REKLAMAPatrz
REKLAMAprofi

(Fot. Info Iława.)

Czworo uczestników wzięło udział w konkursie o nagrodę "Złotej Tarki" - to część Old Jazz Meeting, która wróciła do festiwalowego programu po przerwie.

To może niewiele, ale - jak podkreślał Grzech Piotrowski, dyrektor artystyczny "Złotej Tarki" - organizatorom festiwalu bardziej zależy na jakości, a nie na ilości. Kluczowym elementem konkursowych występów były własne, autorskie kompozycje uczestników.


Wyniki konkursu, rozegranego w piątkowy wieczór, publiczność poznała tego samego dnia tuż przed północą.


Jak poinformowali Grzech Piotrowski i Piotr Schmidt - przewodniczący jury, wyróżnienia ex aequo zdobyły Zuzanna Woińska i Laura Godziejewska. Obie otrzymały po tysiąc złotych nagrody.

Jeśli chodzi o wybór zwycięzcy, to - jak podkreślił przewodniczący jury - decyzja nie była łatwa, bo dwoje wykonawców zaprezentowało "poziom światowy". Ostatecznie drugim miejscem musiała zadowolić się Natalia Capelik, która otrzymała 3 tysiące złotych nagrody i - dodatkowo przyznaną - nagrodę specjalną w wysokości 1 tysiąca złotych za najlepszy utwór własny. Nagrodę "Złotej Tarki" 2022 (10 tysięcy złotych) zdobył Ignacy Wendt. Laureaci otrzymali też kilka zaproszeń na inne jazzowe wydarzenia.

Innym festiwalowym akcentem w piątek było wręczenie podziękowań współautorom monografii poświęconej 50-leciu "Złotej Tarki". Wśród tych osób byli związani z Iławą graficy Ada Bartkowska i Bogdan Wojtek Bartkowski.

Na scenie poza częścią konkursową zaprezentował się zespół Brass Federacja i wokalistka Nika Lubowicz w repertuarze Elli Fitzgerald, w aranżacjach obecnego też na scenie Wiesława Pieregorólki.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

Piątkowa odsłona 51. Złotej Tarki w Iławie.

Ilość zdjęć 59

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.656 sekundy