REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 lipca 2022, 11:57 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Niepowtarzalny klimat amfiteatru nad brzegiem Jezioraka, artyści, którzy na scenie dali z siebie wszystko i - jak podkreślali sami występujący - świetna energia od licznie zebranej publiczności - to wszystko złożyło się na udany pierwszy koncert tegorocznego Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w Siemianach.

Siemiany 2022 - tak bawiliście się na pierwszym - piątkowym koncercie.

Ilość zdjęć 130

Piątkowe granie rozpoczął zespół Grasz Band, którego liderką i główną wokalistką jest szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos. Po występie od wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego odebrała podziękowania i gratulacje. Nie zabrakło też okolicznościowych statuetek dla wspierającego festiwal marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina i wszystkich artystów. Statuetki wykonał iławski rzeźbiarz Marek Kałuża.

Po Grasz Bandzie koncert dał zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz - wokalistką, z którą w końcówce lat 90-tych grupa święciła jedne ze swoich największych sukcesów. Varius Manx został bardzo ciepło przyjęty w Siemianach, były wspólne śpiewy, wiele wzruszeń i obowiązkowy występ na bis, a później kolejka po autografy Kasi Stankiewicz. "To jest do tańca kawałek" - ten fragment tekstu jednej z piosenek dobrze oddaje rozrywkowy klimat kolejnego koncertu - zespołu Poparzeni Kawą Trzy, w składzie którego można było zobaczyć m.in. znanych z radia i telewizji dziennikarzy. 

Zabawa zakończyła się dopiero późnym wieczorem, a jej ostatnim akcentem był występ kabaretu Czesuaf.

Dziś (w sobotę, 23 lipca) druga i ostatnia odsłona festiwalu. Zobaczcie program, dostępny na stronie głównej portalu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMATom-bet
REKLAMADom seniora
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4681 sekundy