REKLAMAZDZ
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2022, 09:19

(Fot. Info Iława.)

Gdyby żył, 18 sierpnia tego roku skończyłby 85 lat. Edward Stachura, pseudonim "Sted", zmarł śmiercią tragiczną, samobójczą w 1979 roku, ale miłośnicy jego twórczości pamiętają go do dzisiaj. Także w Iławie, gdzie odbyła się kolejna "poSTEDówka", koncert pamięci Stachury.

Wydarzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie wpisało się już w iławski krajobraz kulturalny. Wczoraj - w piątek, 19 sierpnia, odbyło się już po raz czwarty.

Iława. Tak było na czwartej "poSTEDówce" - koncercie pamięci Edwarda Stachury.

Ilość zdjęć 40

Na koncert złożyły się recitale Janusza Króla, Pawła Orkisza i Krzysztofa Napiórkowskiego. Wykonawcy sięgali po utwory Edwarda Stachury, ale też wielu innych polskich twórców, poetów. Występom muzycznym towarzyszyła wirtualna wystawa prac toruńskiej plastyczki Małgorzaty Iwanowskiej-Ludwińskiej, znajomej Stachury z czasów lubelskich i toruńskich. Ponadto na sztalugach zostały wystawione prace malarskie Joanny Kowalskiej z Iławy.

Nastrojowa atmosfera przyciągnęła do galerii jazzowej w centrum miasta wielu miłośników instrumentalnej muzyki i poezji. Zobaczcie więcej na zdjęciach i nagraniu.

Red. kontakt@infoilawa.pl. 
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8036 sekundy