REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2022, 10:51 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Grupa około 70 osób z naszego miasta wyruszyła dzisiaj na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

W tutejszej diecezji wierni wędrują do Częstochowy już 30. raz.

Pielgrzymi z grupy Pogezania Morąg - Pasłęk przybyli do Iławy już wczoraj wieczorem. Tradycyjny Apel Jasnogórski odbył się w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli na Lipowym Dworze. Tutaj też dzisiaj rano, po mszy świętej, rozpoczęła się pielgrzymka na Jasną Górę lokalnych pątników, z grupy Pomezania Iława. W tym roku do Częstochowy pielgrzymuje, pod przewodnictwem księdza Kajetana Jakubowskiego, około 70 osób z naszego miasta i okolic. Pielgrzymom towarzyszyć będą także siostry zakonne: s. Krystyna Dąbrowska, s. Mirka Ochlak, s. Adrianna Rój oraz s. Anna Antkowiak.

Iławscy pielgrzymi wyruszyli w radosnych nastrojach, od pierwszych metrów wędrówki towarzyszy im modlitwa i śpiew. 

Bliskich i wiernych proszą, aby o nich pamiętali.

- Prosimy o modlitwę i Eucharystię w intencji naszych grup i całej Elbląskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pamiętamy o Was i intencjach bliskich waszemu sercu w modlitwie! - zapewnili. - Bóg Zapłać! 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Pielgrzymi z Iławy już wędrują do Częstochowy. Na pielgrzymkę wyruszyło dziś około 70 osób z naszego miasta i okolic.

Ilość zdjęć 70

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~JPIII 1 12 dni temuocena: 60% 

    no i niech poszli

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.0144 sekundy