REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 sierpnia 2022, 11:33 komentarzy 38

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Prezentujemy doroczny ranking maturalny dla szkół dla młodzieży, z terenu powiatu iławskiego. Na podium - duże przetasowania!

W powiecie iławskim maturę zaliczyło w tym roku 69% zdających - to wynik zbiorczy, uwzględniający wszystkie szkoły. A jak wygląda ranking przedstawiający wyniki dla wszystkich placówek? Zobaczcie; w porównaniu do roku poprzedniego na powiatowym podium zaszły spore zmiany!

Tym razem, w 2022 roku, najlepszy był AZPO - Akademicki Zespół Placówek Oświatowych (LO) z siedzibą w Fijewie koło Lubawy. Tutaj egzamin dojrzałości zdało 95% maturzystów. Drugie miejsce w powiecie należy do lubawskiego LO im. Władysława Broniewskiego (92%) i dopiero trzecia lokata do iławskiego "Żeromka" (91%). Na drugim końcu rankingu - Susz i tutejsze technikum przy zespole szkół, gdzie uzyskaniem świadectwa dojrzałości może się pochwalić tylko 28% egzaminowanych.

W ubiegłym roku podium było zupełnie inne: 1. "Żeromek", 2. LO w Lubawie, 3. Technikum "Budowlanki". 

Pełen ranking do wglądu poniżej.

Szkoła Zdawalność matury 2022r. (%) Liczba uczniów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów wymaganych
AZPO – Liceum Ogólnokształcące w Fijewie 95 19
Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Lubawie 92 65
Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Iławie 91 188
Technikum w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie 77 181
Technikum w Zespole Szkół w Lubawie 68 69
Technikum w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie 50 76
Technikum w Zespole Szkół w Suszu 28 43

f

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Źródło rankingu: opracowanie własne portalu www.infoilawa.pl na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

REKLAMATom-bet

38Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kuratorium 38 6 dni temuocena: 41% 

  W AZPO wszyscy zdali bo dali wam ściągać.Tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 37 6 dni temuocena: 48% 

  Masz rację - świadczą o tym wyniki zdawalności za rok 2021. Pomoc osób trzecich - pewniak. Może MEN za rok (2023) to sprawdzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 36 7 dni temuocena: 44% 

  19 osób zdawało w AZPO,tylko 19.Pytanie brzmi ilu uczniów w tej szkole nie przystąpiło do matury?!Jak można porównywać inne szkoły publiczne liczące po kilkaset uczniów do AZPO.To manipulacja.Dlaczego uczą studenci?Dlatego,że jeśli do nauczania danego przedmiotu nie ma chętnych nauczycieli z wymaganymi kwalifikacjami,to kuratorium warunkowo dopuszcza studentów. Tyle w temacie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X 35 6 dni temuocena: 23% 

  Uczniu! Pała. Powinno być "bezsensowny". I tyle w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń Azpo 34 7 dni temuocena: 81% 

  Witam Ewa, jako uczen azpo zapewniam Cie, że w naszej szkole wszyscy są dopuszczani do matury, każdy ma szanse zdania - w przeciwieństwie do żeroma :) manipulacją jest twój bez sensowny komentarz - gdyż nie ma on podstaw, są to tylko twoje wymysły. P.S w Azpo KAŻDY nauczyciel mógłby uczyć w innych szkołach bo mają oni wykształcenie wyższe :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda/g-o prawda/statystyka 33 7 dni temuocena: 95% 

  Właściwie to ranking matematyków a nie szkół, bo miażdżąca pechowych maturzystów większość oblała tylko ten przedmiot.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~2 32 5 dni temu

  tragedia to jest w podstawówkach - nauczyciele wypaleni zawodowo, udają kompetencje stosując przemoc psychiczną, a dyrekcja udaje że nie widzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Idiot 31 7 dni temuocena: 78% 

  Poczekajmy na wyniki tych, którzy mogą przystąpić do egzaminu poprawkowego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~studenckie liceum "akademickie"? 30 7 dni temuocena: 25% 

  Porównywanie wyników zdawalności matur w tak różnych szkołach jak AZPO w Fijewie i LO w Iławie jest kompletnie niemiarodajne. Z jednej strony prywatna, płatna (a więc mająca dodatkowe środki finansowe) skromna pod względem liczby uczniów placówka, w której maturę zdawało zaledwie 19 uczniów. Z drugiej szkoła społeczna cierpiąca, tak jak wszystkie szkoły tego typu, na nędzę finansową spowodowaną nienawiścią do oświaty ze strony tzw. dobrej zmiany i jej symbolu w postaci takiej miernoty moralnej jak niejaki Czarnek. A w szkole tej maturę zdawało prawie 10 razy więcej uczniów niż w Fijewie. O wiele bardziej miarodajne jest porównywanie wyników matur w szkołach licealnych w Lubawie i Iławie. I dlatego serdeczne gratulacje dla tej pierwszej szkoły! Ale jest problem. Jeśli prawdą jest, że w liceum w Fijewie uczą tak naprawdę studenci, to jest to skandal i naruszenie przepisów oświatowych nakazujących, aby wszyscy nauczyciele w polskich szkołach posiadali wyższe wykształcenie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do zorzy PORANNEJ 29 6 dni temuocena: 73% 

  o PORANNYCH zorzach to może śpiewałeś gdy wracałeś z zebrania partyjnego komentatorze międzygalaktyczny i rycerska głowo jednocześnie . Za używanie w komentarzach wulgarnych słów i powszechnie uważanych za obraźliwe , dostajesz następną pałę i leszku 35-ty wędrujesz od 1-szego września do oślej ławki .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do zorzy poniższej 28 6 dni temuocena: 73% 

  powinno by : kiedy ranne wstają zorze ,,,,,, czyli siadaj pała .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gdy poranne wstają zorze... 27 6 dni temuocena: 20% 

  Wstałeś o piątej rano umysłowa miernoto, by napisać te bzdury? A jeśli jesteś w pracy na jakimś nocnym dyżurze, to zajmij się swymi obowiązkami, za które ci płacą. Kiedyś wreszcie twoi przełożeni zorientują się czym się zabawia ich podwładny podczas pracy. I wtedy już nie będziesz bladym świtem wypisywać ciągle tego samego bełkotu. No chyba, że będziesz się głęboką nocą lub wczesnym rankiem zrywał z pijanego barłogu, by wydalić z siebie kolejną porcję idiotyzmów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do międzygalaktycznego 26 6 dni temuocena: 72% 

  i poniżej znowu po pierwsze, po drugie, po trzecie i po czwarte nasz międzygalaktyczny komentator pisze swe " akademickie " nikomu niepotrzebne opowieści o nędznych subwencjach jak również o zupełnym nieporównywalnym luksusie , gdzie pieniądze spadają z nieba i można czerpać środki finansowe z iście magnackim rozmachem . Czyli dętej komedii o koniu z rzędem ciąg dalszy .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~liceum do ucznia AZPO. cd. 4 25 7 dni temuocena: 37% 

  Ponieważ bardzo ciekawe, jakie byłby wyniki egzaminów maturalnych w szkole w Fijewie, gdyby mogła ona korzystać jedynie z nędznych subwencji (i tak ciągle chudszych) cieknących z łaski tzw. dobrej zmiany do wszystkich innych szkół publicznych coraz cieńszym strumykiem. I gdyby w kilku jej klasach maturalnych siedziało jednocześnie po około 30 (lub więcej) uczniów...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~liceum do ucznia AZPO. cd. 3 24 7 dni temuocena: 38% 

  Po czwarte - należy oczywiście pogratulować uczniom i nauczycielom szkoły w Fijewie dobrych wyników na egzaminie maturalnym. Ale nie oszukujmy się - nauczanie w komfortowych warunkach 19 uczniów w jednej tylko klasie maturalnej, to zupełny, nieporównywalny luksus w stosunku do konieczności pracy nauczyciela z grupami klasowymi w liczbach najczęściej ponad 30-osobowych. W klasie 19 -osobowej można otoczyć indywidualną opieką każdego ucznia. Ale niech ktoś spróbuje to samo zrobić w klasie ponad 30-osbowej... W szkole, gdzie takich klas jest np. sześć, jak to musiało pewnie mieć miejsce w LO w Iławie. W tej sytuacji niewielkie różnice procentowe wyników matur występujące między szkołą w Fijewie, a obejmującymi kształceniem o wiele większe zespoły uczniów szkołami licealnymi w Lubawie i Iławie, faktycznie i statystycznie świadczą paradoksalnie na korzyść ... właśnie tych dwóch ostatnich placówek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~liceum do ucznia AZPO. cd. 2 23 7 dni temuocena: 40% 

  I to przy fizycznej obecności nauczyciela przedmiotu będącego ich opiekunem pedagogicznym w trakcie tych praktyk. Ale praktyki te nie mogą być realizowane w sposób ciągły przez dłuższy czas i nie mogą spełniać roli zwykłego i ciągłego procesu nauczania. W żadnym razie studenci nie mogą oceniać uczniów na tzw. półrocza, decydować o promocjach do klasy wyższej, egzaminować czy też decydować o dopuszczaniu do matury. Po trzecie - konia z rzędem temu kto w sieci znajdzie jakiekolwiek informacje na czym polega rzekoma "akademickość" zespołu szkół w Fijewie, w tym także, co brzmi już całkiem humorystycznie - żłobka i przedszkola wchodzących w skład tego "akademickiego" dziwoląga. Czy rzekoma "akademickość" polega właśnie na tym, że uczą tam także studenci pełniący, niezgodnie z prawem oświatowym, funkcje nauczycieli? Jeśli tak jest, to jest zarówno zwykle oszukiwanie rodziców uczniów jak niepoważna, dęta komedia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~studenckie liceum do ucznia AZPO 22 7 dni temuocena: 39% 

  Chyba że pod nazwą tej tajemniczej fundacji kryje się równie tajemniczy bardzo bogaty sponsor występujący w roli łaskawego wujka...I to on jest faktycznym właścicielem tej szkoły. Podejrzewać można, że podobnie jak i innych obiektów w samej Lubawie i jej okolicach, gdzie tworzy włości iście z magnackim rozmachem. Ale to akurat dobrze, że łoży (jeśli faktycznie łoży) na oświatę w swych okolicach. Bo na pewno ta szkoła nie byłaby w stanie zapewnić takich warunków swym wychowankom, korzystając jedynie z państwowej, w praktyce coraz chudszej, subwencji na każdego ucznia. Po drugie - nie wspomniałem w swej wypowiedzi, że w Fijewie uczą tylko studenci. Ale inne osoby na tym forum wyraźnie twierdzą, że jednak studenci w tej szkole "uczą". Problem w tym, że w szkołach mających uprawnienia placówek publicznych (a więc także w Fijewie) studenci mogą prowadzić zajęcia z uczniami jedynie w ramach obowiązkowych dla nich praktyk pedagogicznych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~studenckie liceum do ucznia AZPO 21 7 dni temuocena: 40% 

  To może wyjaśnijmy sobie pewne sprawy. Po, pierwsze - po raz pierwszy spotykam się z przykładem darmowej szkoły prywatnej. Z czego ta szkoła się utrzymuje skoro jest w stanie zapewnić nielicznym uczniom takie podobno dogodne warunki nauczania? Dotacje unijne, na które powołują się na szkolnej stronie internetowej osoby zarządzające placówką, są zawsze dotacjami celowymi na konkretne projekty. Ale nie na utrzymywanie konkretnej placówki przez całe lata. Pieniądze spadają z nieba, skoro rodzice z swe dzieci umieszczone w prywatnej placówce nic nie płacą? Na czym polega biznesowy interes właściciela tej prywatnej szkoły, który przecież musi skądś czerpać środki finansowe na swą podobno ponadstandardową działalność? Właściciela w postaci tajemniczej Fundacji Rozwoju Warmii i Mazur z siedzibą podobno w Iławie. Ciekawe kto w Iławie cokolwiek konkretnego wie o tej fundacji...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do laseczniaka powyższego 20 7 dni temuocena: 57% 

  międzygalaktyczny komentatorze cierpiący , mający i niemający . udaj się do barłogu swego i dalszego wstydu sobie oszczędź. jesteś niejaki ,,, i nijaki ,,, pieprzysz wkoło macieju i wkoło galaktyki , byle pieprzyć .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń Azpo 19 7 dni temuocena: 76% 

  Witam, jeśli już decydujesz się cokolwiek komentować proszę najpierw zgłębić temat :) Azpo jest szkołą prywatną, lecz ma prawa szkoły publicznej. Po pierwsze JEST DARMOWA - więc połowa twojej wypowiedzi nie ma sensu.. po drugie uczą tam nauczyciele z wyższym wykształceniem - równie dobrze mogliby oni uczyć w innych szkołach :) porównanie wszystkich które mają takie same prawa ma sens - bo to tylko i wyłącznie udowadnia poziom szkoły i plusy nauczania tak małej grupy w przyjaznej atmosferze a nie, niedopuszczania do matury jak to działa w “prestiżowym” żeromku

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beniowski 18 7 dni temuocena: 94% 

  Żerom ok. Tylko te zwolnienia lekarskie niektórych nauczycieli trwające tygodniami. Trochę to zastanawia. Rozumiem że się choruje ale zaległości są potem poważnym problemem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~094 17 7 dni temuocena: 60% 

  '' Jaka kadra takie wyniki" a może na maturę to trzeba się nauczyć żeby zdać a nie narzekać że kadra ich nie nauczyła a co miała jej łopatą nakłaść do łba.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Absolwent Adrian 16 7 dni temuocena: 69% 

  Zdawalność AZPO w roku 2021 - tylko 53% !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Brawo ZS Lubawa. Brawo uczniowie i nauczyciele. Jest moc.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 15 7 dni temuocena: 73% 

  ZS Lubawa zawsze mocna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pestka 14 7 dni temuocena: 75% 

  o widzę, że niektórzy już zaczęli weekend :) przykro jak tak wcześnie zaczyna się bełkotać, za dużo %

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anonim 13 7 dni temuocena: 29% 

  Co w Fijewie nauczyciele są przyjmowani wg kwalifikacji? Chyba ktoś nie wie że tam nawet studenci uczą bez wyższego wykształcenia. 19 osób to nie jest reprezentatywna próba

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń azpo 12 7 dni temuocena: 91% 

  Proszę zagłębić się w temacie, żadni studenci nie uczą w naszej szkole :) jeśli się cos komentuje zapraszam do głębnej analizy pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 11 7 dni temuocena: 36% 

  Racja. Choć 19 osób to nie jest reprezentatywna grupa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 10 7 dni temuocena: 76% 

  no i masz wyniki pracy studentów - 18 osób z 19 zdało, jak to się ma do Susza? Wychodzi na to, że studenci więcej mogą i potrafią niż belfrzy rodem z PRL

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pestka 9 7 dni temuocena: 71% 

  No proszę na podium AZPO – Liceum Ogólnokształcące w Fijewie. Tam gdzie nie ma karty nauczyciela, tylko normalna umowa o pracę. Tam gdzie nauczyciele dobierania są wg kwalifikacji i motywacji a nie wg. znajomości z dyrekcją i koleżeńskich układzików. Efekty widać nie tylko po wskaźniku zdawalności ale również po tym jak o tej placówce wypowiadają się uczniowie (obecni i byli). Oby tak dalej!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Nieznany 8 7 dni temuocena: 84% 

  19 osób to nie reprezentatywna grupa? w Suszu zdało 12 osób z całej szkoły - w Fijewie zdało 18. W Suszu wszystkich było 43 w Fijewie 19. Poza tym to szkoła decyduje kogo dopuszcza do matury - jeśli nie potrafi przygotować i dopuszcza słabe jednostki to wnioski o poziomie szkoły same się nasuwają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Żubr 7 7 dni temuocena: 74% 

  Uczy tam młoda kadra - której się jeszcze chce. Studenci to zapał i świeże podejście - zupełnie inne od kadry która się już wypaliła i odtwarza tylko "star nagrania"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nieznany 6 7 dni temuocena: 35% 

  Tam nawet studenci uczą. Uczniowie stamtąd chodzą na korki. Więc ten wynik to zasługa korepetytorów. 19 osób to nie reprezentatywna próba

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 5 7 dni temuocena: 50% 

  19 uczniów zdawało maturę tylko

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zamiejscowy 4 7 dni temuocena: 81% 

  Jaka kadra takie wyniki ( szczególnie w Suszu)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Puchatek 3 6 dni temuocena: 86% 

  wyniki matury to wyniki pracy nauczycieli - każdy egzamin to wynik pracy nauczyciela - jeśli by chciał (i umiał) to zainteresowałby ucznia przedmiotem. Przepuszczanie "na siłę" osób które nie opanowały materiału daje potem takie a nie inne efekty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to uczniowie zdawali 2 7 dni temuocena: 46% 

  To nie kadra zdawała maturę. Ona już kiedyś ją zaliczyła. Maturę usiłowali zdać uczniowie. Ale i najlepszy piekarz nie upiecze smacznego ciasta, gdy mąka do niczego się nie nadaje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cocacola 1 7 dni temuocena: 92% 

  To jest jakiś dramat, 28%. Powinni zamknąć tą pseudo szkołę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.1867 sekundy