REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2022, 10:25 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Samowolnie wsiadł za kierowcę nienależącej do niego koparki, do tego... kompletnie pijany i "na zakazie"! Złapany, próbował uniknąć odpowiedzialności, chowając się w lesie, pod liśćmi.

"Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. 

Dzięki informacji od świadka - odpowiedzialnego uczestnika ruchu, policjanci w czwartek (4 sierpnia), kilka minut przed godziną 10:00, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 

- Zgłaszający oświadczył, że na jednej z dróg w gminie Susz mężczyzna pracuje na koparce, prawdopodobnie znajdując się pod działaniem alkoholu - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna zauważył, jak należącą do niego koparką jedzie 43-latek. Mężczyzna był zdziwiony, bo kluczyki miał przy sobie, a mieszkańcowi powiatu iławskiego nie zlecał żadnych prac. Pamiętał również, że kilka dni wcześniej 43-latek w pracy spożywał alkohol. Dlatego, kiedy zobaczył go na koparce, postanowił sprawdzić jego stan trzeźwości. 

Mężczyzna jednak nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że 43-latek... schował się w lesie, przykrywając się liśćmi. Funkcjonariusze przetransportowali go do komisariatu i poddali badaniu, które wykazało prawie 3,2 promila alkoholu w organizmie. 

Okazało się, że kierujący koparką miał również aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 43-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Czeka go odpowiedzialność karna nie tylko za jazdę po pijanemu, ale i za złamanie sądowego zakazu.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Link 3 6 dni temu

  Ukarać moczyryja wysoką karą dla przykładu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniek 2 7 dni temuocena: 100% 

  Mistrz

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Inna 1 7 dni temuocena: 67% 

  Ha ha koparkowicze znam kilka

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6192 sekundy