REKLAMASpeed
REKLAMAUsługi koparką

(Fot. Łukasz Malinowski.)

Półmetek lata za nami, czas leci bardzo szybko, dlatego warto być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w naszym mieście. Wakacji pozostał co prawda tylko miesiąc, ale wydarzeń i atrakcji nie zabraknie także we wrześniu. Zobaczcie, co jeszcze Was czeka, jeśli zdecydujecie się na urlop w Iławie.

Sierpień nad Jeziorakiem nie może obyć się bez tradycyjnego jazzowego święta, czyli Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Złota Tarka, który w tym roku  obchodzi swój 51. jubileusz. Old Jazz Meeting to wyjątkowy czas dla Iławy, a świadczy o tym choćby fakt, że jego symboliczne zwiastuny znaleźć można w wielu punktach na terenie miasta, nie tylko w okolicy amfiteatru. W programie festiwalu, który potrwa od 12 do 14 sierpnia, oprócz znanych artystów jazzowych znajdziemy także szereg wydarzeń towarzyszących: bal jazzowy w parku miejskim, jazz na statku Ilavia i tradycyjną mszę jazzową. Wydarzenia w amfiteatrze miejskim poprowadzi znany polski dziennikarz i recenzent muzyczny Paweł Sztompke. Szczegóły festiwalu na stronie www.zlotatarka.pl.

W drugiej połowie wakacji nie zabraknie także atrakcji dla miłośników żeglarstwa i wypoczynku nad wodą. 6 sierpnia zapraszamy na żeglarski weekend w Iławie, czyli kultowe Regaty Oldbojów „Yellow Cup” oraz Szanty nad Jeziorakiem, a od 3 do 4 września na 50. Regaty Turystyczne „O Błękitną Wstęgę Jezioraka 2022”. Oba wydarzenia swoje centrum będą miały w okolicach tzw. dzikiej plaży. Pod koniec sierpnia zapraszamy na wielkie święto muzyki poetyckiej - z opowieściami o życiu i twórczości Edwarda Stachury, czyli iławską poStedówkę. 

Wrzesień w Iławie to szczególny czas dla biegaczy i miłośników sportu oraz wiernych kibiców Iławskiego Półmaratonu LaRive im. A. Gierszewskiego. 11 września w okolicy Małego Jezioraka wystartują  nie tylko zaawansowani biegacze, ale także amatorzy oraz dzieci. Impreza jest bowiem złożona z kilku części, a w każdej z nich można znaleźć coś dla siebie. W tym roku dodatkowo w ramach wydarzenia odbędzie się Bieg Charytatywny #biegnepomagam, w którym każdy może wziąć udział i  dołożyć swoją cegiełkę na szczytny cel. Wszystkich łączy miłość do sportu, zdrowego stylu życia i oczywiście do pokonywania kilometrów na własnych nogach. Warto być tego dnia w okolicy hali miejskiej, atmosfera towarzysząca półmaratonowi jest bowiem absolutnie wyjątkowa i daje ogromny zastrzyk pozytywnych emocji! Szczegóły na: www.maraton-ilawa.pl

Wrzesień zakończymy na wesoło podczas występu kabaretu Paranienormalni w amfiteatrze miejskim. 

- Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców oraz turystów w Iławie na wydarzenia zaplanowane w sierpniu oraz wrześniu przez nasze miejskie jednostki. Zachęcam do ich śledzenia na plakatach widocznych na terenie miasta oraz do zasięgania informacji w biurze Informacji Turystycznej przy ratuszu. Sierpień i wrzesień to także wiele wydarzeń cyklicznych m.in. w każdą sobotę wakacji jak np. wycieczki z przewodnikiem, hejnał na żywo z  wieży ratusza, Ekojarmark w galerii przy ratuszu czy Wakacyjne Spotkania Artystyczne na Wyspie Młyńskiej. Szczegóły wydarzeń cyklicznych znajdziecie Państwo na plakacie. Życzę Państwu udanego wypoczynku na terenie naszego miasta - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. 

Bądźcie w Iławie i nie przegapcie niczego! Warto śledzić także profile Iławy na FB @miastoilawa, @ilawainspiruje oraz @itilawa oraz strony internetowe Iławskiego Centrum Kultury www.ickmiastoilawa.pl oraz Informacji Turystycznej www.it.miastoilawa.pl gdzie na bieżąco aktualizowane są wydarzenia odbywające się w Iławie i okolicy. O wydarzeniach w mieście dowiecie się także ze strony www.urlopwilawie.pl

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.266 sekundy