REKLAMAMateusz szauer
REKLAMABetiko
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2022, 10:06 komentarzy 2
Krew oddał m.in. szef iławskiej policji mł. insp. Waldemar Pankowski (po lewej).

Krew oddał m.in. szef iławskiej policji mł. insp. Waldemar Pankowski (po lewej).

Policjanci, pracownicy cywilni z iławskiej komendy, a także wiele osób chętnych włączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanej z okazji Święta Policji. Oddana krew, która jest najcenniejszym i niezastąpionym lekiem, trafi do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Takie akcje mają na celu popularyzowanie honorowego krwiodawstwa.

REKLAMAMateusz szauer

Z okazji Święta Policji funkcjonariusze, jak i pracownicy cywilni iławskiej jednostki policji wzięli udział w akcji krwiodawstwa. 

- Jest to wspólna inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, mająca na celu propagowanie na terenie całego garnizonu akcję oddawania krwi jako część obchodów Święta Policji - przybliża szczegóły st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Tym razem odbyła się ona w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Iławie. 

Wszyscy wiemy, że krew, składniki krwi i produkty krwiopochodne należą do najczęściej stosowanych środków leczniczych. Policjanci na co dzień obsługujący zdarzenia, w wyniku których poszkodowani potrzebują do życia tego cennego środka leczniczego, rozumieją potrzebę honorowego krwiodawstwa i dlatego też chętnie włączyli się do akcji.


Tym razem zarejestrowało się 50 osób, w tym 33 osoby oddały krew, przekazując w ten sposób prawie 15 litrów tego najcenniejszego leku, natomiast 8 osób oddało osocze, przekazując go prawie 5 litrów.

Zebrana krew trafiła do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, ponieważ przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na ten najcenniejszy i niezastąpiony lek. 


To dzięki wspólnemu zaangażowaniu Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, a także mieszkańców powiatu iławskiego i współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Oddziału w Iławie doszło do kolejnej zbiórki tego cennego płynu.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji - podsumowuje przedstawicielka iławskiej komendy.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMApellet2
REKLAMAżuchowski

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Archanioł 2 ponad rok temu

    Inicjatywa słuszna brawo Panowie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Panek 1 ponad rok temu

    Ten T... jest nadal komendantem? Masakra.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6253 sekundy