REKLAMAPluszak
REKLAMAZielona aleja
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2022, 11:03 komentarzy 1

(Fot. Karol Kowalski.)

Zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego (łącznie z powiatem iławskim), całe Pomorze, Wielkopolska, lubuskie i Dolny Śląsk - to części kraju objęte ostrzeżeniem meteo IMGW-PIB dotyczącym fali upałów.

Sprawdzamy, jakie na te nadchodzące dni są prognozy dla naszego powiatu.

Z wydanego dzisiaj (3 sierpnia) rano komunikatu pogodowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego wynika, że temperatura powietrza miejscami osiągnęła już 26-28°C i w ciągu najbliższych 2-3 godzin przekroczy 30°C. 

- Temperatura maksymalna wyniesie dziś od 30°C do 33°C - prognozuje IMGW-PIB.

Jeśli chodzi o powiat iławski, to gorąca aura - według synoptyków Instytutu - zostanie z nami co najmniej do piątku, 5 sierpnia. W naszym powiecie temperatura maksymalna w dzień wyniesie w tych dniach od 30°C do 34°C, zaś temperatura minimalna w nocy będzie w granicach od 17°C do 20°C.

Upały w powiecie iławskim są przedmiotem wydanego przez IMGW-PIB ostrzeżenia meteo drugiego stopnia (pomarańczowego). Warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa: dobrym nawodnieniu i odpowiednim stroju oraz filtrach ochronnych. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~tt5 1 ponad rok temuocena: 90% 

    Nie straszcie, po prostu 3 dni będzie bardzo ciepło i słonecznie. To powód do radości.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3971 sekundy