REKLAMAYasumi
REKLAMAprofi

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Społeczne przyzwolenie na jazdę "na podwójnym gazie" stale maleje, ale wciąż są kierowcy, którzy nic sobie nie robią z ciągłych apeli i drakońskich kar. Dla takich kierujących nie ma "taryfy ulgowej", podkreśla policja. 

Także za „stan po spożyciu alkoholu” policja może zatrzymać prawko! Tak właśnie stało się w przypadku 38-latka kierującego ciężarówką, który podczas kontroli drogowej w naszym powiecie wydmuchał prawie 0,5 promila.

O szczegółach tej interwencji mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie:

1 sierpnia kilka minut po godzinie 8:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym marki Volkswagen. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 38-latek kierował samochodem, mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Chociaż w tym przypadku mowa jest nie o stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), a o "stanie po spożyciu alkoholu" (między 0,2 i 0,5 promila), to i tak w grę wchodzą surowe kary.

Polska policja przypomina, że

"kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywną do 5 000 zł i czasowym zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat."

Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.6467 sekundy