REKLAMAżabka
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lipca 2022, 11:21 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe.)

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry start" - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS po raz drugi przyznaje świadczenie „300+" w ramach rządowego programu  "Dobry start". Szacuje się, że z programu "Dobry start", czyli tzw. wyprawki szkolnej, skorzysta w tym roku ponad 4,4 mln dzieci.  


Wnioski o świadczenie "Dobry start" na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r.  


Podobnie jak w zeszłorocznej edycji wnioski mogą być składane wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

- Obecnie do klientów ZUS zostały skierowane pierwsze informacje o przyznaniu świadczenia, które zostały umieszczone na portalu PUE ZUS. W kolejnych dniach będą sukcesywnie kierowane kolejne informacje o przyznaniu świadczenia. Powiadomienie o umieszczeniu informacji o przyznaniu świadczenia zostanie przekazane na adres mailowy wskazany przez wnioskodawcę we wniosku - mówi prof. Gertruda Uścińska.

- ZUS przyznał pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przekazane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – wskazuje profesor.

g

- W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany sms-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku – wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie "Dobry start", który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 roku.

REKLAMAPS QUALITY

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dać jak najbardziej 2 2 miesiące temuocena: 100% 

    35-ty będzie miał za co kupić kredki i plastelinę . bo narzeka na wszystko jak niezdrowy .

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~123 1 2 miesiące temuocena: 100% 

    To chociaż jakiś zwrot będzie ogromnych składek, które płacimy na tę instytucję.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.523 sekundy