REKLAMApluszak
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2022, 13:05 komentarzy 17

(Fot. kadr z nagrania.)

Kto jeszcze pamięta dawny Nenufar, kawiarnię "Marago", Dom Książki w miejscu dzisiejszej galerii jazzowej? Zapraszamy na sentymentalny spacer ulicami Iławy "wczoraj i dziś"! Czy poznajesz wszystkie z tych miejsc?

Zmiany w miejskiej przestrzeni łatwo umykają uwadze, bo dokonują się powoli, stopniowo. Za to gdy cofniemy się o dekadę lub dwie, nieraz trudno poznać własne miasto! 

Jak zmieniały się jedne z najbardziej znanych miejsc w Iławie, pokazuje opublikowany właśnie na kanale "hello friend" w serwisie YouTube filmik "Iława kiedyś i dziś. Te same miejsca". Autor przypomina archiwalne fotografie znanych iławskich punktów i zestawia je ze współczesnymi zdjęciami wykonanymi w tych samych miejscach Efekt? Sentymentalny wirtualny spacer ulicami naszego miasta. Zapraszamy na wycieczkę... w czasie!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło materiału wideo: YouTube/hello friend.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xv 17 6 dni temu

  Iława jest miastem którego mieszkancy to naleciałość, z wielu stron, czyli [podkład komuszy]. Dlatego rządzą od dawna komuchy. Owszem oni mówią ze nie są komuchami, a tylko ich rodzice byli. A zastanowcie się kto w Iławie obstawiał stanowiska? Dziś ich wnukowie, a niebawem prawnukowie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Agata 16 7 dni temuocena: 100% 

  Dobra, Kochana Iława. Każde miejsce to wspomnienie , które pozwala trwać i żyć z energią.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 15 7 dni temuocena: 100% 

  A trzeba było porównać Rybitwa a Stary Tartak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Realista 14 7 dni temuocena: 83% 

  Obejrzałam. Porównałam.Było brzydko i ponuro. Teraz jest naprawdę o wiele ładniej. Przyjemnie jest pospacerować , jest gdzie rowerem pojeździć. A ta tęsknota za przeszłością, o której piszą niektórzy , to po prostu tęsknota za młodością a nie za brzydkimi obrazkami Iławy. Tylko zachowanie ludzi zmieniło się na gorsze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 13 8 dni temuocena: 83% 

  Kochani, moze ktos z mlodego pokolenia odwazy sie w troche lepszych czasach dla przedsiebiorcow na otwarcie takiego wlasnie Kormorana jak za dawnych lat....... Byloby wspaniale prawdopodobnie dla wszystkich.... wystroj, menu muzyka caloroczna .... marzenia .. prawda ??? ale kto nie marzy i nie wierzy ten nie zyje...!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jjdd 12 8 dni temuocena: 91% 

  To "dobra zmiana" to nie są dobre czasy? Przecież nasz wódz jest nieomylny, walczy z kobietami z wąsami, a przecież nie ma nic ważniejszego, prawda?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 11 8 dni temuocena: 86% 

  Niestety Kolego ale takich dansów już nie ma. Owszem muzyka współczesna to inna sprawa, ale ona nie łączy nas Iławian, nawet młodzieży. A to jest bardzo źle. Kormoranu też nie ma, ale i nie ma normalnej kawiarenki czy do takich występów. A pamiętacie też Czaplę, ale to nie ten nastrój co w Kormoranie Podobno buduje się. Nenufar to inna sprawa, mamy biedrony kauflandy dina i inne, ale cóż z tego one nie mają nastroju. A gdyby tak i w nich znalazło się miejsce do dziennych występówmuzycznych latem.A dlaczego w parku w centrum Iławy nie ma występów wieczorowych w starym stylu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 10 7 dni temuocena: 89% 

  "A dlaczego w parku w centrum Iławy nie ma występów wieczorowych w starym stylu?" - ależ są! regularne potańcówki. Niestety przeciętnemu "iławiakowi" trzeba pokazać palcem, za rękę zaprowadzić itp. dobrobyt gubi ludzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 9 8 dni temuocena: 88% 

  No wlasnie.. dlaczego ??? nie mozna wstydzic sie lat ktore przeminely.!!!! Naprawde , nie jeden Ilawianin i nie tylko pobawilby sie na takich wlasnie potancowkach z tamtych lat... bylaby to nowosc w tym niby turystycznym miescie..... A zespol w Kormoranie to byla historia. Pozdrawiam Mariana. p.Jozka, p Wotorowskiego . Niestety p. Stefana nie ma juz wsrod nas.... ale wspomienia o Nich sa ciagle . zywe . Co przezylismy to nikt nam tego nie zabierze.. prawda .???????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~098 8 8 dni temuocena: 86% 

  Aby zniszczyć naród trzeba go maksymalnie atomizować. Skłócić wszystkich z wszystkimi. Wtedy nie będą zdolni do dbania o swoją tożsamość i swój kraj. Za niszczenie kultury i nauki nie ma żadnej kary. Niestety. Tak nawiasem to nowy Kormoran widziałem na przeciwko ratusza. Chyba jeszcze nie otwarty ;-) Występy jak najbardziej by się w parku przydały.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 7 8 dni temuocena: 71% 

  Do icka tekst...Dansingi były doskonałe. Jak pomnę to w środy krótsze ale chyba latem zas w soboty do rana a w niedzielę do 22:00 . Orhestra przygrywała skocznego begina i to nie moja wina że podrywałem cię. Orkiestrę stanowił Pan Kieloch jakiś "żydek" i dwaj inni muzycy. Na zakonczenie, pożegnanie pięknie grali Karawanę Eligtona Jesli komuś się spodobała by coś ciekawego zarrali to wystarzczyło rzucić muzykantom stówę za jeden występ

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 6 8 dni temuocena: 75% 

  Wcale nie jestem pewny czy to , co jest , ładniejsze jest od tego co było . A gdyby tak cyfrowo wrzucić kolor na stare zdjęcia nie miałbym żadnych wątpliwości.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 5 8 dni temuocena: 65% 

  pomimo wszystko to byly piekne czasy..... Tamte lata co minely to miejmy nadzieje ze nie wroca, ale pozostal sentyment do tego co bylo... Mowie to o sobie , ze przezylam najpiekniejsze moje dni. mlodosc, .. ach te slynne dancingi i nie tylko... pozniej zamazpojcie...a teraz myslalam ze bedzie spokojna starosc. bez stresow i innych tam spraw..... Przykro ze mlodzi teraz nie wiedza co to znaczy byc szczesliwym bez samochodow. komputerow itp. Rozumiem ze technologia idzie do przodu ,ze trzeba sie rozwijac, ale nie zapominajmy co przezylismy .. nie tylko to co zle ale i to co dobre... Nie wszystko bylo tak jak i teraz bebebebebebebe......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do "nikt" 4 7 dni temuocena: 67% 

  "ale też pokazywać niewłaściwość sodomii." - oczywiście nie mogło się obyć bez ataku na Kościół Katolicki! zawsze się znajdzie ktoś kto wytknie palcem tą świętą instytucję! WSTYD I HAŃBA!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nikt 3 8 dni temuocena: 9% 

  Tak, szanować, ale też pokazywać niewłaściwość sodomii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 2 8 dni temuocena: 75% 

  smieszne ...byly, byly......Nauczone mnie ze szanowac nalezy wszystkich ludzi bez wyjatku...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek czy salcia ? 1 8 dni temuocena: 43% 

  icek ? ty piszesz o zamążpójściu ???. przecież wtedy nie było jeszcze biedronia i innych tęczowych wynalazków .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.472 sekundy