REKLAMAmodera2
REKLAMAAldortax
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2022, 10:01 komentarzy 1

(Fot. OSP Butowo.)

Do równie nietypowego, co groźnego zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczorem na terenie gospodarstwa rolnego w Biskupiczkach (gmina Kisielice).

Strop, który najprawdopodobniej nie wytrzymał ciężaru nagromadzonego na poddaszu zboża, zawalił się tutaj na trzymaną w budynku gospodarczym trzodę chlewną.

Krótko po godzinie 22:00 w niedzielę, 7 sierpnia wpłynęło zgłoszenie, że częściowo zawalił się strop w budynku gospodarczym, a pod tym zawalonym stropem znajdują się zwierzęta.

Na miejscu zdarzenia interwencję podjęły dwa zastępy z iławskiej PSP, dwa kolejne z kisielickiej OSP, a także ochotnicy z Butowa. 

- Ustalono, że w części murowanego budynku gospodarczego zawalił się stop, ponieważ na poddaszu było nagromadzone świeżo skoszone zboże i strop nie wytrzymał ciężaru - mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Iławie.

Zwierzęta zostały ewakuowane (było to 11 sztuk trzody chlewnej), usunięto też zboże z grożącej dalszym zawaleniem części stropu.

Nie ma informacji o poszkodowanych wśród ludzi; nie padły też żadne zwierzęta.

Straty właściciela gospodarstwa wyniosły około 53 tysięcy złotych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Fot. OSP Butowo - zdjęcie ilustracyjne.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~WW 1 ponad rok temu

    Współczuję... Całe szczęście nikt nie ucierpiał...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7448 sekundy