REKLAMAprofi
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 lipca 2022, 13:50 komentarzy 14

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Nowy dodatek tzw. węglowy w wysokości 3 tysięcy złotych ma ulżyć domowym budżetom Polaków ogrzewających swoje domy drożejącym węglem.

Rada Ministrów 19 lipca 2022 r. przyjęła projekt ustawy o dodatku węglowym, który wesprze gospodarstwa domowe w związku z rosnącymi cenami węgla. Wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. zł wspomoże budżety tych gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel lub węglopochodne.

- Naszym zadaniem jest z jednej strony zabezpieczyć odpowiednią ilość węgla na zbliżający się sezon grzewczy, a z drugiej strony chronić polskie rodziny przed znaczącym wzrostem cen energii. Zależy nam, aby węgiel w Polsce był dostępny w wystarczającej ilości i po akceptowalnej cenie, zarówno ten wydobywany w naszych kopalniach, jak i ten, który importujemy

– powiedziała Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

Szefowa resortu klimatu i środowiska podkreśliła, że dzięki zaproponowanym przepisom gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać z jednorazowego dodatku węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

- Aby otrzymać dodatek, należy do 30 listopada 2022 r. złożyć wniosek o wypłatę do gminy. Ta natomiast będzie miała maksymalnie miesiąc na jego wypłatę. Co ważne, warunkiem otrzymania dodatku węglowego będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

– wyjaśniła minister Moskwa.

Dla nowego dodatku węglowego rząd nie wprowadził żadnego kryterium dochodowego.

Gov.pl/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

14Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~OBSERWATOR 14 2 miesiące temuocena: 100% 

  Pieniądze z dodatku węglowego wcale nie trzeba wydać na węgiel.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żenada 13 2 miesiące temuocena: 83% 

  Najpierw pisiory narobią bałaganu, a potem wprowadzają tarcze, dopłaty wakacje pompują szmalec, inflacja zaraz 30%. A ciemny lud zadowolony, bo dają. Żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żenada 12 2 miesiące temuocena: 75% 

  Oczywiście że to wina pisiorów i ich polityki inflację mamy jedną z największych w Europie z czego się wzięła z rozdawnictwa pieniędzy bez pokrycia. Stopy procentowe szybowały na długo przed wojną a Twoje 500+ jest teraz warte połowę a za komuną ty chyba tesknisz i będziesz zadowolony jak wprowadzą talony na węgiel i kartki na cukier. Żenada

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klakier 11 2 miesiące temuocena: 43% 

  Widać jakie masz pojęcie... Skoro to wina polityki Pisu czy Pis rozpętał wojnę na Ukrainie NIE! Druga strona polityki to wybór polityki Plutina i Komuna no chyba że popierasz Komuchów i wojne na Ukrainie wtedy twoje wylewne pomyje mają tu jakiś sens. A tak na marginesie ile z tych pomocy tarczy, 500 +, czy innych dopłat korzystasz ty i twoja rodzina pewnie z niczego...? Panie Pisior.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zen 10 2 miesiące temuocena: 47% 

  To tylko węgiel zdrożał ? A co z tymi co ogrzewają dom np. olejem opałowym , gazem , czy też mieszkają w blokach i za ciepłą wodę oraz co zapłacą kilkaset procent więcej niż do tej pory ? Niestety wróciła komuna w całej okazałości :(

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XXX 9 2 miesiące temuocena: 100% 

  Jak dawać to wszystkim albo nikomu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mizerja 8 2 miesiące temuocena: 60% 

  A kogo to obchodzi człowieku zejdz na ziemie. Jak to co będziecie przepłacać. Było trzeba nie wymieniać na kopcicha lub na gaz teraz już za późno zresztą stać cię było na wymiane na gaz to stać cię będzi i na gaz o ile będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cxz 7 2 miesiące temuocena: 38% 

  Niestety to napędzi tylko dalszy wzrost cen węgla, wszelkie dofinansowania do czegokolwiek zawsze powodowało to samo przykład maszyny rolnicze program PROW , ocieplenia budynku wzrost cen styropianu , itd itd .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 6 2 miesiące temuocena: 47% 

  PRL wraca! PiS i PO to ta sama spuścizna PRL'owców okrągłostołowych. Jesienią się sromotnie o tym przekonamy. Wrócą kartki i braki towarów w sklepach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klakier 5 2 miesiące temuocena: 69% 

  Kup sobie lepiej pieluche a nie wprowadzasz zament jak z cukrem i papierem toaletowym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hamurabi 4 2 miesiące temuocena: 73% 

  a nie lepiej gdyby było po prostu normalnie? a nie tarcza , 500 , 13 emerytura, dopłata do nawozów, 14sta emerytura, 300 itd. itp. - czy nie lepiej byłoby mieć kompetentnych ludzi u władzy, takich którzy będą świadomi, że drukowanie pieniędzy napędza inflacje a brak inwestycji w odnawialne źródła energii uzależnia nas od dostawców... Potem mamy złote rady - jedz mniej, zaciśnij zęby, wygraj w totka, zbieraj chrust....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hary 3 2 miesiące temuocena: 91% 

  Kogo masz na myśli odpowiednich ludzi nie ubliżając nikomu PO, LGBT, czy Bruksele i praworządność co chodzą w sweterkach kon..?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 2 2 miesiące temuocena: 79% 

  No i teraz ci co nie wpisali się do CEEB będą mieli ból czterech liter.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~d 1 2 miesiące temuocena: 44% 

  Za rok wprowadzą opłatę emisyjną dla budynków, to te trzy tysiące oddadzą z nawiązką

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5129 sekundy