REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 lipca 2022, 15:19 komentarzy 3

(Fot. UM w Iławie.)

Nazywa się "dzika", ale warunki tutaj są coraz bardziej cywilizowane. Miejska plaża na ulicy Kajki w Iławie właśnie zyskała nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

To maty, po których znacznie łatwiej niż po piasku będą mogli się przemieszczać poruszający się na wózkach.

Dotychczas, co przyznaje Urząd Miasta w Iławie, dostęp do miejskiego kąpieliska na ulicy Kajki dla osób niepełnosprawnych był utrudniony. Od jakiegoś czasu prowadzone były prace, aby to zmienić. 

- Tymi drobnymi zmianami umożliwiliśmy dostęp do wody i pomostu - podaje Urząd Miasta w Iławie. - Udogodnienia zostały wdrożone dzięki inicjatywie Burmistrza Iławy Dawida Kopaczewskiego oraz wizji lokalnej i konsultacjom z osobami poruszającymi się na wózkach, które odbyły się w maju bieżącego roku.

Wprowadzone ułatwienia polegają na montażu na piaszczystej nawierzchni plaży mat, po których łatwiej będzie poruszać się na wózkach. Udogodnienie pojawiło się od strony ekomariny - tutaj droga na plażę jest relatywnie płaska, pozbawiona stromych podjazdów czy zjazdów.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta w Iławie.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Janusz 3 16 dni temuocena: 50% 

  Każdy inaczej rozumie znaczenie określenia "warunki cywilizowane".... raczej plaża jest coraz bardziej niebezpieczna

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bałtycka 2 15 dni temuocena: 100% 

  akurat w Iławie mamy problem śmieci, który można rozwiązać w banalny sposób, wystarczy postawić większe kosze na śmieci, albo po prostu więcej tych samych, obok siebie. Co do dzikiej plaży, to pełna zgoda, ale tam przesiadują głównie małolaci, a oni jakoś nie kwapią się, żeby ruszyć dupę 20-30 metrów do kosza, wolą wyrzucać pod nogi. Od tego jest monitoring, żeby i takich gagatków wyłapywać, ale u nas w ratuszu niedługo to będą czuli się jak na plaży w Juracie, jak mawiał klasyk "brakuje tu tylko nasrać"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kar 1 16 dni temuocena: 100% 

  Dlatego się tak dzieje! Ludzie to było! Ze śmieceniem na tej plaży jest podobnie. Gdzie stoi, tam rzuci. Nie patrzy, że kosz jest obok! Iławianie niszczą wszytko.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6493 sekundy