REKLAMAincome2
REKLAMAprofi

(Fot. UM w Iławie.)

Niedawno w czterech centralnych punktach na terenie Iławy zainstalowano nowe kamery obrotowe, które monitorują na bieżąco newralgiczne, często uczęszczane drogi i obiekty. To kolejny, ważny krok do tego, aby mieszkańcy Iławy w każdym momencie czuli się bezpiecznie, a w razie nieszczęśliwego zdarzenia służby mogły szybciej ocenić sytuację. 

Nowe urządzenia, czyli kamery obrotowe z funkcją zoom, które swoim zasięgiem obejmują cały teren dookoła, zainstalowane zostały na budynku Osiedlowego Domu Kultury na ul. Skłodowskiej Curie i obejmują zasięgiem ulicę, ronda, przystanek autobusowy i przejścia dla pieszych, a także teren przy przychodni „Zdrowie”. Aby rozszerzyć zakres widoczności ulicy Skłodowskiej, kamery zainstalowano także na budynku Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie i Szkoły Podstawowej nr 5.  W ten sposób służby monitorujące mają pełen wgląd w sytuację przy szkołach i na pobliskich przejściach dla pieszych, często uczęszczanych przez dzieci i młodzież, a także na tzw. iławskim Manhattanie, ulicy Wiejskiej i pobliskich przystankach autobusowych. 

- Z każdym rokiem sukcesywnie zwiększamy ilość kamer miejskiego monitoringu, aby mieszkanki i mieszkańcy Iławy czuli się bezpieczniej. Szczególnie ważne są tereny przy szkołach, gdzie każdego dnia uczniowie przechodzą przez przejścia dla pieszych. Wiele nieszczęśliwych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów, do których dochodzi właśnie na przejściach, to sytuacje, w których dokładna rekonstrukcja zdarzeń jest niezwykle ważna. Dlatego po wielu rozmowach i w porozumieniu ze służbami policji zdecydowałem o zainstalowaniu nowych urządzeń monitorujących w tych punktach Iławy. Dziękuję pracownikom iławskiego monitoringu za zaangażowanie w tę sprawę - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. - Dziękuję również Komendantowi Powiatowemu Policji w Iławie, dyrektorom szkół oraz dyrektorce ICK za współpracę w tym ważnym dla nas temacie. Bez tego wsparcia nasze działania nie byłyby możliwe - dodaje burmistrz Kopaczewski.

Koszt czterech nowych kamer w mieście to niewiele ponad 10 tys. zł. 

Publikacja Urzędu Miasta w Iławie.

REKLAMATom-bet
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.2681 sekundy