REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2022, 09:45 komentarzy 6

(Fot. Info Iława.)

- Nawiążemy nowe znajomości i będziemy się wzajemnie wspierać, a także uczyć języków - tak mówił Lech Żendarski, prezes Stowarzyszenia Iławscy Seniorzy, zapraszając obywateli Ukrainy do udziału w projekcie "Iławscy Seniorzy - Seniorom z Ukrainy". Dziś zainaugurowano działania.

Uczestnicy rano spotkali się w Centrum Aktywności Lokalnej na ulicy Wiejskiej w Iławie. W planach: przełamanie lodów, ale też pierwsze warsztaty.

Iławscy Seniorzy planują łącznie 40 godzin wspólnych zajęć integracyjnych, w kilku grupach.

- To będą zajęcia plastyczne, kulinarne, spotkania i warsztaty - mówi Lech Żendarski, prezes SIS. - Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia będzie piknik integracyjny - dodaje.

W tym projekcie jego autorzy, wspierani przez partnerów - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich i Ośrodek Psychoedukacji w Iławie - przewidzieli 50 miejsc. W zamierzeniu inicjatywa była adresowana głównie do seniorów, ale miejsca dla rodzin z dziećmi też się znalazły.

Dzisiaj inauguracyjne warsztaty artystyczne prowadzi Małgorzata Szynal-Trzaskawka, prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Artystycznego SART, zajmująca się rękodziełem. Ten sierpniowy dzień zapowiada się intensywnie; w południe rozpoczyna swoje zajęcia kolejna grupa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

"Iławscy Seniorzy - Seniorom z Ukrainy". Zdjęcia z inauguracji projektu.

Ilość zdjęć 16

REKLAMANAJLAK
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.218 sekundy