REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 sierpnia 2022, 12:19 komentarzy 3

(Fot. Grupa Pomezania Iława.)

Z Lipowego Dworu w Iławie wyruszyli dokładnie 30 lipca, a cel swojej wędrówki osiągnęli 11 sierpnia. Grupa pątników z naszego miasta i okolic szczęśliwie dotarła do Częstochowy i z powrotem do domów; w tutejszej diecezji była to już 30. piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

W tym roku do Częstochowy wyruszyło w grupie Pomezania Iława, pod przewodnictwem księdza Kajetana Jakubowskiego, około 70 osób z naszego miasta i okolic.

Pielgrzymom towarzyszyły także siostry zakonne: s. Krystyna Dąbrowska, s. Mirka Ochlak, s. Adrianna Rój oraz s. Anna Antkowiak. Iławianie wędrowali razem z grupą Pogezania Morąg-Pasłęk (tu ciekawostka: te połączone grupy pielgrzymi nazywają - łącząc i skracając - Megazanią).

Jeden z pielgrzymów, iławianin Piotr Kamiński, tuż po powrocie do domu podzielił się z nami wrażeniami i refleksjami. 

- Dzisiaj trochę odespałem podróż i mimo zmęczenia czuję się bardzo dobrze. Z jednej strony oczywiście żal, że ten czas już minął, bo wydarzyło się tak wiele dobrego - podsumowuje. - Otrzymaliśmy od ludzi, których nawet nie znaliśmy, tyle dobra w postaci dobrego słowa, gestu, udostępnienia prysznica. Ludzie dzielili się z nami nie tylko swoim jedzeniem, ale właściwie całym swoim życiem. Nie byliśmy w stanie im się odwdzięczyć. Jedyne, co możemy i mogliśmy zrobić, to się pomodlić i zanieść ich intencje na Jasną Górę. Teraz trzeba wracać do swoich obowiązków rodzinnych. Jest to trudne, ale w pewnym sensie całe nasze życie to pielgrzymowanie, więc w takim ramowym czasie pielgrzymka się kończy, natomiast w sercu trwa dalej. Tego wszystkiego, co otrzymałem na pielgrzymce, nie sposób opisać, ale choć część swoją postawą i życiem chciałabym pokazać tutaj w Iławie. Pomimo trudnych czasów ludzie otwierają swoje domy i swoje serca, zapominają na jakiś czas o swoich sprawach i trudnościach. To tylko świadczy o tym, jak wiele dobrego dzieje się w Polsce i jak pielgrzymka może zjednoczyć ludzi - podkreśla Piotr Kamiński.

Załączamy też relację wideo; jest to rozmowa m.in. z przewodnikiem iławskiej pielgrzymki. Swoją grupę ksiądz Kajetan Jakubowski (dla niego była to już 15. pielgrzymka!) określił jako bardzo rodzinną, złożoną z osób w zróżnicowanym wieku. O swoich wrażeniach opowiadają też inni pielgrzymi. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia i wideo: Grupa Pomezania Iława oraz Elbląska Pielgrzymka Piesza.

Pielgrzymi z Iławy dotarli na Jasną Górę.

Ilość zdjęć 15

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4061 sekundy