REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lipca 2022, 13:38 komentarzy 19

(Fot. Info Iława.)

"Plac jest piękny, bogato wyposażony, ale... nie ma gdzie zrobić siku", na taki przyziemny problem zwracają uwagę użytkownicy nowej atrakcji dla dzieci, oddanej niedawno do użytku nad rzeką Iławką w Iławie.

Rano, wieczór, we dnie, w nocy, na nowym placu zabaw na ulicy Szeptyckiego w Iławie nie brakuje odwiedzających. Wzmożony ruch w tym miejscu cieszy, ale i generuje pewien problem, na co - z apelem do władz naszego miasta - zwracają uwagę Czytelnicy portalu www.infoilawa.pl.

Dokładnie 1 lipca oddano do użytku nowy plac zabaw pobudowany za niespełna milion złotych przy rzece Iławce, na ulicy Szeptyckiego. Nowa atrakcja z licznymi urządzeniami zabawowymi, w tym tyrolką, służy już niemal od miesiąca, ciesząc się zainteresowaniem wśród użytkowników w różnym wieku: od najmłodszych przez dzieci w wieku szkolnym, aż po młodzież. Plac, odwiedzany o różnych porach dnia, nie świeci pustkami - widać, że to atrakcja potrzebna w tym wakacyjnym okresie, gdy dzieci mają dużo wolnego czasu.

Jest jednak jedno "ale"... Już kilka osób zwróciło nam uwagę na doskwierający użytkownikom placu brak publicznej toalety. 

- Jest to bezsprzecznie najatrakcyjniejszy plac w mieście - komentuje jedna z mam, dodając, że ze swoją kilkuletnią pociechą odwiedza go chętnie i dość często. - My akurat mieszkamy niedaleko, gdy dziecko potrzebuje skorzystać z toalety, po prostu idziemy do domu. Ale już wielokrotnie byłam świadkiem załatwiania przez dzieci potrzeb fizjologicznych w pobliskich krzakach. Jest to przykry widok i jednocześnie niszczenie zieleni, coś trzeba z tym zrobić.

Inna mama zwraca uwagę, że najbliższa toaleta typu toi toi znajduje się kilkaset metrów dalej, niedaleko mostku na Młynówce.  

- Tam w pobliżu również jest plac zabaw, ale starszy, mniejszy i nie tak bogato wyposażony. Nic dziwnego, że tam ruch nie jest tak duży. Może tę toaletę można po prostu przestawić? Albo, jeśli to niemożliwe, koniecznie dostawić kolejną obok nowego placu zabaw - sugeruje kobieta.

Zainteresowani tą sprawą Czytelnicy apelują do władz miasta o udostępnienie toalety przy nowym placu tak, aby jego użytkownicy mieli gdzie w cywilizowany sposób udać się "za potrzebą". Czy będzie to możliwe? Zapytaliśmy w ratuszu i wrócimy do tematu, gdy otrzymamy odpowiedź.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.1541 sekundy