REKLAMAYasumi
REKLAMAZDZ
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2022, 12:04 komentarzy 5

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Obyło się bez wypadków, ale policjanci drogówki i tak mieli "ręce pełne roboty"! Komenda Powiatowa Policji w Iławie podsumowała ostatni weekend 5-7 sierpnia na drogach w naszym powiecie.

Pierwszego z kierujących zatrzymali policjanci w piątek (5 sierpnia) w Jędrychowie. 42-latek jechał tu volkswagenem - w terenie zabudowanym - z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu, ukarali go mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Natomiast o kolejnym kierującym policjantów poinformował zaniepokojony świadek. Oświadczył on, że kierujący ciężarówką jedzie tzw. wężykiem. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku i zatrzymali kierującego volkswagenem. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 33-latek był trzeźwy, ale kierował pojazdem pomimo braku stosownych uprawnień.

Tymczasem w Iławie, podczas kontroli prędkości, policjanci zatrzymali kierującego volvo. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał samochodem z prędkością 106 km/h. Jak ustalili policjanci, to nie było jedyne przewinienie 35-latka. Mężczyzna jeździł samochodem, mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali w sobotę (6 sierpnia), również podczas pomiaru prędkości w Jędrychowie. Okazało się, że 25-latek w terenie zabudowanym jechał toyotą z prędkością 101 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu, ukarali go mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

Natomiast w Suszu kierujący motorowerem, kiedy zobaczył radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Policjanci zatrzymali 29-latka. W trakcie czynności okazało się, co było przyczyną takiego zachowania mężczyzny. Mieszkaniec gminy Susz miał aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu.

Tymczasem w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Okazało się, że mężczyzna jeździł jednośladem, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę (7 sierpnia) w Iławie. Okazało się, że 22-latek kierował mercedesem, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając do tego uprawnień.


Na drodze kieruj się rozsądkiem! - przypomina policja. Za łamanie podstawowych zasad i przepisów grożą nie tylko wysokie mandaty czy odpowiedzialność karna; ryzykujesz zdrowiem i życiem własnym i innych osób!


KWP Olsztyn/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Adik 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak się nie robi boidudki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adik 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Czy wiecie co to jest rodo adresu internetu nie musicie podawac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IP:83.23.241.187+ 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo info Iława taka sama jak pasożyty usuwać komentarze bo ręka rękę myje i prawdy się boicie chanba i wstyd

  Edytowany: 9 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kopyto 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

  O kant du....y taka kara dla takiego luja. Nadal w Polsce nie ma należytych i pouczających kar.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
Artykuł załadowany: 0.6458 sekundy