REKLAMAZDZ
REKLAMAPellet
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lipca 2022, 13:35 komentarzy 59

(Fot. kadr z nagrania.)

- Było jedno pytanie bardzo trudne, a to jest aż za łatwe, także dziękuję bardzo - tak Premier RP Mateusz Morawiecki odpowiedział na wystąpienie podczas spotkania w Działdowie sołtysa Bielic i radnego Gminy Biskupiec Jerzego Dembka.

Lokalny samorządowiec nie ukrywał podczas swojego wystąpienia, że jest zagorzałym zwolennikiem partii rządzącej. Tak chwalił Prawo i Sprawiedliwość, że aż speszył premiera. Nagranie obiega Internet.

Mowa o piątkowym spotkaniu szefa polskiego rządu z mieszkańcami regionu, które odbyło się w auli Działdowskiej Agencji Rozwoju. Zabierać głos mogli uczestnicy. Skorzystał z tej możliwości m.in. Jerzy Dembek, radny Gminy Biskupiec i sołtys Bielic, który mówił o rządzie w samych superlatywach. 

- Jestem dumny, że mam takiego premiera. Modlę się co dzień, żeby pan jak najdłużej, za prezydenta, bo to jest rząd ocalenia narodowego - mówił Jerzy Dembek. - W 1981 roku to była Rada Ocalenia Narodowego, komuchów po prostu, [teraz] mamy naprawdę rząd ocalenia narodowego. Nie popełnijmy błędów przy następnych wyborach - przekonywał. - Bo mieliśmy rządy Copperfielda, który by sprzedał własną matkę.

Były i bardziej krytyczne wystąpienia. Jeden z mieszkańców skarżył się na galopujące ceny, inny - na nieskuteczną walkę z ASF, afrykańskim pomorem świń, który - jak mówił przedstawiciel AgroUnii - w wielu przypadkach doprowadził gospodarstwa na skraj bankructwa. W odpowiedzi premier przyznał, że wielki problem, jakim jest ASF, w Polsce dotychczas udało się rozwiązać jedynie częściowo - to z uwagi na brak szczepionki czy lekarstwa i szybkie rozprzestrzenianie się tego wirusa. Premier, jak podaje Polsat News, apelował też do myśliwych o zwiększenie odstrzału dzików, który, jak mówił, jest prowadzony, ale w zbyt małym stopniu.

Spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Działdowie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Radio 7 relacjonuje, że sala wypełniła się do ostatniego miejsca.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło materiału wideo: Goniec.pl/FB.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2564 sekundy