REKLAMAprofi
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2022, 10:50 komentarzy 13

(Fot. Archiwum własne.)

Odłożona wcześniej w czasie sprzedaż siedziby ośrodka zdrowia w Rudzienicach właśnie się dokonuje. Przetarg, już rozstrzygnięty, przebiegł zgodnie z planem miejscowego samorządu. Gmina sprzeda nieruchomość obecnemu dzierżawcy, właścicielowi działającego w tym miejscu ośrodka podstawowej opieki zdrowotnej KEMED.

683 770 zł - na tyle opiewa cena sprzedaży siedziby ośrodka wraz z działką.

Jest to cena wywoławcza nieruchomości (677 000 zł) plus wymagane jedno postąpienie. Dalej cena nie wzrosła, ponieważ w przetargu, przeprowadzonym w Urzędzie Gminy w Iławie 11 lipca, wziął udział tylko jeden oferent - właściciel prowadzonej w tym miejscu przychodni zdrowia KEMED.

Zatem w niedalekiej przyszłości, po dopełnieniu formalności, to KEMED, a nie gmina, będzie właścicielem nieruchomości, na którą składa się siedziba przychodni zdrowia (działająca na parterze), a także trzy niewyodrębnione lokale mieszkalne z osobnym wejściem (znajdujące się na piętrze). Obiekt wyposażony jest w windę oraz posiada utwardzony parking, a całość posadowiona jest na działce o powierzchni 0,21 ha.

Kupujący zobowiązuje się do nieprzerwanego prowadzenia w nabywanym lokalu działalności leczniczej przez co najmniej 20 lat; w przeciwnym razie gmina będzie miało pierwszeństwo nabycia obiektu.

Jeśli chodzi o Ząbrowo, gdzie także działa przychodnia KEMED, to właścicielem siedziby ośrodka zdrowia pozostaje gmina. Co prawda w sierpniu ubiegłego roku odbył się przetarg na sprzedaż tej nieruchomości (cena wywoławcza wynosiła 865 000 zł), jednak nie wpłynęła wówczas żadna oferta.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Janek 13 2 miesiące temuocena: 100% 

  Smutne jest to, że kiedy jesteś chory to nie możesz się dostać do lekarza, za którego defekto płacisz ze swoich składek. Wtedy nie ma znaczenia czyj to osrodek. Niektórzy martwią się majątkiem gminy a nie zdrowiem ludzi. Czy to ważne czyj osrodek, ważne że będą lekarze i będą przyjmować. A nie 200 razy dzwonisz i nie dostajesz się do lekarza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~001 12 2 miesiące temu

  No jak nie możesz? Możesz, tylko musisz się zapisać prywatnie. Od ręki w zasadzie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 11 2 miesiące temuocena: 50% 

  Jako mieszkaniec gminy Kisielice mogę powiedzieć, że ta "instytucja Kemed" to jakieś nieporozumienie. O godz. 7.00 kiedy otwiera się przychodnia, nie ma już miejsc, nie ma kto leczyć. Pediatry brak - tragedia!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kisielice 10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak się nie znasz to nie pisz !!!!W Kisielicach nie ma KEMEDU !!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteresowany 9 2 miesiące temuocena: 67% 

  W Kisielicach jest Medipunkt drogi pacjencie !!! A Przychodnia KEMED jest w Ząbrowie i w Rudzienicach i otwarta jest od godz. 8.00 Proszę pisać o faktach a nie oczerniać instytucje której to nie dotyczy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piłkarz 8 2 miesiące temuocena: 100% 

  Czy jest klauzula w akcie notarialnym że Krmed nie może sprzedać budynku za np 5 lat lub że jeżeli Sprzeda to tylko pod usługi lecznicze? Bo jak nie ma tego zapisu to niedługo Rudzienice będą w Rodzinie się leczyć. Przy obwodnicy w kolejce stać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do piłkarza 7 2 miesiące temu

  A Artykuł przeczytałeś cały?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiki 6 2 miesiące temu

  A radni to poparli? Kto wydał takie polecenie aby sprzedać? Teraz przy tej inflacji te 650 tyś będzie warte niedługo 300 tyś. To starczy na diety radnych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Dragon 5 2 miesiące temu

  Tu nie chodzi o to kto i co tam bedzie robił bo moze tam nawt kozy kuć. Chodzi o to ze w dzisiejszych czsach kazdy wie ze lepiej cos kupic i zarabiac na wynajeciu ale to trzeba myslec i miec glowe na karku. Ale w sumie jak to nie moje to sprzedaje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KAT 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Chcecie przekonać się co to znaczy prywatna służba zdrowia, to niebawem doświadczycie. W Iławie mamy RODZINĘ, przy obwodnicy J-PII. Jest zima, godzina 7:00 rano i to co widzę to przeraziło mnie. W kolejce przed zamkniętą przychodnią sznur chorych tak na oko 15-20 osób oczekuje na otwarcie. ZAs dodzwonić się to jedna apokalipsa, ludzie nawet do 200 razy za dnia wybierali. Ludzie tego nie ma w innych przychodniach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pacjent 3 2 miesiące temu

  A do tej pory jaka była służba zdrowia w Rudzienicach? Gmina już dawno nie prowadzi ośrodka !!!!!!!!!! Czy to na budynku gminnym czy prywatnym Świadczenia są prowadzone przez prywatną firmę od samego początku kiedy KEMED przejął świadczenia w Rudzienicach…

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 2 2 miesiące temuocena: 80% 

  Nie mogła gmina nadal zarabiać na tym obiekcie?Postawić teraz taki budynek od zera to pewnie kilka milionów potrzeba.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~n 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  smutne to

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0711 sekundy