REKLAMAżabka
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2022, 10:09 komentarzy 8
Wcześniej (przed uszkodzeniem) i teraz. Światła LED dodawały fontannie uroku, teraz wodotrysk po zmroku jest pogrążony w ciemności. Dlaczego tak jest, na prośbę Czytelnika, ustaliliśmy w Urzędzie Miasta w Iławie.

Wcześniej (przed uszkodzeniem) i teraz. Światła LED dodawały fontannie uroku, teraz wodotrysk po zmroku jest pogrążony w ciemności. Dlaczego tak jest, na prośbę Czytelnika, ustaliliśmy w Urzędzie Miasta w Iławie. (Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Co się stało, że po urokliwych światełkach fontanny przy Iławce zostały wspomnienia i ciemność? Pytaliśmy w Urzędzie Miasta w Iławie po tym, jak skontaktował się z nami iławianin, który uważa, że bez oświetlenia miejski wodotrysk stracił urok. - I dlaczego działa tylko do 22:00? - pyta Czytelnik, a urząd obiecuje przeanalizować postulat przedłużenia pracy fontanny.

Otrzymaliśmy sygnał, iż po przeprowadzonej naprawie fontanny na Wyspie Młyńskiej w Iławie już nie działają światła LED podświetlające na różne barwy strumienie wody. W Urzędzie Miasta w Iławie zapytaliśmy, dlaczego podczas naprawy nie odtworzono oświetlenia, a może to oświetlenie jeszcze będzie uzupełniane?

Odpowiedzi udzielił w imieniu magistratu podinspektor Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego, Grzegorz Frąckowiak.

- Prace związane z naprawą fontanny na Wyspie Młyńskiej jeszcze się nie zakończyły. Wynika to z konieczności wymiany wszystkich dysz w fontannie, ponieważ uszkodzone dysze nie są dostępne na rynku - tłumaczy urzędnik.

W ratuszu sprawdzaliśmy jeszcze jeden wątek dotyczący funkcjonowania miejskiego wodotrysku w pobliżu Iławki i Młynówki. Otóż, mieszkaniec postuluje, aby tutejsza fontanna przynajmniej w okresie wakacyjnym działała do północy, tak jak fontanna przy Galerii Jeziorak, a nie tylko - jak to jest obecnie - do godziny 22:00.

- Co do godzin pracy fontanny przeanalizujemy potrzebę zmiany czasu, w którym fontanna pracuje - na razie tylko taką deklarację otrzymaliśmy z urzędu.

Długo - przez mniej więcej 4 miesiące od 18 marca, gdy została uszkodzona, do połowy lipca - nie działała w ogóle. Teraz nie świecą światełka LED podświetlające strumień wody. Dla fontanny na Wyspie Młyńskiej to raczej słaby sezon...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane oraz Info Iława.

To zdjęcie z ubiegłego roku.

Teraz, przynajmniej na razie, po światełkach zostały wspomnienia i ciemność.

REKLAMAPS QUALITY

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 8 miesiąc temuocena: 67% 

  Może czas w końcu na Julię i jej out z urzędu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~F5 7 miesiąc temuocena: 100% 

  Zdecydowanie jej praca nie przysparza zwolenników dla obecnego włodarza. Wizerunkowo traci miasto i burmistrz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MatoZcórką 6 miesiąc temuocena: 75% 

  Jak zwykle w Iławie wszystko jest jednorazowe i na chwilę i robione na od...I po taniości a później idiotyczne tłumaczenia mam juz dość tej słabej władzy w mieście dno I kilogram mułu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bv 5 miesiąc temuocena: 33% 

  No ale co to obchodzi burmistrza przecież to nie jego sprawa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 4 miesiąc temuocena: 91% 

  Nowa fontanna i już nie ma dysz na rynku?!?!?! Z AliExpress ją kupowali?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ff 3 miesiąc temuocena: 100% 

  To już tak zostanie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dawidek 2 miesiąc temuocena: 67% 

  Proponuję zorganizować konsultacje społeczne w sprawie czasu pracy fontanny i koloru podświetlenia. Jako wyborca obecnego burmistrza chciałbym mieć wpływ na takie rzeczy. Postuluję też o ustawienie toi-toia na Wyspie Młyńskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ej Dawid 1 miesiąc temuocena: 0% 

  Głosowałeś na tęczowego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5623 sekundy