REKLAMAOrange
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 sierpnia 2022, 11:56 komentarzy 7

(Zdjęcia: GDDKiA Oddział w Olsztynie.)

Zaglądamy na budowę nowomiejskiej obwodnicy - termin jej ukończenia i oddania do użytku zbliża się już coraz większymi krokami.

Jak podaje inwestor, olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaawansowanie inwestycji przekroczyło już 90%, a przewidywany termin jej zakończenia jest obecnie określany na czwarty kwartał tego roku. 

Na budowie obwodnicy zakończono już roboty bitumiczne na trasie głównej, z pominięciem osuwiska, którego naprawa wymagała uzyskania zmiany decyzji ZRID. 

- Na ukończeniu są także roboty bitumiczne na drogach bocznych. Z robót branżowych wykonywane jest zasilanie i oświetlenie drogowe, montaż znaków aktywnych oraz urządzenia preselekcji wagowej. W trakcie są roboty wykończeniowe, tj. ogrodzenia, bariery, oznakowanie, humusowanie, zieleń drogowa i roboty porządkowe - wymienia rzecznik GDDKiA Oddziału w Olsztynie. - Na ukończeniu są roboty mostowe. Już tylko na moście nad rzeką Wel trwają ostatnie prace wykończeniowe. Z 14 obiektów 9 posiada pozwolenie na użytkowanie - dodaje.

Zaawansowanie całej inwestycji przekroczyło już 90%. Aktualnie termin ukończenia budowy określa się na czwarty kwartał tego roku.


Najważniejsze o nowomiejskiej obwodnicy

Umowę na realizację tego zadania w systemie Projektuj i buduj podpisano w lutym 2018 roku, a wiosną 2019 r. rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Koszt robót budowlanych to około 318 mln zł, a wartość całego projektu to ponad 396 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wysokość dofinansowania to ponad 303 mln zł. 


Zobaczcie więcej na sierpniowych (i częściowo lipcowych) zdjęciach z placu budowy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: GDDKiA Oddział w Olsztynie.

Postępy na budowie nowomiejskiej obwodnicy - zdjęcia z sierpnia.

Ilość zdjęć 21

REKLAMATom-bet

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ilawianin 7 3 miesiące temuocena: 57% 

  Koncowy etap a co z osuwiskiem hahah.... 200m jedna wielka dziura na srodku dajcie ludzie .... Jak piszemy artyk. Piszmy dokladnie z rzetelnoscia kiedy otwarcie wiosna czy poznie .... Palowanie i naprawa po osuwisku ..... z tego ze koncza malowac kiedy pojedziemy ... Prosze a takie informacje niech gddkia sie wypowie a nie mydli oczy termin wydluzany i konca nie widac

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad 6 3 miesiące temuocena: 67% 

  Mówisz bardzo niepoprawne politycznie rzeczy. Nie wolno tak pisać, nie wolno. Nawet jeśli to prawda. Bo jak nie piszą to znaczy, że nieprawda ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 5 3 miesiące temuocena: 9% 

  lUDZIE JAK WY SOBIE WYBRAŻACIE BY BUDOWNICTWO Z ZASZŁEJ KOMUNY PRZEROBIĆ NA NOWOCZESNE-SPÓŁCZESNE. TYLKO METODĄ ZGRUZOWANIA I NA NOWE POSTAWIĆ BUDOWNICTWO, TZN KOMPLETNIE ZMIENIĆ PRZESTRZEN. INACZEJ TA ROBOTA TYLKO KOLEJNE MILONY PRZROBI.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Posła Anka Fulej 4 3 miesiące temuocena: 14% 

  Właśnie. Masz koncert muzyki pseudoalternatywnej soundlajk. Ralfiego Kamińskiego. To siedź cicho.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraj Rad 3 3 miesiące temuocena: 89% 

  A w Iławie rewitalizacja starówki w toku. Ławki malują. Pamiętacie takich społeczników iławskich sprzed 6 czy 7 lat? Działali pod szyldem Wspólna Iława. Państwo Kopaczewscy i Pan Gołębiowski. Państwo już nie mieszkają na starówce. Pan pracuje poza Iława. Mieli naprawiać Miasto Iława. Minęło 6 czy 7 lat. Oceńcie czy starówka się zmieniła? Oprócz tego że Państwo tam już nie mieszka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ogień 2 3 miesiące temuocena: 33% 

  Przypomnę, że to właśnie ci Państwo zbierali podpisy aby nie stawiać w Iławie pomnika upamiętniającego katastrofę w Smoleńsku. Za to mają sentyment do czołgu, który jeszcze nie tak dawno stał pod starostwem. Oceńcie ich bo historia już ich oceniła.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bbft 1 3 miesiące temuocena: 82% 

  Dobrze napisane. Obawiam się, że Iława jest nie do uratowania. Pozostanie nam zaszczytna rola korytarza kolejowo-drogowego. Tylko tym razem nie Berlin-Królewiec jak planowano, a Warszawa-Gdańsk. Co nie udało się Niemcom, udało się Polakom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5608 sekundy