REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 sierpnia 2022, 11:11 komentarzy 1

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Dzięki czujności świadków zaginiony 3-latek oraz przestraszona 20-latka, która w skarpetkach biegała po lesie, bezpiecznie wrócili do swoich bliskich. Brak reakcji mógłby skończyć się dla nich tragicznie...

W poniedziałek (8 sierpnia), kilka minut przed godziną 11:00, oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, że po lesie biega 3-letni chłopiec bez żadnej opieki. Zgłaszający opisał dokładny wygląd dziecka i miejsce, gdzie się znajdują. W tym samym czasie na drugi telefon oficera dyżurnego zadzwonił zaniepokojony tata 3-latka, informując, że jego syn wyszedł z terenu ośrodka wczasowego. Mężczyzna oświadczył, że syn bawił się przed domkiem, kiedy on na chwilę poszedł do toalety, a gdy wyszedł, chłopca już nie było. Mężczyzna o wszystkim natychmiast poinformował funkcjonariuszy, opisał dokładnie wygląd chłopca oraz miejsce, z którego się oddalił. Zaniepokojonemu tacie przekazano informację, gdzie dokładnie znajduje się jego synek. Mężczyzna szybko dotarł do dziecka. Dzięki reakcji świadków 3-latek cały i zdrowy wrócił do taty.

Zgłoszenie o kolejnej osobie, która może potrzebować pomocy, iławscy policjanci otrzymali po godzinie 17:00. Zgłaszający oświadczył, że znajomy podczas prac na polu zauważył, że po lesie biega dziewczynka. To, co zwróciło jego uwagę, to brak obuwia. Dziewczyna biegała w samych skarpetkach. Dodał, że mężczyzna chciał z nią porozmawiać, jednak okazało się, że nie mówi po polsku. Kiedy zadzwonił na numer alarmowy, dziewczyna uciekła. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku. W lesie po kilku kilometrach znaleźli należącą do niej bluzę. O zaistniałej sytuacji zostali poinformowani kolejni funkcjonariusze, którzy odnaleźli zaginioną. Jak się okazało, była to 20-letnia obywatelka Ukrainy. Policjanci w trakcie rozmowy z jej mamą ustalili, że młoda kobieta ma zespół stresu pourazowego spowodowany wojną na Ukrainie. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego kilka godzin chodziła po lesie, była pobudzona, a także płaczliwa. Na miejsce przyjechał zespół karetki pogotowia, który przetransportował 20-latkę do szpitala.


Pamiętaj!

Całkowita odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem spoczywa na jego opiekunie. Upewnij się, że Twoje dziecko rozumie, że jeśli chce się oddalić, powinno o tym najpierw poinformować. Upewnij się, że Twoja pociecha potrafi podać swoje imię i nazwisko oraz adres - to, w przypadku zagubienia się dziecka, ułatwi szybsze dotarcie do rodziców.


Na podstawie: KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~A. Gentura 1 miesiąc temuocena: 83% 

    Ja mam zespół stresu pourazowego gdy słucham Konfederosji

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7742 sekundy