REKLAMAAldortax
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2022, 11:21 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe.)

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start" - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+" w ramach rządowego programu  "Dobry start". Szacuje się, że z programu "Dobry start", czyli tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.  


Wnioski o świadczenie "Dobry start" na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r.  


Podobnie jak w zeszłorocznej edycji wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

- Obecnie do klientów ZUS zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku - mówi prof. Gertruda Uścińska.

- ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wskazuje profesor.

g

- W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany sms-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 roku.

REKLAMAprofi

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dać jak najbardziej 2 ponad rok temuocena: 100% 

    35-ty będzie miał za co kupić kredki i plastelinę . bo narzeka na wszystko jak niezdrowy .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~123 1 ponad rok temuocena: 100% 

    To chociaż jakiś zwrot będzie ogromnych składek, które płacimy na tę instytucję.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.534 sekundy