REKLAMALuxHair
ZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 sierpnia 2022, 12:12 komentarzy 4

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Prokurator na wniosek policji zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju wobec mieszkańca powiatu iławskiego. Mężczyzna kradł rowery, które następnie porzucał, bądź sprzedawał. 19-latek z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu.


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pracowali nad zatrzymaniem osoby odpowiedzialnej za kradzieże rowerów.  W trakcie czynności przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali materiał dowodowy. Podczas prowadzonego postępowania ustalili, że za znikaniem jednośladów stoi 19-latek. Zatrzymanie mężczyzny było kwestią czasu.


W miniony piątek (29 lipca) policjanci zostali powiadomieni przez świadka zdarzenia, że dwóch młodych mężczyzn chodzi i sprawdza, czy rowery pozostawione przed budynkiem są przypięte. Dodał, że jeden z mężczyzn niesie rower bez przedniego koła. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. Podczas kontroli okolicznych terenów zauważyli młode osoby rozkręcające rowery, które na ich widok zaczęły uciekać. Policjanci  w trakcie pieszego pościgu zatrzymali 19-latka i jego 22-letniego kolegę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi 10 zarzutów. Jak ustalili funkcjonariusze, mieszkaniec powiatu iławskiego uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu.

Za popełnione przestępstwa młodemu mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował wobec mieszkańca powiatu iławskiego policyjny dozór, zobowiązał go do stawiennictwa raz w tygodniu w jednostce policji i zakazał opuszczania kraju.


Policjanci przypominają: okazja czyni złodzieja – dlatego pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu naszych jednośladów!


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMApellet2
REKLAMAżuchowski

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~glbc 4 ponad rok temuocena: 100% 

  wlazło konfid.ent oddaj pieniądze, które ukradłeś bezdomnemu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 3 ponad rok temuocena: 100% 

  Łapy poucinac przy samej dupie złodziejom ktoś na to uczciwie pracuje a taka mede kradnie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prokurator 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Damian S. z Bielic po raz kolejny wrócił do procederu? kolejne 10, to teraz już 40rowerów na koncie. I co i dalej nic, znowu dostanie wyrok nakazowy zapłaty szkód, czego i tak nie zrobi tak jak do tej pory za poprzednie sprawy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mietek Konefka 1 ponad rok temuocena: 33% 

  Jak uciekaj to trzeba było do niego strzelać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5726 sekundy