REKLAMALegia
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 lipca 2022, 15:01 komentarzy 5

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławy i powiatu iławskiego nie ominie fala upałów, ogarniająca Europę i kraj. Ile u nas wyniesie najwyższa temperatura i jak długo utrzyma się taka gorąca aura? Sprawdźmy.

Dla naszego powiatu dzisiaj po południu zostało wydane ostrzeżenie meteo drugiego stopnia (pomarańczowe) dotyczące bardzo wysokich temperatur.

- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy z wtorku na środę 19/20.07 od 13°C do 16°C, w kolejne noce od 15°C do 19°C - ostrzegają w alercie synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 15:00 w dniu 19 lipca do godziny 20:00 w dniu 22 lipca, czyli do piątku włącznie. Podobne alerty wydano dla całej zachodniej i południowej Polski, przy czym szczególnie wysokich temperatur synoptycy spodziewają się w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku - dla tych regionów wydano alerty trzeciego - najwyższego stopnia. Miejscami temperatura może dochodzić do 36°C. 

O podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas upałów przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Pij dużo niegazowanej wody, ogranicz przebywanie w słońcu i unikaj wysiłku fizycznego - radzi RCB.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPellet
REKLAMAogłoszenie

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iława 3 ponad rok temuocena: 8% 

  Czemu osiedle Dąbrowskiego nie jest wpisane w osiedla na Wikipedii dla Iławy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~! 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Przestań zadawać tak pojebane pytanie w każdym artykule.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ wielka mecyja 1 ponad rok temuocena: 90% 

  wpisz to będzie wpisane

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3623 sekundy