REKLAMAYasumi
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 lipca 2022, 12:42 komentarzy 2

(Fot. UM w Iławie.)

Iława otrzymała dotację w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich.

1,96 mln zł dotacji dla Iławy - to kwota, która zostanie przeznaczona na budowę sieci wodociągowej w rejonie ul. Zalewskiej. Miasto dołoży 40 tys. zł (czyli 2% wartości projektu). 

Przewidywana liczba gospodarstw możliwych do podłączenia w wyniku realizacji inwestycji jest szacowana na 120 nieruchomości. Sieć wodociągowa będzie liczyć ponad 3,1 km. 

- Rozbudowa sieci wodociągowej z jednej strony będzie odpowiedzią na potrzeby obecnych mieszkańców tej części Iławy, z drugiej zaś wpłynie pozytywnie na atrakcyjność tych terenów i rozwój budownictwa jednorodzinnego - komentuje burmistrz Dawid Kopaczewski. - Tym działaniem zwiększymy zainteresowanie nowych mieszkańców osiedlaniem się na terenie naszego miasta - dodaje.

Za: UM w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Historyk Słowiańszczyzny 2 10 miesięcy temuocena: 25% 

    XXI wiek, akwedukt w Iławie położą. Powoli doganiamy Rzym.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~nieumyty? 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

    A ty się nie myjesz wodą pochodzącą z akweduktu? Przecież każdy wodociąg jest akweduktem (drogą wodną). Tylko że te rzymskie miały nieco inny sposób "popędzania" wody do przodu niż współczesne wodociągi, które są budowane pod ziemią. Korzystasz ze studni z żurawiem?

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4119 sekundy