Proponowałbym zapytać się w UM czy został zorganizowany w tym roku wyjazd dla młodzieży, który był zawsze organizowany w ramach zajęć prowadzonych przez pewną miejską instytucję, a jeśli nie to, to dlaczego i na co zostały przeznaczone środki, które co roku były na to zabezpieczane. Ciekawe czy ktoś zyskał, czy ktoś stracił??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 31 29 dni temuocena: 63% 

  A wykonawcy eventu to z namaszczenia Pani wiceburmistrz czy z konkursu ? Jeśli takowy był to poproszę o link do tego konkursu. Bo bez konkursu to chyba nie można. No bynajmniej w urzędzie nie wypada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 30 29 dni temuocena: 79% 

  Ludzie nie mylcie dwóch pojęć , wdzięczności od transparentności z którą tak się obnosił Kopaczewski. Zwłaszcza kiedy przy umorzeniach podatków na pół miliona czytasz ważny interes podatnika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wdzięczny 29 29 dni temuocena: 74% 

  Szanowny darczyńco, społeczeństwo bardzo serdecznie dziękuje i jest wdzięczne za ten szlachetny gest. Skoro nasi radni niby reprezentujący naszą lokalną społeczność, nie potrafili zdobyć się na okazanie należytej wdzięczności, szczególnie w tych tak trudnych czasach, ja ich wyręczam. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 28 28 dni temuocena: 50% 

  również jestem wdzięczny i szczęśliwy, że jest ktoś komu zależy na mieszkańcach (na pewno bardziej niż politycznym radnym)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fąferski 27 29 dni temuocena: 58% 

  Brawo, brawo, brawo Pani radna Elżbieta Prasek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 26 29 dni temuocena: 50% 

  Za co brawo za pospieszanie bo zupa na gazie? A później zdziwiona bo lidla postawili koło tiffi? Bo zapomniała jak decydowała o tym terenie. Błagam trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anna 25 29 dni temuocena: 50% 

  Jeżeli skarbnik miasta mówi darowizna od osoby fizycznej, a prostuje ją wiceburmistrz, że to od przedsiębiorcy to w końcu co jest prawdą? Skarbnik miasta nie widziała na przelewie kto wpłacił ? Lakoniczne odpowiedzi same skłaniają do złych domysłów. Podłożyć się pod topór opinii publicznej za 9 tyś, może świadczyć o złej kondycji finansów miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kieislowa 24 28 dni temuocena: 60% 

  M@rek : Nie Nie szkoda mi życia na domysły -coś sugerujesz tym swoim bełkotem ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M@rek 23 29 dni temuocena: 55% 

  Szanowna Pani przedsiębiorcą może być osoba fizyczna. Zgodnie z prawem przedsiębiorcą może być każdy człowiek, który ma pełną zdolność do czynności prawnych. Proszę nie doszukiwać się drugiego dna. Nie szkoda Pani życia na domysły?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 22 29 dni temuocena: 58% 

  Oby tak dalej bezradni radni...jak tak dalej pójdzie to przez wasz brak wiedzy nikt nie będzie chciał dać darowizny bo nie każdemu chodzi o szum medialny,niektórzy chcą pomagać bez rozgłosu. Ale cześć z was nic o tym nie wie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~@@@ 21 29 dni temuocena: 43% 

  To niech dadzą na Soundlake, a nie z naszej kasy burmistrz organizuje sobie imprezę dla znajomych .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ksiegowa 20 29 dni temuocena: 64% 

  Wstyd,jeśli radna Jackowska, która niby sprawuje funkcję przewodniczącej budżetu pyta na jakiej podstawie gmina przyjmuje darowiznę..a szanowna radna ponoć drugiej kadencji jak sama mówi, nie mogła najpierw sama sprawdzić? Lepiej po raz kolejny siać ferment? Przecież to jest uregulowane przepisami prawa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 19 29 dni temuocena: 83% 

  Ona nie pyta, zna z góry odpowiedź. Celowo zadaje pytanie, aby usłyszeć odpowiedź za którą w przypadku uchybienia będzie komu przypisać winę. W tej sprawie wizerunkowo straci niestety urzędnik. Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze nie może być niedomówień. Urząd to nie prywatna firemka.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ITBS 18 29 dni temuocena: 71% 

  Pani Księgowo z ratusza ferment to wy macie w papierach. Plebs pamięta sprawę z ITBS. Czynsze poopłacane, a w ratuszu widniejemy jako dłużnicy. Kilka lat nie zauważyliście że brakuje Wam kasy, a komuś wypominasz dociekliwość ? Jesteście żałośni. Tylko kawa Wam smakuje w tym ratuszu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rachunek 17 29 dni temuocena: 50% 

  Ferment? Tak może napisać tylko urzędnik. Boli Was, ze w końcu musicie się tłumaczyć ze swoich poczynań. I jak dobrze napisałaś jest księgową, a nie prawnikiem. Niespójne tłumaczenie urzędników zaniepokoiły wszystkich. Nie ma nic gorszego niż kreatywna księgowość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tymon 16 29 dni temuocena: 43% 

  Błędy popełnia się na drobnych kwotach, a nie milionowych przelewach. Przepływ miejskiej kasy powinien być do bólu transparenty, by uniknąć podejrzeń o przyjęcie korzyści majątkowej i stwarzania układów. Coś tu nie gra.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Transparentność? 15 29 dni temuocena: 65% 

  Przecież z transparentnością na gębie szedł Kopaczewski do wyborów. Jeśli nie było się czego wstydzić, to wystarczyło powiedzieć kto dał. To nie jest fundacja, tylko finanse miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 14 28 dni temuocena: 43% 

  "wystarczyło powiedzieć kto dał" - tyle, że ten kto dał sobie nie życzy. Może nie chce być elementem politycznych przepychanek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 13 29 dni temuocena: 38% 

  Jak się okazuje, że tylko do wyborów. Dla niego kasa sie liczy. W końcu apartament kupił, ten człowiek to musi być dobry kombinator, ma parcie na kolejną kadencję. ale całe szczęście, że tak pierwsza to już ostatnia. Najgorszy burmistrz w histori.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ula 12 29 dni temuocena: 60% 

  Pewnie w podziękowaniu za umorzenia podatkowe. W taki sposób też można prowadzić kampanie wyborczą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stanisław 11 29 dni temuocena: 60% 

  Wczoraj powołano się na ten paragraf .Art. 888. Istota umowy darowizny§ 1. Przez umowę darowizny darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swego majątku.Jak to się ma do koncertów i zajęć z malarstwa z których osoby prowadzące dostają gaże ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stokrotka 10 29 dni temuocena: 47% 

  Sprawa darowizny śmierdzi na kilometr. Ktoś coś komuś i to przez konto ratusza. Brak procedury konkursowej na owe zajęcia jest mocno podejrzany.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 9 29 dni temuocena: 53% 

  Za rok tajemniczy darczyńca napisze o umorzenie podatku. Te 9 tyś wpisze sobie w koszta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tytus 8 29 dni temuocena: 74% 

  To jest ta legendarna transparentność Kopaczewskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aleksander 7 29 dni temuocena: 50% 

  W punkt Tytus, jak cały ten jego program. Gdy był społecznikiem to wszystko mu przeszkadzało, a teraz nie potrafi dostrzec syfu w mieście i wielu innych rzeczy. Władza jednaka zmienia ludzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~absmak 6 29 dni temuocena: 62% 

  Od Niemca, to byśta brali z kapiąca śliną i o nic nie pytając. I na koniec jeszcze wleźli tam gdzie słonko nie dochodzi w podziękach. A od Polaka to wydziwiacie. A po co, a na co, a dlaczego? Gdzie wasz patriotyzm?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mar-max 5 29 dni temuocena: 63% 

  bardzo dobrze że znalazł się ktoś kto chciał przekazać pieniądze na ten cel ,DUŻE BRAWA ,niech to miejsce tętni życiem , lecz boli niektórych "kto dał" prawda?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hmm 4 29 dni temuocena: 85% 

  A czym się różni Unia daje od przedsiębiorca daje? Przy unijnych też dociekamy, jaki mają interes?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ptak 3 29 dni temuocena: 63% 

  W finansach publicznych nie ma czegoś takiego jak "tajemniczy darczyńca". Zrozum to. Ktoś dał, bo miał interes. Gdyby wczoraj padło nazwisko lub nazwa, radni od razu połączyliby kropki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ptak 2 29 dni temuocena: 52% 

  To jest skandal! To jest grubymi nićmi szyte. Nie można było podać nazwiska darczyńcy? Widać jednak coś było do ukrycia. A swoją drogą sądziłem, że ci państwo to robią to sami z siebie a teraz się okazuje, że w ciągu wakacji za grajkowanie pod spalonym młynem dostaną więcej niż ja zarobię ciężką pracą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jasmina 1 29 dni temuocena: 58% 

  Dobrze! To jest grubymi nićmi szyte bo malo kto takie wsparcie dostaje jak teraz ci panstwo od burmistrzowej. A poza tymu spotkaniami gdzie ci panstwo sa obecni w zyciu kulturalnym miasta? Nigdzie. Brawo dla radnych ze chcą klarownosci w koncu jakoś normalnie reqgują.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7188 sekundy