REKLAMAYasumi
REKLAMAMartex
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 sierpnia 2022, 14:27 komentarzy 5

(Fot. materiały inwestora.)

Szykuje się duża, planowana już od dłuższego czasu modernizacja infrastruktury drogowej osiedla na zapleczu centrum Iławy. Jak będzie wyglądała docelowa organizacja ruchu w tym miejscu? Prezentujemy projekt.

Drogowej rewolucji na ulicy Obrońców Westerplatte i ulicy Konopnickiej - bo to właśnie o tych okolicach jest mowa - nie będzie. Nie zabraknie jednak nowości w postaci progu zwalniającego.

Największą zmianą będzie poprawa stanu technicznego tutejszych dróg i chodników, bo ulicami Obrońców Westerplatte i Konopnickiej po modernizacji będziemy jeździć podobnie jak obecnie.

Tutaj widok od strony skrzyżowania ulicy Obrońców Westerplatte z ulicą Dąbrowskiego. Zaplanowano ruch w jednym kierunku - w stronę skrzyżowania z ulicą Konopnickiej, gdzie stanie znak nakazujący skręt w lewo. Wcześniej, po drodze, można będzie zostawić auto na niewielkim parkingu.

Tutaj widok od strony skrzyżowania ulicy Obrońców Westerplatte z ulicą Jagiellończyka. Jedziemy także tylko w jednym kierunku, do skrzyżowania z ulicą Konopnickiej, gdzie trzeba skręcić w prawo. Wcześniej: nowość na tej ulicy - zwalniający próg listwowy z ograniczeniem prędkości na krótkim odcinku do 20 km/h.

Skrzyżowanie ulicy Obrońców Westerplatte i ulicy Konopnickiej - docelowa organizacja ruchu.

Ulica Konopnickiej podporządkowana ulicy Narutowicza - czyli tak jak obecnie.

Rewolucji w zakresie organizacji ruchu drogowego zatem nie będzie, natomiast mieszkańcy i kierowcy mogą się spodziewać wyczekiwanej od lat poprawy stanu technicznego tutejszych dróg i chodników.

Obecnie Urząd Miasta w Iławie szuka wykonawcy tej inwestycji; termin składania ofert upływa 23 sierpnia. Na modernizację układu komunikacyjnego ul. Obrońców Westerplatte i ul. Konopnickiej w Iławie miasto pozyskało 4,275 mln dotacji z II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych. Planowana inwestycja, jak czytamy na stronie magistratu, obejmie wykonanie robót budowlanych polegających na modernizacji układu komunikacyjnego ulic Obrońców Westerplatte i Konopnickiej wraz ze stworzeniem nowych miejsc postojowych. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę nawierzchni jezdni, budowę chodników po obydwu stronach ulic, miejsc postojowych w tym dla osób niepełnosprawnych, wykonanie zieleni oraz przebudowę uzbrojenia podziemnego, w tym budowę nowych sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, sieć wodociągową oraz teletechniczną wraz z kanałem technologicznym, a także wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED z systemem, który steruje intensywnością oświetlenia w zależności od zaprogramowanych godzin.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Projekt: materiały inwestora.

REKLAMATom-bet

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Fyhhghbvg 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Oczywiście poprawa przez próg zwalniający. Jak długo jeszcze niedojdy motoryzacyjne będą zarządzały drogami w Polsce ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aż tyle? 4 9 miesięcy temuocena: 86% 

  I remont takiej małej uliczki ma kosztować aż 4,3 mln zł? To nawierzchnia ma być wykonana z najlepszej jakości marmuru włoskiego? Z tego samego, w którym rzeźbił Michał Anioł?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 3 9 miesięcy temuocena: 80% 

  Faktycznie zaje.... Inwestycja chyba 100 lecia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ion 2 9 miesięcy temuocena: 75% 

  Ciekawe kiedy naprawią skrzyżowanie Biskupska- Kwidzyńska. Można tam koła pourywać podczas hamowania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 9 miesięcy temuocena: 57% 

  Jeżeli chodzi o ul. Westerplatte to jest to najbardziej irytująca ulica , ponieważ parking przy żłobku praktycznie wchodzi na ulicę co nie umożliwia wielokrotnie przejazd autami w kierunku ul. Konopnickiej , a nas burmistrz ma na głowie wymianę foteli w kinoteatrze , masakra .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.4424 sekundy