REKLAMAOrange
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2022, 08:31 komentarzy 1
Szacowna jubilatka z urodzinowymi gośćmi.

Szacowna jubilatka z urodzinowymi gośćmi. (Fot. UG w Iławie.)

Mieszkanka Karasia w gminie Iława skończyła 100 lat! Jubileusz jej setnych urodzin stał się okazją do wielu wspomnień i okolicznościowych wizyt.

Pani Monika Rosińska dokładnie 7 sierpnia obchodziła swoje setne urodziny. Na jubileuszu pojawili się liczni goście, sołtys Sołectwa Karaś Monika Łukaszewska oraz Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

W czasie wojny Pani Monika przebywała w Grudziądzu na robotach. Do Karasia przybyła tuż po wojnie z Małych Bałówek (obecnie: gmina Kurzętnik) i zajęła gospodarstwo na tzw. „Ziemiach Odzyskanych”. Jak podkreśla jej syn, Jan Rosiński - radny Gminy Iława, wykazała się dużą odwagą, bo była jeszcze wtedy sama. W 1947 roku wyszła za mąż i już z mężem wspólnie prowadzili 9-hektarowe gospodarstwo. Państwo Rosińscy doczekali się pięciorga dzieci, ośmiorga wnuków oraz pięciorga prawnuków.

Z okazji jubileuszu wójt Harmaciński wręczył dostojnej jubilatce bukiet kwiatów, upominki oraz list gratulacyjny. Przekazał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Życzymy pani Monice zdrowia, pomyślności i pogody ducha. Wszystkiego dobrego!

Za: UG Iława/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMABetiko
REKLAMAJysk

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iwona 1 ponad rok temuocena: 100% 

    To cudowne, wspaniałe, gratuluję jubilatce i rodzinie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3481 sekundy