REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

(Fot. GDDKiA/archiwum.)

Prace na budowie ronda w Rożentalu, w ciągu drogi krajowej nr 15 w powiecie iławskim, weszły w drugi etap, podaje wykonawca. Planowany termin zakończenia tej inwestycji w lutym przyszłego roku nie jest zagrożony, dodaje inwestor.

Aktualną informację o stanie prowadzonych w Rożentalu (gmina Lubawa) prac podał portalowi www.infoilawa.pl kierownik budowy, Damian Retel z Przedsiębiorstwa Drogowo-Budowlanego w Brodnicy: 

Uwaga. W miejscowości Rożental trwają prace przy budowie ronda. Prace drogowe weszły w drugi etap. Ruch drogowy został poprowadzony drogą objazdową równoległą do DK15, natomiast wszystkie prace zostaną przekierowane na DK15. Chwila cierpliwości i będziemy cieszyć się nowym, bezpiecznym rondem. Wykonawca robót, Przedsiębiorstwo-Drogowo Budowlane z Brodnicy, prosi o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności.

Objazd został uruchomiony, potwierdza inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie.

- Fragment drogi gminnej i powiatowej będący elementem objazdu został oddany do użytkowania przed zakończeniem wszystkich robót - mówi Karol Głębocki z GDDKiA. - Obecnie trwa frezowanie starej nawierzchni na DK15. Termin zakończenia inwestycji to luty 2023 r. Na tę chwilę nie ma zagrożenia terminu realizacji zadania - dodaje.


Prowadzona w Rożentalu inwestycja polega na przebudowie na rondo skrzyżowania DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala, natomiast zlikwidowane zostanie skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental - Grabowo). Wcześniej skrzyżowania "krajówki" z drogami do Rożentala były miejscem wielu poważnych, nawet tragicznych w skutkach, wypadków.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4846 sekundy