REKLAMAmodera2
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 sierpnia 2022, 09:21 komentarzy 10

(Fot. PZLA.)

Największy sukces w dotychczasowej karierze pochodzącej z Kazanic w gminie Lubawa Moniki Jackiewicz! Lekkoatletka zdobyła drużynowo brązowy medal mistrzostw Europy w maratonie.

To tym większy wyczyn, że zawodniczka biega długie dystanse od stosunkowo niedawna. Swój pierwszy "królewski dystans" na zawodach przebiegła zaledwie w kwietniu.

Było to w Dębnie, gdzie Jackiewicz uzyskała czas 2:29:51, wygrywając krajowy czempionat i zapewniając sobie występ w mistrzostwach Europy. Wcześniej pochodząca z Kazanic w gminie Lubawa zawodniczka biegała krótsze dystanse - od 5 km do półmaratonu.


W Monachium 30-letnia reprezentantka klubu MKL Szczecin, trenewana przez Artura Olejarza, uzyskała czas 2:37:15 i została sklasyfikowana na 26. miejscu. 


Inna Polka, Angelika Mach, była 19. (2:35:03), a Aleksandra Lisowska z czasem 2:28:36 zwyciężyła, zdobywając indywidualnie złoty medal mistrzostw Europy. Drużynowo Polki wywalczyły brąz; lepsze były tylko Niemki i Hiszpanki.

Gratulujemy!

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~. 10 ponad rok temuocena: 41% 

  Wnuk dziadka ma się czym pochwalić, tylko dawno przeminęło i poszło w niepamięć. U niego wyrosła, zaczynała trenować olimpijka, też maratonka, ale z Barcelony . Przypomnij sobie gościu złotousty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~~ 9 ponad rok temuocena: 43% 

  no i tym sposobem wnuk dziadka praktycznie się podpisał

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 8 ponad rok temuocena: 50% 

  Pani Moniko, mój dziadek ze strony mamy pochodził z Kazanic. Na imię miał Józef, nazwiska nie zdradzę. Pani sukces człowiekowi serce zmiękcza i oczy mydli... Nie schodź z tej drogi, drogi po laury.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kozak 7 ponad rok temuocena: 57% 

  Dziadek był jako taki a wnuczek to nie ma się czym pochwalić

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 6 ponad rok temuocena: 10% 

  JEDNO WAŻNE PYTANIE. ŻADEN WASZ SUKCES, BOWIEM POWIEDZCIE CZY MACIE W KAZANICACH SEKCJĘ LA I JAKIEGO TRENERA. LUBAWA CZY NOWE MIASTO LUB. OSZEM TAK. SUKCES TO JEST ALE WASZEJ SPOŁECZNOŚĆI, ŻE TRAFIAJĄ SIĘ TALENTY, ALE ŻEBY KTOŚ SIĘ NIMI ZAJMOWAŁ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chyba ty 5 ponad rok temuocena: 60% 

  trafiłeś jak kijem w błoto. akurat w Kazanicach jest nauczyciel, który się mega jara LA i jest trenerem w Lubawie. pozdrawiam Leszku i życzę wielu wychowanków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ortoklaz 4 ponad rok temuocena: 29% 

  Do "Wiemkimjestes" A jednak nie wiesz. Pudło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wiemkimjestes 3 ponad rok temuocena: 33% 

  Panie F.R., trochę pokory! Zawodniczka wywodzi się z Kazanic, trafiła lata temu do Lubawskiej sekcji LA po czym w ramach kontynuowania kariery zmieniła klub który oferował jej znacznie więcej, bo co taka Lubawa czy Kazanice zaproponują jej na tak wysokim poziomie sportowym? Stypendium 200zl/msc? Litości! Celem takich małych społeczności jest wyłapanie talentów, nauczenie podstaw i zarażenie sportem by właśnie w karierze seniorskiej osiągać liczące się sukcesy!! I tutaj odpowiedź brzmi TAK jest to sukces Kazanic!! Że ktoś potrafił pokierować Panią Monikę dalej!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kibic 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Brawo Pani Moniko!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Monika jesteś wielka. Takich sukcesów nam trzeba. Dziękujemy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.435 sekundy